Jarosław Królewski

Z Historia Wisły

Jarosław Królewski
Jarosław Królewski
Jarosław Królewski
Jarosław Królewski

Jarosław Królewski - małopolski biznesmen, prezes firmy Synerise, inicjator Akcji #50kforwk (50 tysięcy dla Wisły Kraków), mającej na celu zbiórkę pieniędzy na najpilniejsze potrzeby tonącej w długach spółki. Akcja rozpoczęła się 4 stycznia 2019 roku, gdy przyjaciel Królewskiego z czasów gry w Gliniku, Rafał Wisłocki został prezesem Białej Gwiazdy.

12 stycznia 2019 r. Jarosław Królewski był gościem programu "Stan Futbolu", podczas którego m.in. zadeklarował udzielenie Wiśle wielomilionowej pożyczki (wraz z Jakubem Błaszczykowskim i zachowującym anonimowość przyjacielem, którym później okazał się Tomasz Jażdżyński).

Zgodnie z deklaracją 14 stycznia 2019 r. nastąpiło podpisanie umów, na mocy których Wisła Kraków SA otrzymała 4 miliony zł pożyczki z przeznaczeniem na najpilniejsze zobowiązania, co umożliwiło Wiśle uzyskanie licencji na grę w Ekstraklasie w rundzie wiosennej.

Jarosław Królewski jest inicjatorem, pomysłodawcą licznych akcji mających na celu mobilizowanie kibiców i sympatyków Wisły, i w efekcie pozyskanie kolejnych środków finansowych na funkcjonowanie klubu.

3 lutego 2019 r. jako pierwszy przyjął wyzwanie klubu w akcji Wisła Challenge. Tego samego dnia oraz 15 lutego osobiście sprzedawał karnety w Strefie Kibica.

To w dużej mierze Królewskiemu Wisła zawdzięcza sprzedaż pakietu 40000 akcji na platformie Beesfund, dzięki czemu 5 lutego 2019 r. klub pozyskał kolejne cztery miliony.

13 marca 2019 roku ogłoszono zmiany w statucie i składzie Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA - Jarosław Królewski został wiceprzewodniczącym Rady.

Jarosław Królewski wykorzystuje swoją popularność i szacunek, jakim darzony jest w świecie biznesu, do nieustannego promowania akcji na rzecz Wisły w mediach oraz w serwisach społecznościowych.

Spis treści

Profil

W mediach

Video

Królewski w "Stanie Futbolu" o Wiśle

Królewski o sprzedaży Wisły: Są inwestorzy z największych klubów świata

Królewski: Wisła już nie jest na kolanach!