Jarosław Królewski

Z Historia Wisły

Jarosław Królewski
Jarosław Królewski
Jarosław Królewski
Jarosław Królewski
2020.07.18 Wisła Kraków - Arka Gdynia
2020.07.18 Wisła Kraków - Arka Gdynia

Jarosław Królewski - małopolski biznesmen, prezes firmy Synerise, inicjator akcji ratunkowej, która uchroniła Wisłę Kraków SA przed bankructwem na początku 2019 roku. Następnie wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej klubu, od 20 kwietnia 2020 współwłaściciel Wisły Kraków SA.

Jarosław Królewski zainicjował Akcję #50kforwk (50 tysięcy dla Wisły Kraków), mającą na celu zbiórkę pieniędzy na najpilniejsze potrzeby tonącej w długach spółki. Akcja rozpoczęła się 4 stycznia 2019 roku, gdy przyjaciel Królewskiego z czasów gry w Gliniku, Rafał Wisłocki został prezesem Białej Gwiazdy.

12 stycznia 2019 r. Jarosław Królewski był gościem programu "Stan Futbolu", podczas którego m.in. zadeklarował udzielenie Wiśle wielomilionowej pożyczki (wraz z Jakubem Błaszczykowskim i zachowującym anonimowość przyjacielem, którym później okazał się Tomasz Jażdżyński).

Zgodnie z deklaracją 14 stycznia 2019 r. nastąpiło podpisanie umów, na mocy których Wisła Kraków SA otrzymała 4 miliony zł pożyczki z przeznaczeniem na najpilniejsze zobowiązania, co umożliwiło Wiśle uzyskanie licencji na grę w Ekstraklasie w rundzie wiosennej.

Jarosław Królewski jest inicjatorem, pomysłodawcą licznych akcji mających na celu mobilizowanie kibiców i sympatyków Wisły, i w efekcie pozyskanie kolejnych środków finansowych na funkcjonowanie klubu.

3 lutego 2019 r. jako pierwszy przyjął wyzwanie klubu w akcji Wisła Challenge. Tego samego dnia oraz 15 lutego osobiście sprzedawał karnety w Strefie Kibica.

To w dużej mierze Królewskiemu Wisła zawdzięcza sprzedaż pakietu 40000 akcji na platformie Beesfund, dzięki czemu 5 lutego 2019 r. klub pozyskał kolejne cztery miliony.

13 marca 2019 roku ogłoszono zmiany w statucie i składzie Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA - Jarosław Królewski został wiceprzewodniczącym Rady.

Jarosław Królewski wykorzystuje swoją popularność i szacunek, jakim darzony jest w świecie biznesu, do nieustannego promowania akcji na rzecz Wisły w mediach oraz w serwisach społecznościowych.

Spis treści

Profil

W mediach

Video

Królewski w "Stanie Futbolu" o Wiśle

Królewski o sprzedaży Wisły: Są inwestorzy z największych klubów świata

Królewski: Wisła już nie jest na kolanach!