Jerzy Jurczyński

Z Historia Wisły

Jerzy Jurczyński - rzecznik prasowy Wisły od 1 stycznia 2005 do 2 lutego 2007.


Spis treści

Jerzy Jurczyński za Jarosława Krzoskę

30. grudnia 2004

Od 1. stycznia 2005 Wisła Kraków S.S.A. będzie miała nowego rzecznika prasowego. Został nim Jerzy Jurczyński, pełniący dotychczas tą samą funkcję w Tele-fonice. Jurczyński zmieni na tym stanowisku Jarosława Krzoskę, który pozostanie w klubie.

Jarosław Krzoska będzie zajmował się m.in. miesięcznikiem klubowym "Biała Gwiazda", oficjalną internetową stroną i innymi wydawnictwami wiślackimi. Kończący swoje urzędowanie rzecznik prasowy Wisły współredaguje m.in. specjalne wydawnictwo jubileuszowe na 100-lecie Wisły.

wislakrakow.com
rav


Sylwetka rzecznika Wisły - Jerzego Jurczyńskiego

2005-01-06


Nowy rzecznik Wisły urodził się w Krakowie i ma 36 lat. W klubie działa za darmo, gdyż jest zatrudniony także jako rzecznik spółki-matki Wisły - Tele-Foniki. Nazywają go specjalistą od spraw kryzysowych. W TFK SA pojawił się po to, by pomóc w rozwiązaniu problemu likwidacji kablowni w Ożarowie. Sport nie jest mu obcy - jako uczeń szkoły podstawowej trenował dżudo w Wiśle pod okiem Jerzego Wołocha. Do dzisiaj uprawia Krav Magę. Studiował filmoznawstwo na UJ, pracował w akademickim radiu RAK, a później w Centrum Filmowym "Graffiti". Z jego inicjatywy powstały Festiwal Kina Niemego i Premiery po Latach. W Telewizji Kraków prowadził teleturniej "Kinomaniak", a na zlecenie RTL 7 budował zespół reporterów w Małopolsce. Od 1998 r. pracował w Warszawie. Najpierw w Gutek Film, później na krótko w "Machinie". W 1999 r. był rzecznikiem francuskiego koncernu alkoholowego "Belvedere SA" i pomagał w rozwiązaniu sporów tej firmy o prawo do znaku towarowego, brał także udział w prywatyzacji Polmosu Starogard Gdański. W 2001 r. założył własną firmę JJMedia specjalizującą się w PR kryzysowym. Był konsultantem PR szwedzkiej firmy Grippen International, która oferowała polskim siłom zbrojnym samolot bojowy.

Jest postrzegany jako człowiek właściciela Wisły Bogusława Cupiała. Przed telewizyjną debatą na temat Wisły miał powiedzieć do kibiców: "Nie wiem jak wy, ale ja będę umierał za Cupiała".

gazeta.pl/krakow
mb


Jerzy Jurczyński zwolniony z Wisły

2. lutego 2007

Po ponad dwóch latach pracy w naszym klubie Jerzy Jurczyński został zwolniony z Wisły Kraków. Dziś prezes Mariusz Heler przekazał rzecznikowi prasowemu klubu decyzję zarządu.

Jerzy Jurczyński stanowisko rzecznika prasowego Wisły Kraków objął 1 stycznia 2005 roku. Do jego obowiązków należało nadzorowanie prac Biura Prasowego, oraz organizacja pracy mediów w czasie treningów i meczów I drużyny. Od czerwca do grudnia 2006 pełnił także obowiązki wiceprezesa do spraw organizacyjnych.

W ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszone nazwisko osoby, która zastąpi Jerzego Jurczyńskiego na stanowisku rzecznika.

wislakrakow.com / wisla.krakow.pl
(maaarcin)


protony.pl

"Jerzy Jurczyński to doskonały specjalista zarówno w branży PR, CSR, media relations, jak i świetny rzecznik prasowy. Od lipca 2007 r. skutecznie realizuje politykę informacyjną oraz odpowiedzialności społecznej jednej z największych firm branży chemicznej w Polsce - Azotów Tarnów S.A. - w przeddzień jej debiutu giełdowego.

To bardzo doświadczony specjalista oraz mentor dla młodszych pracowników. Jego zdolności zostały docenione przez kolejne Zarządy tarnowskiej spółki, która jednak jako Spółka Skarbu Państwa wciąż ulega wahaniom zależnym od koniunktury politycznej. Odważny, charyzmatyczny, o silnej osobowości, potrafi skupić na sobie uwagę i doskonale realizować założone plany.

Nie boi się nowych wyzwań, tym bardziej tych najbardziej odpowiedzialnych, związanych z debiutem giełdowym Firmy. "Uzdrowiciel" stosunków pomiędzy największym pracodawcą w regionie, a samorządem lokalnym. Integrator związków zawodowych w procesie prywatyzacji przedsiębiorstwa.

Jerzy Jurczyński urodził się w Krakowie i ma 39 lat. Studiował historię i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2002-2006 pełnił funkcję rzecznika prasowego w jednej z największych firm europejskich branży kablowej, Tele-Fonika Kable S.A. W latach 2005-2007 był również rzecznikiem - doskonale znanej wszystkim sympatykom piłki nożnej - Wisły Kraków, gdzie pełnił również obowiązki Wiceprezesa Zarządu ds. Bezpieczeństwa (2006).

Poprzednio był doradcą PR m.in. Stolica Messenger S.A., Polskiej Izby Przemysłu Farmaceutycznego Polfarmed oraz rzecznikiem prasowym polskiego oddziału francuskiego koncernu spirytusowego Belvedere S.A. Obecnie rzecznik prasowy Azotów Tarnów S.A. oraz specjalista ds. PR, CSR, media relations w krakowskiej agencji Event-Factory S.C."