Kacper Chorążka

Z Historia Wisły

Kacper Chorążka
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 18.03.1999, Kraków
wzost/waga 189 cm
pozycja bramkarz
sukcesy Mistrz Cypru: 2021
Reprezentacja
Lata Drużyna Mecze Gole
2014 Polska U-15 3 0
2014 Polska U-16 1 0
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
2005–2018 Wisła Kraków
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
2018/19 (j) Raków Częstochowa (wyp.) 0 0
2018/19 (w) Hutnik Kraków (wyp.) 9 0
2019/20 Zagłębie Sosnowiec (wyp.) 5 0
2020/21 (j) Zagłębie Sosnowiec 9 0
2020/21 (w) Omonia 0 0
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Kacper Chorążka (ur. 18 marca 1999 roku w Krakowie) – piłkarz, zawodnik Wisły Kraków w latach 2005–2020, grający na pozycji bramkarza.

Spis treści

Wybrane artykuły

Kacper Chorążka podpisał kontrakt z Wisłą

11-08-2014

Kacper Chorążka – niezwykle utalentowany bramkarz podpisał trzyletni kontrakt z Wisłą Kraków.

Chorążka, który urodził się 18 marca 1999 roku, jest podstawowym graczem reprezentacji narodowej U-16 prowadzonej przez trenera Bartłomieja Zalewskiego i numerem jeden na pozycji bramkarza.

Kacper jest wychowankiem Wisły Kraków, na co dzień występuje w drużynie prowadzonej przez trenera Pawła Regulskiego w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. O prawidłowy rozwój zawodnika dba także trener bramkarzy rezerw Wisły Kraków – Artur Łaciak.

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA
Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Chorążka na testach w Anglii

26-11-2014 13:06

Kacper Chorążka - młody bramkarz Wisły Kraków w najbliższych dniach uda się na testy do dwóch angielskich klubów.

Chorążka testy rozpocznie 30 listopada w Brighton and Hove Albion Football Club. Po tygodniu treningów na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii zawodnik Białej Gwiazdy uda się do Londynu, gdzie czeka go siedmiodniowy sprawdzian umiejętności w stołecznym Tottenhamie Hotspur.

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA
Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Chorążka: „Trzeba stawiać sobie wysokie cele”

"Chorążka w Wiśle Kraków jest od dziewięciu lat, od ośmiu jako bramkarz. – W pierwszym roku byłem chyba defensywnym pomocnikiem – już nie pamiętam tego zbyt dobrze – mówi, i dodaje, że jego pierwszą bramkarską inspiracją był Jerzy Dudek. – Niektórzy mówią, że chcą być sobą. Wydaje mi się jednak, że trzeba mieć kogoś na kim trzeba się wzorować. Dla mnie był to Jerzy Dudek, wydaje mi się też, że dzięki niemu zacząłem pasjonować się bronieniem. Było to po finale Ligi Mistrzów w 2005 roku. Bramkarz to też ważna postać, taka wyrazista: albo zawali, albo jest bohaterem. To mnie zawsze ciągnęło do tej pozycji. – Obecnie takim wzorem jest Wojciech Szczęsny. Imponuje mi jego zachowanie, ta pewność siebie. Szczęsny w tak młodym wieku jest osobą ważną w Arsenalu i ma już ogromne doświadczenie. Drugi taki bramkarz to Manuel Neuer. On też ma ogromną pewność siebie, która czasami go przerasta, ale jest bramkarzem, który wybiera dobre decyzje."

Cały, obszerny, artykuł na stronie Akademii Piłkarskiej akademiawisly.pl

#WiślackaMatura2018: Chorążka i Świątko pod ostrzałem pytań

28-04-2018 11:20

Piotr Świątko i Kacper Chorążka, maturzyści 2018.
Piotr Świątko i Kacper Chorążka, maturzyści 2018.

Maj to miesiąc szczególny dla abiturientów, którzy zmagać się będą z egzaminem dojrzałości. Do tegorocznej edycji matury przystąpią dwaj zawodnicy przynależący do pierwszej drużyny Białej Gwiazdy - Kacper Chorążka i Piotr Świątko.

Matura w nowej formule weszła w życie w 2015 roku. W aktualnym kanonie egzaminacyjnym znajdują się trzy przedmioty obowiązkowe na poziomie podstawowym. Uczniowie muszą się zatem zmierzyć z testem pisemnym z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Dodatkowo każdy maturzysta zobowiązany jest także do przystąpienia do matury z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Dopełnienie stanowi egzamin ustany z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Obaj piłkarze Białej Gwiazdy doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych, dlatego postanowili zdawać egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Dodatkowe zajęcia indywidualne mają pomoc Wiślakom w osiągnięciu pożądanego rezultatu. „W szkole, do której uczęszczam, podczas lekcji na bieżąco przerabiamy zadania maturalne z poszczególnych przedmiotów, ale na tym nie kończy się praca z mojej strony. Korzystam również z korepetycji, także każde popołudnie mam zajęte. Chcę dobrze przygotować się ze wszystkich trzech dziedzin, aby mieć pewność, że zrobiłem co w mojej mocy, żeby zdać maturę jak najlepiej” - zaczął Piotrek Świątko. „Ja z kolei jestem objęty edukacją domową, która polega na samodzielnej nauce. Oczywiście, z niektórych przedmiotów konieczne są korepetycje, ale gdy tylko jest to możliwe, staram się dotrzeć do szkoły na lekcje. Koledzy, którzy jeżdżą ze mną do Myślenic wiedzą, że często zaraz po skończeniu treningu udaję się prosto do szkoły, żeby coś załatwić. Zdarza mi się też dłuższą podróż na mecz poświęcić na naukę, aby maksymalnie wykorzystać czas” - dodał Kacper Chorążka.

Królowa nauk

W 2010 roku matematykę z powrotem uczyniono obowiązkowym przedmiotem maturalnym. To właśnie testu z tej dyscypliny najbardziej dorocznie obawiają się uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Kacper Chorążka postanowił jednak sprawdzić swoją wiedzę z tej dziedziny w zakresie rozszerzonym, stawiając na królową nauk. „W czasie obozu przygotowawczego do sezonu, w przerwie między treningami, uczyłem się matematyki, rozwiązując zadania. Nie mam i nigdy nie miałem problemów z tym przedmiotem, bardzo go lubię. Wiem, że niektórym niełatwo przychodzi zrozumienie matematyki, ale zazwyczaj w takich sytuacjach potrzeba trochę czasu na zgłębienie danego tematu. Wówczas nauka staje się przyjemnością” - zaznaczył utalentowany golkiper.

Spokojni o wyniki

Młodzi zawodnicy są spokojni o przebieg i wynik matury, ponieważ uważają, że dysponują wystarczającą wiedzą. „Nie odczuwam stresu, bo tak naprawdę przygotowywałem się do egzaminu przez cały okres edukacji w liceum. Zresztą, testy gimnazjalne są bardzo podobne. Mógłbym porównać maturę do meczu, bo wtedy też ciąży na piłkarzach pewna presja, tylko w innym znaczeniu. Trzeba podejść do tego bez nerwów i zrobić swoje” - sugerował „Święty”. „Najważniejsza jest świadomość. Myślę, że nauka miesiąc przed maturą niewiele da, dlatego tak istotna jest systematyczność. Mamy nadzieję, że nic nas nie zaskoczy, bo skupiliśmy się w ostatnim czasie na utrwaleniu i powtórce materiału” - dorzucił „Chorąży”.

Zarówno Piotrek, jak i Kacper chcieliby kontynuować naukę, ale wszelkie decyzje będą podejmować dopiero po otrzymaniu wyników. „Mamy nadzieję, że kariera sportowa rozwinie się po naszej myśli, ale trzeba mieć też scenariusz awaryjny. Gdyby dane nam było kontynuować przygodę z piłką, to myślę, że istnieje na studiach indywidualny tok nauczania, który umożliwiłby nam pogodzenie jednego z drugim” - sugerował Piotr Świątko.

Sportowcy najczęściej najlepiej odnajdują się na AWF-ie, ale zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Nad jakimi studiami rozmyśla 19-letni bramkarz? „Mnie osobiście podoba się kierunek fizjoterapia, ponieważ może stanowić fajne uzupełnienie dla zawodnika. Z pewnością wezmę pod uwagę studia zaoczne, ale nie chcę wybiegać w przyszłość, tylko poczekać na to, jak w przyszłym sezonie będzie wyglądać moja piłkarska sytuacja. Pozostaje dobrze napisać maturę, a potem będę dokonywał wyboru i ewentualnie rekrutował się na studia” - zakończył Kacper Chorążka.

Trzymamy kciuki!

K. Biedrzycka

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Chorążka na dłużej z Wisłą!

Data publikacji: 15-05-2018 13:55

Kończy się sezon, więc wybiegamy w przyszłość i myślimy już o kolejnym. Przedwczoraj aktywowała się klauzula w kontrakcie Marcina Wasilewskiego, zaś dziś o rok prolongowana została umowa Kacpra Chorążki.

Wychowanek Białej Gwiazdy w obecnym sezonie pełni rolę trzeciego golkipera pierwszego zespołu i podstawowego bramkarza drużyny U-19 w Centralnej Lidze Juniorów. Wisła Kraków widząc dobre poczynania „Chorążego” zdecydowała się aktywować możliwość przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy. Kontrakt wiąże więc Chorążkę do 30 czerwca 2019 roku, a umowa zawiera klauzulę przedłużenia o dodatkowy rok.

„Chorąży”, powodzenia!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Chorążka wypożyczony do Rakowa

Data publikacji: 02-08-2018 09:41


Kacper Chorążka w sezonie 2018/2019 grać będzie na wypożyczeniu w 7. zespole poprzedniego sezonu I ligi, Rakowie Częstochowa.


„Chorąży” w marcu skończył 19 lat i jest wychowankiem Białej Gwiazdy, której barwy reprezentuje nieprzerwanie od 2005 roku. Od sezonu 2016/2017 na stałe został włączony do kadry pierwszej drużyny gdzie treningi z seniorami łączył z grą w Centralnej Lidze Juniorów.

Chorążka kilkukrotnie zasiadał na ławce rezerwowych podczas meczów Białej gwiazdy w Lotto Ekstraklasie, ciągle jednak nie zadebiutował w barwach Wisły i najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Powodzenia Kacper!

MH Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl

Chorążka i Świątko wypożyczeni do Hutnika

Data publikacji: 02-03-2019 16:12


Dwaj młodzi zawodnicy pierwszej drużyny Wisły Kraków Kacper Chorążka i Piotr Świątko przez najbliższe pół roku piłkarskie doświadczenie zbierać będą w Hutniku Kraków. Obaj zasilą III-ligowy zespół na zasadzie wypożyczenia.


Kacper Chorążka jest wychowankiem klubu z Reymonta i swoją przygodę z piłką zaczynał w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Z czasem, dzięki systematycznej pracy, dołączył do pierwszej drużyny, w której pełnił rolę trzeciego golkipera. Od sierpnia 2018 roku przebywał na wypożyczeniu w występującym na zapleczu Ekstraklasy Rakowie Częstochowa.

Piotr Świątko pierwsze futbolowe szlify zbierał w Garbarni Kraków, skąd przeniósł się do zespołu juniorów Białej Gwiazdy. Talent tego mierzącego 1,82 m środkowego obrońcy nie przeszedł niezauważony i w 2017 roku zawodnik został włączony do pierwszej drużyny.

Powodzenia!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Chorążka wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec

20-letni bramkarz Białej Gwiazdy Kacper Chorążka sezon 2019/2020 spędzi na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie na pierwszoligowych boiskach będzie zbierał kolejne piłkarskie szlify.


15.08.2019r.

Redakcja


Zawodnik wraz z pierwszą drużyną Wisły, pod okiem trenera Macieja Stolarczyka, przygotowywał się do ligowych zmagań. Miał okazję także zaprezentować się w sparingowych potyczkach Białej Gwiazdy rozegranych przed startem Ekstraklasy.

W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 Kacper Chorążka reprezentował barwy Hutnika Kraków, występując w siedmiu spotkaniach na szczeblu III ligi.

Powodzenia!


Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Chorążka nie będzie dłużej zawodnikiem Wisły

21-letni bramkarz Kacper Chorążka, który w minionym sezonie przebywał na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec, nie będzie dłużej reprezentował barw Białej Gwiazdy. Umowa łącząca go z Wisłą Kraków nie zostanie przedłużona.


31.07.2020r.

Redakcja

Kacper Chorążka to wychowanek krakowskiego klubu, który na R22 trafił w 2005 roku. W kolejnych latach przechodził przez poszczególne szczeble, otrzymując w wieku 16 lat szansę na treningi pod okiem szkoleniowców pierwszej drużyny Wisły Kraków. W sezonie 2019/2020 doświadczenie zbierał na pierwszoligowych boiskach w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie trafił na zasadzie transferu czasowego. Wcześniej na szczeblu seniorskim, jako zawodnik wypożyczony, reprezentował barwy Rakowa Częstochowa i Hutnika Kraków.


Golkiper ma także na swoim koncie występy w młodzieżowej kadrze Polski do lat 15 i do lat 16.


Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!


Źródło: wisla.krakow.pl

List z podziękowaniami

Video

Turniej A.Grabki 2010


Galeria sportowa