Kacper Przybyłko

Z Historia Wisły

Kacper Przybyłko - od roku 2016 zawodnik drużyny rocznika 2005 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Spis treści

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Kacper Przybyłko podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą

Sobota, 1 sierpnia 2020 r.

15-letni Kacper Przybyłko, który na co dzień występuje w zespole CLJ U-17, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, który wiąże go z Wisłą Kraków na najbliższe trzy lata.

Kacper Przybyłko urodził się 5 lutego 2005 roku. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w młodzieżowych zespołach AS Progress Kraków, skąd w 2016 roku przeniósł się do Wisły. Zawodnik, którego nominalną pozycją jest środek defensywy, systematycznie przechodził przez kolejne szczeble wiślackiej Akademii, zaliczając występy w drużynach młodzików, by w sezonie 2019/2020 reprezentować "Białą Gwiazdę" na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów.

W minionych rozgrywkach środkowy obrońca w barwach drużyny CLJ U-15 rozegrał 13 spotkań i strzelił 2 bramki. Obecnie młody zawodnik przygotowuje się do nadchodzącego sezonu z zespołem CLJ U-17 pod czujnym okiem trenera Marcina Pluty.

Źródło: Wisła Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl

Trzech młodych zawodników żegna się z Białą Gwiazdą

Szeregi Białej Gwiazdy opuszcza trzech młodych zawodników. Patryk Warczak, Michał Głogowski oraz Kacper Przybyłko żegnają się z Wisłą i nie będą dłużej reprezentować niebiesko-biało-czerwonych barw.


26.06.2023r.

Redakcja

Patryk Warczak trafił na Reymonta z Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, rozpoczynając występy w młodzieżowych zespołach Białej Gwiazdy. Zawodnik regularnie podnosił swoje umiejętności, co zaowocowało sukcesami w wiślackim trykocie, a także licznymi powołaniami do reprezentacji młodzieżowych. Ostatnie dwa sezony Warczak spędził na wypożyczeniu w Garbarni Kraków.

Michał Głogowski wiślackie szeregi zasilił przed startem sezonu 2019/2020, dołączając do zespołu CLJ U-15. Z każdym kolejnym rokiem zawodnik czynił regularne postępy i piął się po kolejnych szczeblach, by w minionej kampanii reprezentować Białą Gwiazdę na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Kacper Przybyłko swoją przygodę z Wisłą rozpoczął w 2016 roku, przenosząc się z AS Progress Kraków. Środkowy obrońca przez długi czas koszulkę z białą gwiazdą przywdziewał w rozgrywkach Centralną Ligią Juniorów, gdzie swoją postawą zapracował na szansę treningów wraz z pierwszą drużyną. W maju 2022 roku młody zawodnik został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!


Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Przybyłko w Warcie Poznań

Poniedziałek, 26 czerwca 2023 r.


18-letni środkowy obrońca Kacper Przybyłko został nowym piłkarzem Warty Poznań.

Zawodnikowi, który grał w poprzednim sezonie w naszym zespole juniorów, z końcem czerwca br. wygasa umowa z "Białą Gwiazdą". Przybyłko podpisał z Wartą roczną umowę z automatycznym przedłużeniem współpracy o dwa lata, w przypadku spełnienia określonych celów sportowych.

Warto dodać, że za transferem tego młodego zawodnika stoi m.in. pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań Tomasz Pasieczny, którego kibice Wisły pamiętają, gdy w sezonie 2021/2022 pracował przy Reymonta.

Źródło: Warta Poznań

Źródło: wislaportal.pl

Galeria sportowa