Kacper Rosa

Z Historia Wisły

Kacper Rosa
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 13 sierpnia 1994
pozycja bramkarz
numer 99
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
2011/12 (w) Lechia Gdańsk ME 6 0
2012/13 Lechia II Gdańsk 13 0
2013/14 Lechia II Gdańsk 11 0
2014/15 (j) Lechia II Gdańsk 3 0
2014/15 (w) Jagiellonia II Białystok 10 0
2015/16 (j) Jagiellonia II Białystok 7 0
2015/16 (w) Stilon Gorzów 12 0
2016/17 (j) Świt Szczecin 16 0
2016/17 (w) ROW 1964 Rybnik 6 0
2017/18 ROW 1964 Rybnik 31 0
2018/19 ROW 1964 Rybnik 20 0
2019/20 Odra Opole 15 0
2020/21 Odra Opole 14 0
2021/22 Wisła Kraków 0 0
2022/23 Stilon Gorzów
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Kacper Rosa (ur. 13 sierpnia 1994 roku) – piłkarz grający w Wiśle Kraków w sezonie 2021/2022 na pozycji bramkarza.


Spis treści

Artykuły. Wywiady

Kacper Rosa zawodnikiem Wisły Kraków

06.07.2021r.

Nowym golkiperem Białej Gwiazdy został 27-letni Kacper Rosa, wzmacniając rywalizację między słupkami 13-krotnego mistrza Polski. Zawodnik związał się z krakowskim klubem roczną umową, która zawiera opcję przedłużenia.

Kacper Rosa urodził się 13 sierpnia 1994 roku w Kostrzynie nad Odrą, a swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Falubazu Zielona Góra oraz Stilonu Gorzów Wielkopolski. Kolejnym przystankiem w karierze młodego golkipera była Lechia Gdańsk, w której spędził łącznie trzy lata, a następnie przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Po rocznym pobycie w stolicy Podlasia mierzący 190 cm zawodnik zdecydował się na powrót do Gorzowa Wielkopolskiego, by ponownie przywdziać koszulkę tamtejszego Stilonu.

W sierpniu 2016 roku Rosa zasilił szeregi Świtu Szczecin, natomiast pół roku później dołączył do zespołu ROW-u Rybnik, którego barwy reprezentował do 1 lipca 2019 roku, po czym trafił do Odry Opole. Koszulkę Niebiesko-Czerwonych zakładał łącznie w 31 spotkaniach na szczeblu Fortuna 1 Ligi oraz Pucharu Polski.

„Kacper Rosa to zawodnik wpisujący się swoimi predyspozycjami w model pracy z golkiperami, który ma wzmocnić rywalizację w drużynie. Wierzymy, że jego charakter i zaangażowanie wpłyną na rozwój wszystkich bramkarzy Wisły Kraków. Dysponuje bardzo dobrym wznowieniem gry oraz wysoką skutecznością podejmowanych decyzji na przedpolu, co jest dla nas niezwykle istotne. Kacper podpisał umowę na sezon, która zawiera opcję automatycznego przedłużenia o kolejny w przypadku realizacji indywidualnych celów sportowych” - mówił Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy 13-krotnego mistrza Polski.

Witamy przy Reymonta i życzymy powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Rosa: Przez ostatnie lata wiele się nauczyłem

12.07.2021r.

W minionym tygodniu kadrę drużyny dowodzonej przez trenera Adriána Guľę zasilił 27-letni Kacper Rosa. Zawodnik wzmocnił rywalizację na pozycji bramkarza i udał się na zgrupowanie do Arłamowa, gdzie wraz z kolegami z zespołu szlifuje swoją formę przed startem nowego sezonu. Nowy golkiper Białej Gwiazdy opowiedział o swoich piłkarskich początkach, marzeniach i celach, które chce realizować pod Wawelem.

27-letni golkiper, który przed tygodniem dołączył do zespołu Białej Gwiazdy, opowiedział o swoich piłkarskich początkach, które jednak nie miały miejsca między słupkami. „Na pierwszy trening zaprowadził mnie starszy brat i muszę przyznać, że początkowo nie ciągnęło mnie na bramkę. Zdecydowanie bardziej wolałem atakować, a nie bronić. Z biegiem czasu to się jednak zmieniło, a na jednym z treningów wystąpiłem w roli bramkarza i tak już zostało” - rozpoczął Rosa.

Długa droga

Wisła Kraków to kolejny przystanek w karierze mierzącego 190 cm bramkarza, który przyznaje, że musiał przejść długą drogę, by ponownie zagościć w ekstraklasowej szatni. „Swoją przygodę z piłką seniorską rozpocząłem tak naprawdę w wieku 22 lat, kiedy to zacząłem regularnie występować na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Od tego czasu przeszedłem długą i wyboistą drogę, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym obecnie jestem, czyli w szatni ekstraklasowego klubu” ­- kontynuował Kacper Rosa, który opowiedział również o swoich piłkarskich walorach. „Kiedy wychodzę na boisko, to zawsze jestem pełen energii, którą staram się przenosić na kolegów z zespołu i pobudzać ich do walki. Najważniejsza jest jednak pewność siebie i wiara we własne możliwości, która popycha mnie do kolejnych wyzwań”.

Pełna koncentracja

Za wiślackim golkiperem pierwszy tydzień treningów pod czujnym okiem trenera Macieja Kowala, który odbył też rozmowę ze swoim nowym podopiecznym. 27-latek zdradził, co miał mu do przekazania opiekun bramkarzy. „Trener Kowal w bardzo jasny i przejrzysty sposób przybliżył mi swój pomysł oraz preferowany przez niego model gry, a także uczulał mnie na najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem do sezonu. Kolejnym etapem jest już praca na boisku, gdzie jesteśmy w pełni skoncentrowani i wcielamy teorię w praktykę, skupiając się na detalach” - powiedział bramkarz.

Ponowne spotkanie

Rywalizacja o miejsce między słupkami zespołu 13-krotnego mistrza Polski jest duża. Jednym z konkurentów byłego bramkarza Odry Opole na tę pozycję jest Mateusz Lis, z którym Kacper Rosa w przeszłości dzielił już jedną szatnię. „Znamy się z Mateuszem jeszcze z czasów, kiedy wspólnie chodziliśmy do jednej szkoły i przez cztery lata graliśmy w tym samym klubie. Spotykaliśmy się też na zgrupowaniach kadry wojewódzkiej. Cieszę się, że nasze drogi ponownie się skrzyżowały, bo złapaliśmy dobry kontakt i wspólnie możemy rywalizować na treningach, co pozytywnie wpływa na każdego z nas” - stwierdził.

Dać radość i spełnić marzenia

Zaledwie dwa tygodnie dzieli Wiślaków od meczu inaugurującego ekstraklasowe zmagania w sezonie 2021/2022. Jakie cele na czas występów w koszulce z białą gwiazdą ma pochodzący z Kostrzyna nad Odrą zawodnik? „Przede wszystkim chcę realizować swoje cele i spełniać marzenia, a debiut w Ekstraklasie jest niewątpliwie jednym z nich. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do Wisły, bo wiem, że jest to dobre miejsce dla mojego rozwoju. Przez ostatnie lata wiele się nauczyłem, poznałem ciekawych i wartościowych ludzi, którzy ukierunkowali mnie na sukces. Teraz nadszedł moment, aby spożytkować nabytą wiedzę i dać radość sobie, wszystkim kibicom, a przede wszystkim mojej rodzinie” - zakończył swoją wypowiedź Kacper Rosa.

K. Biedrzycka/J. Sumera
Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Rosa i Paweł Kieszek odchodzą z Wisły Kraków

30.06.2022r.

Wraz z końcem czerwca 2022 roku wygasają umowy łączące Pawła Kieszka oraz Kacpra Rosę z Białą Gwiazdą i nie zostaną one przedłużone. Oznacza to, że golkiperzy żegnają się ze stolicą Małopolski.

Kacper Rosa szeregi Białej Gwiazdy zasilił w lipcu 2021 roku, kiedy to trafił na Reymonta z pierwszoligowej Odry Opole. Golkiper rozpoczął regularne treningi wraz z zespołem 13-krotnego mistrza Polski, nabywając cennego doświadczenia pod okiem sztabu szkoleniowego.

Urodzony w Kostrzynie nad Odrą zawodnik nie zdołał jednak zadebiutować w oficjalnym spotkaniu, a wiślacki trykot przywdziewał jedynie podczas meczów kontrolnych.

Paweł Kieszek trafił na Reymonta w sierpniu 2021 roku, a swój debiut w niebiesko-biało-czerwonych barwach zanotował w meczu 4. kolejki przeciwko Stali Mielec.

Urodzony w Warszawie zawodnik dostępu do wiślackiej bramki strzegł łącznie w 15 meczach (14 w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy i w 1 na szczeblu Pucharu Polski), w których 3-krotnie zachował czyste konto.

Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria