Kacper Wydra

Z Historia Wisły

KURO Piłkarz Października 2017: Kacper Wydra
KURO Piłkarz Października 2017: Kacper Wydra
KURO Piłkarz Października 2017: Marcin Kuźba i Kacper Wydra
KURO Piłkarz Października 2017: Marcin Kuźba i Kacper Wydra

Kacper Wydra (ur. 13 lutego 2002 r.) - zawodnik drużyny rocznika 2002 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Spis treści

Kronika sportowa

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze Starsi)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-16 (Juniorzy Młodsi) Najlepszy Zawodnik Października Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków

Publikacje

KURO Piłkarz Października: Kacper Wydra

15 Listopada 2017

Nie mogło być innego wyboru! Zdaniem władz Akademii nagroda KURO Piłkarza Października wylądowała w rękach Kacpra Wydry, napastnika Wisły Kraków 2002. Otrzymał ją od Marcina Kuźby przed sparingiem ze Śląskiem Wrocław.

Wydra nie mógł w nim wystąpić z powodu złamania obojczyka, którego nabawił się w przedostatniej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Zresztą po faulu na napastniku podyktowany był rzut karny. Wcześniej Wydra otworzył wynik meczu świetnym uderzeniem głową. Rundę jesienną zakończył więc przedwcześnie, ale zdołał strzelić w niej 22 goli. W październiku zdobył dziewięć bramek – w tym m.in. cztery przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza.

Kacper Wydra trafił do Wisły latem ze Stali Stalowa Wola. W poprzednim sezonie gościnnie występował w towarzyskich meczach i turniejach Wisły. Od początku błyszczy skutecznością, czego dowodem jest dorobek bramkowy z MLJM – wystąpił tylko w 12 meczach, a warto przypomnieć, że jest to liga, w której rocznik 2002 najczęściej rywalizuje z drużynami rok starszymi.

Oprócz pamiątkowego pucharu napastnik otrzymał koszulkę z dedykowaną naszywką KURO Piłkarz Miesiąca. Nagrody wręczył Marcin Kuźba, aktualnie skaut Białej Gwiazdy, a wcześniej jej piłkarz (37 bramek w 83 meczach). Kuźba rywalizował m.in. przeciwko AC Parma, SS Lazio (gol w rewanżu) czy Schalke 04 w pamiętnym sezonie 2002/03, w którym Wisła zaszła bardzo daleko w Pucharze UEFA. Wcześniej występował m.in. we francuskich AJ Auxerre i Saint-Étienne, a bardzo dobrze prezentował się we szwajcarskiej Lausanne-Sports. Z Wisły trafił do Grecji – w Olympiakosie Pireus zdobył pięć bramek w dziewięciu meczach i wrócił do Krakowa. Karierę zakończył w Górniku Zabrze, w którym wypłynął na szerokie wody. Mając 21 lat miał już na swoim koncie 30 goli w ekstraklasie w barwach zabrskiego klubu.

Źródło: akademiawisly.pl