Kadra Wisły 1960 (piłka nożna)

Z Historia Wisły

  • zawodnicy:Uwagi:
Wypisano nazwiska, które pojawiły się w relacjach z meczów.


Kościelny, Domański, i Szymeczko wypływają do Kanady by grać w tamtejszej Polonii. 2

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1960, nr 296 (19 XII) nr 4810

‎‎

Obrady piłkarzy Wisły

W Krakowie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze sekcji piłkarskiej TS Wisła, w którym wzięło udział ok. 170 członków i sympatyków. W prezydium obrad zasiedli: wiceprezes sportowy TS Wisła — mgr K. Nowosielski, członkowie zarządu: mjr St. Wójcik, dyr. J. Kossobudzki, St. Voigt, kapitan ligowej jedenastki — M. Machowski oraz b. piłkarz Wisły i reprezentant Polski — Gieras. W sprawozdaniu Stanisław Voigt poddał analizie tegoroczne wyniki sekcji piłkarskiej, w którym omawiano tak wyniki ligowej jedenastki, jak i drużyn niższych klas.

Jeśli chodzi o drużynę ligową to wczesną wiosną była ona dobrze przygotowana do sezonu, czego odzwierciedleniem było zwycięstwo w pierwszym meczu mistrzowskim nad Gwardią w Warszawie.

Przez pewien czas drużyna znajdowała się na czołowych pozycjach w tabeli i dopiero przerwy w rozgrywkach wpłynęły na zniżkę formy. W drugiej rundzie zespół musiał znów walczyć o utrzymanie się w ekstraklasie. Charakterystyczny jest fakt, że Wisła na własnym boisku zdobyła (nie licząc Pogoni) j ilość punktów, natomiast w tabeli spotkań wyjazdowych uplasowała się na 2 miejscu-..

Czyż obok innych przyczyn nie jest to wina sympatyków, którzy w krytycznych momentach (na własnym boisku) nie chcą, czy nie potrafią dopingować zawodników do lepszej gry? Oceniając pozostałe drużyny, to poza 2 pozycją w tabeli ligi okręgowej zespołu rezerwowego nie można zapomnieć o wielu cennych zwycięstwach juniorów, którzy m. in. wygrali turniej w Austrii z udziałem zespołów Jugosławii, Austrii, NRF i NRD. W dotychczasowych rozgrywkach wszystkie trzy najmniejszą drużyny juniorów zajmują pierwsze miejsca w swych grupach.

W dyskusji nad referatem wielu mówców szukało dróg zmierzających do poprawienia przyszłorocznych wyników pierwszej drużyny, aby przestał już wisieć nad nią „miecz Damoklesa” — widmo spadku do II ligi. Następnie najofiarniejsi działacze otrzymali dyplomy uznania: J. Kubala, St. Wartnik, J. Michalak, St. Voigt, K. Sołtysik i J. Kossobudzki.

Jednocześnie M. Machowski w imieniu pierwszej drużyny wręczył wiązanki kwiatów wiceprezesowi mgr K. Nowosielskiemu oraz mjr St. Wójcikowi.

Po udzieleniu absolutorium ustępującemu zarządowi, wybrano 31 działaczy do nowych władz. Znaleźli się wśród nich m. in. mjr St. Wójcik, mjr Z. Gliński, St. Voigt, a z nowych działaczy E.

Wójcik i Gieras. (F)


<< Powrót Inne Kadry >>