Kamil Głogowski

Z Historia Wisły

Kamil Głogowski i Michał Głogowski - z profesjonalnymi kontraktami

Piątek, 14 sierpnia 2020 r.

Kamil Głogowski i Michał Głogowski to kolejni dwaj juniorzy, którzy podpisali z "Białą Gwiazdą" swoje pierwsze profesjonalne kontrakty. 16-letni Kamil związał się z Białą Gwiazdą dwuletnim kontraktem, natomiast o rok młodszy Michał parafował swoją umowę na okres trzech lat.

Kamil Głogowski urodził się w 2004 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Akademii Piłkarskiej 21, skąd przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 trafił na Reymonta. Występując w drużynie CLJ U-18 w minionych rozgrywkach zagrał w siedmiu spotkaniach. Starszy z braci Głogowskich występuje przede wszystkim jako środkowy obrońca, lecz trenerzy często korzystali z jego usług, wystawiając go na pozycji defensywnego pomocnika.

Z kolei Michał Głogowski, który urodził się w 2005 roku, podobnie jak brat wiślackie szeregi zasilił przed startem poprzedniego sezonu, dołączając do zespołu CLJ U-15. W sezonie 2019/2020 zawodnik, którego nominalną pozycją jest prawa strona defensywy, na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-15 wystąpił w dwunastu spotkaniach. W nowym sezonie reprezentował będzie zespół CLJ U-17.

Źródło: Wisła Kraków SA

Źródło: wislaportal.pl

Galeria