Kamil Jakóbczyk

Z Historia Wisły

Łukasz Kwaśniewski i Kamil Jakóbczyk - Piłkarz Września 2018
Łukasz Kwaśniewski i Kamil Jakóbczyk - Piłkarz Września 2018
Kamil Jakóbczyk - Piłkarz Września 2018 oraz Łukasz Kwaśniewski i Rafał Wisłocki.
Kamil Jakóbczyk - Piłkarz Września 2018 oraz Łukasz Kwaśniewski i Rafał Wisłocki.
Kamil Jakóbczyk
Kamil Jakóbczyk

Kamil Jakóbczyk (ur. 23 października 2007 roku) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, występujący w drużynie rocznika 2007.

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-12 (Młodziki)

KURO Piłkarz Września: Kamil Jakóbczyk

12/10/2018

Miło nam poinformować, że KURO Piłkarzem Września został Kamil Jakóbczyk, napastnik z rocznika 2007. Jest to kolejny młody zawodnik, który w tym sezonie został wyróżniony na tle wszystkich zawodników Akademii.

Prestiżową nagrodę, przyznawaną co miesiąc jednemu zawodnikowi Akademii, wręczył Łukasz Kwaśniewski, Członek Zarządu TS Wisła Kraków oraz General Manager Wisły CANPACK Kraków.

Jakóbczyk, puchar, torbę na buty oraz książkę Marka Lorenca „Mieszko, piłkarz nad piłkarze”, otrzymał przed meczem koszykarek Wisły z Olympiakosem Pireus w ramach eliminacji do Euroligi.

Kamil Jakóbczyk urodził się 23 października 2007 roku, a do Wisły trafił w wieku 10 lat ze Szkoły Futbolu Staniątki, Klubu Partnerskiego Białej Gwiazdy. Obecnie występuje w drużynie U12, która rywalizuje w lidze z zespołami rok starszymi, ale dzięki świetnej postawie po dziewięciu meczach ma komplet punktów.

Jakóbczyk we wrześniu strzelił trzy bramki w lidze oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju im. Lucjana Franczaka, w których reprezentował barwy Małopolski w meczach przeciwko Śląskowi oraz reprezentacjom Stredoslovensky Futbalovy Zvaz (Słowacja – Bańska Bystrzyca) i Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz (Czechy – Ostrawa). Dobrą formę potwierdził też na początku października, gdy w jednym meczu zdobył aż pięć bramek.

– Nagroda dla Kamila nie jest dla mnie zaskoczeniem. Obserwacja takich zawodników podczas obozów, treningów i meczów jest ogromną satysfakcją. Jego ciężka praca na treningu oraz postawa poza boiskiem zasługują na wyróżnienie. Chciałbym aby otrzymana nagroda była dla niego i dla innych zawodników Akademii dodatkową motywacją do dalszej równie ciężkiej pracy. Życzę Kamilowi wytrwałości w wykonywaniu działań zbliżających do realizacji własnych marzeń – mówi o swoim podopiecznym trener Bartosz Bąk.

Źródło: akademiawisly.pl