Karol Rak

Z Historia Wisły

Karol Rak
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 01.06.2000
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
Dalin Myślenice
2012 - Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Karol Rak (ur. 1 czerwca 2000 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, występujący w zespołach młodzieżowych na pozycji pomocnika.

KURO Piłkarz Sierpnia: Karol Rak

4/09/2016

Karol Rak zdaniem trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków w tym miesiącu najbardziej zasłużył na nagrodę KURO Piłkarza Sierpnia. Środkowy pomocnik od początku sezonu jest pewnym punktem Wisły Kraków 2000, a jego trafienia są ozdobami każdego meczu. Statuetkę oraz nagrody rzeczowe Karolowi wręczył Krzysztof Targosz, właściciel firmy Profix, nowego sponsora Wisły Kraków SA.

Karol Rak do Wisły trafił cztery lata temu z Dalinu Myślenice. W sierpniu był niesamowicie skuteczny przeciwko takim drużynom jak GKS Katowice, Orzeł Przeworsk i Progres Kraków, a warto dodać, że te dwie ostatnie drużyny grały z Wisłą starszymi rocznikami. W dodatku były to wyjątkowej urody trafienia, większość z dalszej odległości. Ligę Rak również rozpoczął dobrze: jego dwa trafienia, w tym jedno z rzutu wolnego, pomogły w pokonaniu Soły Oświęcim. Po dwóch meczach bez gola, w sobotę dwukrotnie pokonał bramkarza AP Profi Zielonki. Szczególnie podobać się mogła bramka na 4:2, którą poprzedziła indywidualna akcja, dzięki której Rak minął trzech rywali i posłał piłkę w okienko.

– Jestem zaszczycony, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu. Uważam, że nagroda Piłkarza Miesiąca jest dla tych chłopaków motywacją do jeszcze cięższej pracy. Otrzymanie takiego wyróżnienia na pewno przyczynia się do zwiększania pewności siebie, a to w obecnych czasach jest podstawą sukcesu. Mam przeczucie, że o Karolu Raku będzie głośno również w seniorskiej piłce. Ja bardzo mocno trzymam za Niego kciuki, podobnie jak za pozostałych piłkarzy Akademii – mówi Krzysztof Targosz, prezes firmy Profix, która w ostatnich dniach została sponsorem Wisły Kraków SA.

Nagrody dla Piłkarza Miesiąca ufundowała firma KURO Detailing, partner Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Źródło: akademiawisly.pl

Juniorzy młodsi wzmocnią Wisłę CLJ

16/01/2017

Dzisiaj przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła występująca w Centralnej Lidze Juniorów drużyna Wisły Kraków. Do ekipy trenera Mariusza Jopa dołączyło sześciu zawodników, którzy jesienią trenowali u trenerów Goncalo Feio (rocznik 2000) i Marcina Pluty (rocznik 2001).

W treningu, który rozpoczął się o 19:00 udział wzięli ofensywni pomocnicy Filip Handzlik i Patryk Plewka, środkowy pomocnik Błażej Skórski, środkowy obrońca Kacper Pandyra, napastnik Karol Rak oraz rok młodszy – czyli aż o trzy lata od najstarszych w tej kategorii wiekowej – grający na lewej stronie jako obrońca i pomocnik Damian Korczyk.

Wisła po 17. kolejkach rundy jesiennej znajduje się w tabeli grupy wschodniej na dwunastym, ostatnim nad strefą spadkową, miejscu. Nad kolejną w tabeli Stalą Mielec Biała Gwiazda ma pięć punktów przewagi, więc wiosna będzie decydująca dla utrzymania się w najwyższej juniorskiej lidze w Polsce. Najbliższe dni zadecydują, czy wpływ na formę drużyny trenera Jopa będzie miała szóstka z Akademii.

Źródło: akademiawisly.pl

Galeria