Karolina Kawula

Z Historia Wisły

Karolina Kawula promuje akcję To nasza historia.
Karolina Kawula promuje akcję To nasza historia.
2016.06.25. Karolina Kawula z ojcem podczas ceremonii nadania imienia Władysława Kawuli stadionowi Prądniczanki.
2016.06.25. Karolina Kawula z ojcem podczas ceremonii nadania imienia Władysława Kawuli stadionowi Prądniczanki.

Karolina Kawula (ur. 1 czerwca 1989 r. w Krakowie) - Menedżer ds. komunikacji medialnej w Wiśle Kraków S.A.

  • 2014: magister Zarządzania w Sporcie
  • 2011-2016: Biuro Prasowe Wisły Kraków S.A.
  • 2016: Biuro Prasowe Lechii Gdańsk S.A.
  • od 2017: Menedżer ds. komunikacji medialnej /Biuro Prasowe Wisły Kraków S.A.

Prywatnie Karolina jest wnuczką legendarnego piłkarza Wisły Władysława Kawuli oraz córką Artura Kawuli, który reprezentował barwy Wisły jako trampkarz i junior.

O Karolinie

"W biurze prasowym nie brakuje osób związanych rodzinnymi tradycjami z Wisłą. Karolina Kawula to wnuczka byłego znakomitego piłkarza "Białej Gwiazdy" Władysława Kawuli.

Zajmuje się ona pisaniem o wiślackiej historii. Między innymi pisze sylwetki byłych piłkarzy, którzy są honorowani przed meczami jako legendy Wisły.

Karolina przeprowadza również wywiady i robi notatki z konferencji prasowych."

Źródło: interia.pl (2012)


Sport, a szczególnie piłka nożna, odkąd pamiętam, stanowi nieodzowny element mojego życia. Moje piłkarskie korzenie oraz miłość do futbolu nie pozwoliły mi na wybór innej ścieżki w życiu, dlatego też edukacja na kierunku Zarządzanie w Sporcie była rzeczą oczywistą. Wiedza zdobyta przeze mnie w czasie studiów uzupełniających magisterskich stanowi dopełnienie doświadczania wyniesionego z pracy, która jest również moim hobby, bowiem od ponad trzech lat jestem członkiem biura prasowego jednego z największych klubów piłkarskich w Polsce – Wisły Kraków SA. Studia niewątpliwie pozwoliły mi na szersze spojrzenie na kontekst zarządzania w tak specyficznej dziedzinie, jaką jest sport.

Prace koła naukowego Mangerów Sportu UJ oraz współpraca studentów z Katedrą Zarządzania w Turystyce UJ zaowocowały powstaniem monografii naukowej, noszącej tytuł „Młodzi o sporcie 2014. Organizacja i marketing imprez sportowych", na łamach której w rozdziale IV połączyłam doświadczenia zawodowe oraz wiedzę teoretyczną z zakresu zarządzania i przeanalizowałam rolę oraz efektywność biura prasowego w zarządzaniu organizacją sportową na przykładzie Wisły Kraków S.A.

Uważam, że warto podejmować wyzwania i dążyć do realizacji celów, bo przyszłość jest w naszych rękach. Zachęcam zatem do nieustannego zdobywania wiedzy, a także aktywnego działania, gdyż w ten sposób można spełnić swoje marzenia.

Źródło: turystyka.uj.edu.pl

Wiślackie klany