Karolina Kawula

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 22:30, 14 gru 2021; Zdzis (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
Źródło: wisla.beesfund.com
Karolina Biedrzycka
Karolina Biedrzycka
Karolina Kawula promuje akcję To nasza historia.
Karolina Kawula promuje akcję To nasza historia.
2016.06.25. Karolina Kawula z ojcem podczas ceremonii nadania imienia Władysława Kawuli stadionowi Prądniczanki.
2016.06.25. Karolina Kawula z ojcem podczas ceremonii nadania imienia Władysława Kawuli stadionowi Prądniczanki.

Karolina Biedrzycka z d. Kawula (ur. 1 czerwca 1989 r. w Krakowie) - Menedżer ds. komunikacji medialnej w Wiśle Kraków S.A., rzecznik prasowy Wisły.

  • 2014: magister Zarządzania w Sporcie
  • 2011-2016: Biuro Prasowe Wisły Kraków S.A.
  • 2016: Biuro Prasowe Lechii Gdańsk S.A.
  • od 2017: Menedżer ds. komunikacji medialnej /Biuro Prasowe Wisły Kraków S.A.
  • od 4 marca 2019 r. rzecznik prasowy Wisły.

Prywatnie Karolina jest wnuczką legendarnego piłkarza Wisły Władysława Kawuli oraz córką Artura Kawuli, który reprezentował barwy Wisły jako trampkarz i junior.

Spis treści

O Karolinie

"W biurze prasowym nie brakuje osób związanych rodzinnymi tradycjami z Wisłą. Karolina Kawula to wnuczka byłego znakomitego piłkarza "Białej Gwiazdy" Władysława Kawuli.

Zajmuje się ona pisaniem o wiślackiej historii. Między innymi pisze sylwetki byłych piłkarzy, którzy są honorowani przed meczami jako legendy Wisły.

Karolina przeprowadza również wywiady i robi notatki z konferencji prasowych."

Źródło: interia.pl (2012)


Sport, a szczególnie piłka nożna, odkąd pamiętam, stanowi nieodzowny element mojego życia. Moje piłkarskie korzenie oraz miłość do futbolu nie pozwoliły mi na wybór innej ścieżki w życiu, dlatego też edukacja na kierunku Zarządzanie w Sporcie była rzeczą oczywistą. Wiedza zdobyta przeze mnie w czasie studiów uzupełniających magisterskich stanowi dopełnienie doświadczania wyniesionego z pracy, która jest również moim hobby, bowiem od ponad trzech lat jestem członkiem biura prasowego jednego z największych klubów piłkarskich w Polsce – Wisły Kraków SA. Studia niewątpliwie pozwoliły mi na szersze spojrzenie na kontekst zarządzania w tak specyficznej dziedzinie, jaką jest sport.

Prace koła naukowego Mangerów Sportu UJ oraz współpraca studentów z Katedrą Zarządzania w Turystyce UJ zaowocowały powstaniem monografii naukowej, noszącej tytuł „Młodzi o sporcie 2014. Organizacja i marketing imprez sportowych", na łamach której w rozdziale IV połączyłam doświadczenia zawodowe oraz wiedzę teoretyczną z zakresu zarządzania i przeanalizowałam rolę oraz efektywność biura prasowego w zarządzaniu organizacją sportową na przykładzie Wisły Kraków S.A.

Uważam, że warto podejmować wyzwania i dążyć do realizacji celów, bo przyszłość jest w naszych rękach. Zachęcam zatem do nieustannego zdobywania wiedzy, a także aktywnego działania, gdyż w ten sposób można spełnić swoje marzenia.

Źródło: turystyka.uj.edu.pl

Karolina Biedrzycka rzecznikiem prasowym Wisły

06-03-2019 19:06

Zarząd Wisły Kraków SA 4 marca 2019 roku powierzył Karolinie Biedrzyckiej rolę rzecznika prasowego klubu. Biedrzycka do tej pory pełniła funkcję zastępcy rzecznika prasowego.

Karolina Biedrzycka to wnuczka legendarnego obrońcy Białej Gwiazdy - Władysława Kawuli. Z krakowskim klubem związana jest od 2011 roku, z przerwą na pracę w Lechii Gdańsk, gdzie pełniła rolę specjalisty ds. komunikacji. W Wiśle przechodziła przez poszczególne szczeble kariery: od praktykantki, przez specjalistę ds. komunikacji medialnej, menedżera ds. komunikacji medialnej, zastępcę rzecznika i teraz obejmując stanowisko rzecznika. Z wykształcenia jest menedżerem kultury i mediów, a także menedżerem sportu. Kierunki te ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Specjalizuje się w komunikacji medialnej i PR-owej.

„To dla mnie olbrzymi zaszczyt i nobilitacja, spełnienie marzeń, tym bardziej, że na R22 jestem od dziecka. Dziękuję władzom Wisły za zaufanie i wiarę w moje możliwości. Dziękuję także moim poprzednikom, z którymi dane mi było pracować - Adrianowi, Maksowi, Olgierdowi, Oldze i Iwonie - za przekazanie wzorców i wiedzy. Praca z każdym z nich pozwoliła mi rozwinąć umiejętności i zdobyć ogromne doświadczenie, które właśnie procentuje. Zrobię wszystko, aby godnie reprezentować klub w kontaktach z mediami i z kibicami” - powiedziała nowa rzecznik Białej Gwiazdy.

Powodzenia!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria

Wiślackie klany