Kolarstwo 1955
Z Historia Wisły
(Różnice między wersjami)
Linia 3: | Linia 3: | ||
*29.05. Klasyfikacyjny wyścig kolarski Cracovii na 75 km: 2. [[Tlałka]] 2:16:20. | *29.05. Klasyfikacyjny wyścig kolarski Cracovii na 75 km: 2. [[Tlałka]] 2:16:20. | ||
**W wyścigu na 50 km normy klasy III zdobył: 2. [[Masłowiec]] 1:28:27. [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10248 5] | **W wyścigu na 50 km normy klasy III zdobył: 2. [[Masłowiec]] 1:28:27. [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10248 5] | ||
+ | *12.06. Kolarskie wyścigi o mistrzostwo woj. krakowskiego. | ||
+ | **W grupie I klasy I i II wygrał [[pŻelazny]] 2:59:39. [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=7104 5] | ||
+ | *18.08. Zawody na torze kollarskim Cracovii. | ||
+ | **Wyścig na 4 km wygrał [[Wasiuczyński]] 5:36:2. | ||
+ | **W wyścigu australijskim triumfowała drużyna kombinowana z Żelaznym i Wasiuczyńskim. | ||
+ | *25.08. Wyścig kolarski na torze Cracovii. | ||
+ | **W biegu drużynowym na 2 okr. wygrał kombinowany zespół Gwardia/Garbarnia. | ||
+ | **W biegu australijskim na 5 okrążeń wygrał [[Otto Wasiuczyński]] 3:07, przed [[Beckerem]]. | ||
+ | **W biegu amerykańskim parami wygrała para Wasiuczyński/Sułko 12 pkt. przed parą Rozwadowski/Lupa obie Gwardia Kraków. [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=7209 2] | ||
+ | *28.08. Dryżynowe mistrzostwa kolarskie. I. eliminacja z trzech.. Wygrała Gwardia Kraków: Wasiuczyński, Sułko, Becker i Motyl 1:15:10. Trasa 50 km. II. eliminacja 10.09. Brak wyników. | ||
+ | *1.09. Kolarski czwartek Cracovii. | ||
+ | **W wyściugu na 4 km wygrał Wasiuczyński 5:41:8. | ||
+ | **W drugim biegu na 4 km wygrał Becker 5:51:2, 2. Sułko 5:56:7. | ||
+ | **W biegu drużynowym na 4 km wygrała kombinowany drużyna Gwardia/Garbarnia. [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10301 2] | ||
+ | *15.09. Czwartek kolarski Cracovii. | ||
+ | **Bieg na 2 km wygrał Wasiuczyński 2:40:0. | ||
+ | **W finalae sprinterskim: 2. Bąk, 3. Włodek. | ||
+ | **Wyścig australijski wygrał Wasiuczyński 5:14:1. [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10313 2] | ||
+ | *22.09. Czwartek kolarski Cracovii. | ||
+ | **Bieg drużynowy na 4 km wygrała Wisła: Wasiuczyński, Becker i Sułko 5:23:8. | ||
+ | **Bieg na 60 okrążeń wygrał [[ Sułko]] 39:55:0 i 10 pkt. [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10319 2] | ||
+ | *29.09. Czwartek kolarski Cracovii. | ||
+ | **W wyściugu na 80 okrążeń wygrał Wasiuczyński. [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10325 2] | ||
+ | |||
- | |||
[[Kategoria: Kolarstwo 1955]] | [[Kategoria: Kolarstwo 1955]] |
Wersja z dnia 06:48, 15 sie 2013
- 28.03. 6.03. Kolarski bieg na przełaj na 20 km: 3. Gajdka 1:03:50, 4. Batka 1:03:54.2
- 22.05. ZMPowskie wyścigi kolarskie. na 75 km: 2. Masłowiec
- 29.05. Klasyfikacyjny wyścig kolarski Cracovii na 75 km: 2. Tlałka 2:16:20.
- 12.06. Kolarskie wyścigi o mistrzostwo woj. krakowskiego.
- 18.08. Zawody na torze kollarskim Cracovii.
- Wyścig na 4 km wygrał Wasiuczyński 5:36:2.
- W wyścigu australijskim triumfowała drużyna kombinowana z Żelaznym i Wasiuczyńskim.
- 25.08. Wyścig kolarski na torze Cracovii.
- W biegu drużynowym na 2 okr. wygrał kombinowany zespół Gwardia/Garbarnia.
- W biegu australijskim na 5 okrążeń wygrał Otto Wasiuczyński 3:07, przed Beckerem.
- W biegu amerykańskim parami wygrała para Wasiuczyński/Sułko 12 pkt. przed parą Rozwadowski/Lupa obie Gwardia Kraków. 2
- 28.08. Dryżynowe mistrzostwa kolarskie. I. eliminacja z trzech.. Wygrała Gwardia Kraków: Wasiuczyński, Sułko, Becker i Motyl 1:15:10. Trasa 50 km. II. eliminacja 10.09. Brak wyników.
- 1.09. Kolarski czwartek Cracovii.
- W wyściugu na 4 km wygrał Wasiuczyński 5:41:8.
- W drugim biegu na 4 km wygrał Becker 5:51:2, 2. Sułko 5:56:7.
- W biegu drużynowym na 4 km wygrała kombinowany drużyna Gwardia/Garbarnia. 2
- 15.09. Czwartek kolarski Cracovii.
- Bieg na 2 km wygrał Wasiuczyński 2:40:0.
- W finalae sprinterskim: 2. Bąk, 3. Włodek.
- Wyścig australijski wygrał Wasiuczyński 5:14:1. 2
- 22.09. Czwartek kolarski Cracovii.
- 29.09. Czwartek kolarski Cracovii.
- W wyściugu na 80 okrążeń wygrał Wasiuczyński. 2