Krystian Stryszowski

Z Historia Wisły

Krystian Stryszowski, jesień 2016.
Krystian Stryszowski, jesień 2016.
Krystian i prezes Wisły Piotr Dunin-Suligostowski.
Krystian i prezes Wisły Piotr Dunin-Suligostowski.
Krystian i Kacper Chorążka.
Krystian i Kacper Chorążka.

Krystian Stryszowski (ur. 7 kwietnia 2005 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków występujący na pozycji bramkarza.

Wychowanek Armatury Kraków. Z Wisłą związany od początku sezonu 2015/2016.

Spis treści

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

KURO Piłkarz Maja Akademii: Krystian Stryszowski!

13/06/16

Krystian Stryszowski z Wisły Kraków 2005 zdaniem trenerów Akademii Piłkarskiej najbardziej wyróżnił się w maju i zasłużył na nagrodę KURO Piłkarz Miesiąca. Stryszowski dołączył do Wisły w sierpniu 2015 roku z Armatury Kraków i od tego momentu jest wyróżniającym zawodnikiem w swoim roczniku. Okazały puchar oraz rękawice bramkarskie otrzymał z rąk prezesa TS Wisła Kraków i Wisły Kraków SA Piotra Dunin-Suligostowskiego oraz bramkarza pierwszej drużyny Wisły Kacpra Chorążki podczas zakończenia turnieju miniEURO Wisła CUP U-15.

– Bardzo szybko przeszedł proces aklimatyzacji i koledzy szybko go zaakceptowali. Krystian od początku wyróżniał się wyjątkowym zaangażowaniem i skupieniem na treningach. Jest bardzo pracowity a jego frekwencja na treningach jest jedną z najlepszych w drużynie. Taka postawa sprawiła ze Krystian szybko stał się czołowym zawodnikiem i zasługiwał na tę nagrodę od dawna. Mam nadzieję że będzie pracował tak dalej – powiedział o swoim podopiecznym trener Maciej Papież.

Nagrody dla Piłkarza Miesiąca ufundowała firma KURO Detailling, partner Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Źródło: akademiawisly.pl