Krzysztof Węglarz

Z Historia Wisły

Judoka Wisły, Krzysztof Węglarz
Judoka Wisły, Krzysztof Węglarz
Paulina Węglarz, Krzysztof Węglarz i Katarzyna Kłys
Paulina Węglarz, Krzysztof Węglarz i Katarzyna Kłys
Trofea K.Węglarza
Trofea K.Węglarza
Trofea
Trofea
Podziękowania dla trenera
Podziękowania dla trenera

Krzysztof Węglarz - (ur. 21 lutego 1985r.) zawodnik sekcji judo TS Wisła, reprezentant Polski.

Spis treści

Kronika sportowa

Rok 2000

Rok 2001

Rok 2002

Rok 2003

Rok 2004

Rok 2005

Rok 2006

Rok 2007

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Dorobek medalowy w zawodach rangi mistrzowskiej

W tabeli zamieszczamy medale zdobyte podczas mistrzostw Polski.

Zestawienie nie obejmuje medali zdobytych przez judoków w drużynowych mistrzostwach Polski...

Data Medal / Puchar Ranga zawodów Dyscyplina Zawodnik Uwagi
2006.06.09-11 Złoto Mistrzostwa Polski Judo: 90 kg Krzysztof Węglarz
2007.06.01-03 Srebro Mistrzostwa Polski Judo: 90 kg Krzysztof Węglarz
2010.09.24-26 Złoto Mistrzostwa Polski Judo: 90 kg Krzysztof Węglarz
2012.10.19 Srebro Mistrzostwa Polski Judo: 100 kg Krzysztof Węglarz
2013.10.04 Złoto Mistrzostwa Polski Judo: 90 kg Krzysztof Węglarz
2013.11.10 Brąz Mistrzostwa Polski Judo: drużynowo Filip Stępak, Sebastian Cieślik, Dawid Tondera, Aleksander Wrona, Filip Łątka,

Michał Leśniak, Krzysztof Węglarz, Kajetan Pintal, Mikołaj Szostak

Inne

Straciliśmy Olimpijczyka

02-10-2008 21:03

To najsmutniejsza, jak twierdzi trener Marian Tałaj - tragiczna, szczególnie dla zawodnika wiadomość. Po zgrupowaniu kadry dżudoków, które w czwartek zakończyło się w Bytomiu, wiadomo że reprezentant Polski w wadze do 90 kg, Krzysztof Węglarz, 23-letni zawodnik Wisły Kraków, swych marzeń o olimpijskim starcie w Pekinie niestety nie zrealizuje. Odnowiła mu się kontuzja kolana, a konkretnie zerwanych więzadeł krzyżowych.

- To nie jest pierwszy jego kłopot z kolanem – mówi trener kadry. - Wycofaliśmy go po dwóch walkach na PŚ w Tbilisi, wcześniej było tak na MŚ w Rio, tak było podczas akademickich MŚ. Byliśmy u dr. Krzysztofa Ficka, który ściągnął mu z kolana dwie strzykawki płynu ustrojowego. Zmuszony jestem Krzyśka wycofać z najbliższego Turnieju Paryskiego i kolejnych zawodów za dwa tygodnie w Wiedniu. Ciężko podjąć taką decyzję, bo chciałbym, by kadra w Pekinie była jak najliczniejsza, ale ciąganie go na siłę po turniejach uraz ten tylko pogłębi. To trudny dla mnie i dla Krzyśka moment, ale wolę, by po mnie ktoś z Węglarzem zrobił dobry wynik niż by miano mi zarzucić, że dla jednego olimpijczyka więcej, zniszczyłem człowieka. Krzysztof Węglarz w rankingu przedolimpijskim zajmuje ósmą pozycję, z niewielką przewagą nad rywalami. Na igrzyska pojedzie pierwsza dziewiątka. Absencja w kolejnych zawodach spowoduje, że rywale go przeskoczą. – I niestety nie mamy nikogo w tej wadze, kto mógłby go zastąpić – dodaje Tałaj. Węglarza czeka co najmniej ośmiomiesięczny rozbrat z matą.

tswisla.pl

Pekin 2008 bez Wiślaków?

18. lutego 2008

8 sierpnia rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Wszystko wskazuje na to, że odbędą się one bez udziału zawodników Wisły.

Nasz murowany kandydat na olimpijczyka, judoka Krzysztof Węglarz, ma zerwane więzadła krzyżowe przednie prawego kolana. Po konsultacji medycznej okazało się, że niezbędna będzie operacja, po której Węglarz będzie musiał przejść około półroczną rehabilitację. Jak więc łatwo obliczyć, do startów wróci najwcześniej na jesieni tego roku, a więc po zakończeniu Igrzysk.

Podsumowując wiślackie plany uzyskania nominacji olimpijskich, należy stwierdzić, że niestety spaliły one na panewce. Judoka Artur Kłys musiał zrezygnować ze startów z przyczyn zdrowotnych. Po nieudanych kwalifikacjach do mistrzostw Europy z rywalizacji odpadły koszykarki. Potem kontuzja uniemożliwiła pełny start w mistrzostwach świata gimnastyczce Monice Frandofert, następnie z pracą z kadrą siatkarek pożegnała się Magda Śliwa, teraz pech dopadł Węglarza.

wislakrakow.com (TS Wisła / Dariusz Zastawny)

Krzysztof Węglarz na Mistrzostwach Polski w Zapasach Plażowych

środa, 10 Lipiec 2013

W niedzielę 7 lipca w Krakowie na Mistrzostwach Polski w Zapasach Plażowych, organizawanych przez klub TS Wisła Kraków, wystartował Krzysztof Węglarz. Niestety młodemu, czołowemu zawodnikowi nie udało się turnieju wygrać, lecz zdołał zwyciężyć w 2 walkach.

http://www.ejudo.pl/