Krzysztof Wydra

Z Historia Wisły

Krzysztof Wydra, 2016/2017
Krzysztof Wydra, 2016/2017
Krzysztof Wydra
Krzysztof Wydra

Krzysztof Wydra (ur. 17 kwietnia 1998 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków od czerwca 2014 r. Wcześniej reprezentował barwy Lecha Poznań oraz Radomiaka Radom.

Spis treści

Kronika sportowa

Sezon 2013/2014

Sezon 2014/2015

Sezon 2015/2016

Sezon 2016/2017

Kacper Masny i Krzysztof Wydra najlepszymi zawodnikami Akademii w kwietniu!

20.05.2015

Kacper Masny, Donald Guerrier oraz Krzysztof Wydra.
Kacper Masny, Donald Guerrier oraz Krzysztof Wydra.

Kacper Masny w młodszej kategorii wiekowej oraz Krzysztof Wydra w starszej zostali wybrani przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków najlepszymi zawodnikami kwietnia. Jak trener Paweł Regulski ocenia swojego napastnika? – Przystojny, inteligentny, oczytany – śmieje się trener. – A poważnie mówiąc: jest napastnikiem, więc wymaga się od niego skuteczności, a w kwietniu zdobył osiem bramek. Przede wszystkim tym się wyróżnił, poza tym widać po nim postęp. Odkąd do nas przyszedł wygląda solidnie, złapał pewność gry – ocenia swojego podopiecznego trener Paweł Regulski. Wśród młodszych zawodników wyróżnienie otrzymał Kacper Masny, podopieczny trenera Michała Jani, który tak argumentuje ten wybór: – Znaki rozpoznawcze Kacpra to dobra technika, przegląd pola oraz inteligencja w grze. W tym miesiącu trenował pod okiem trenerów Szymona Krzysztania, Patryka Jałochy oraz Jacka Piszczka i każdy był bardzo zadowolony z jego postawy – mówi trener Jania.

Nagrodę wręczył wyróżniający się wiosną w pierwszej drużyny Wisły Kraków, Donald Guerrier. – Jest to z pewnością fajna sprawa dla tych chłopaków, którzy w przyszłości chcą tak, jak my grać w Wiśle Kraków. Takie wyróżnienia, to dla nich dodatkowa motywacja, która wyznacza im drogę do piłkarskiej kariery, nie tylko w Wiśle, ale i za granicą – mówił nam Haitańczyk, który nie ukrywał, że chętnie nawiązuje kontakt z młodymi dziećmi. – Przyszedłem dla dzieci i chętnie zrobię to po raz kolejny, nieważne czy to będzie wręczenie nagrody czy ich trening – zapewnił. Skrzydłowy Wisły bardzo zainteresował się obecnymi na boisku drużynami i zaczął z nimi rozmawiać. Przyznał, że nie ma problemów ze zrozumieniem języka polskiego, jednak nie zawsze potrafi sam płynnie odpowiedzieć. – Lubię z dziećmi rozmawiać, mam jedno ulubione miejsce: w Oświęcimiu jeżdżę do szkoły, w której spotykam się regularnie z dzieciakami.

Krzysztof Wydra trenuje w Wiśle od czerwca ubiegłego roku, wcześniej występował w Lechu Poznań oraz Radomiaku Radom. Najczęściej grywa jako napastnik, czasami jako skrzydłowy. W kwietniu strzelił m.in. pięć bramek w meczu z Dunajcem Nowy Sącz oraz dał Wiśle prowadzenie w spotkaniu z Ferencvarosi Budapeszt. – Oprócz tego, że był skuteczny, to dużo pracował bez piłki, szukał gry z zespołem. To jest duży plus jego gry, widać, że nad tym popracował. Dużo pracujemy nad organizacją gry w ofensywie i wydaje mi się, że Krzysiek to przyswoił i dzięki temu robi miejsce albo sobie, albo partnerowi – opisuje zawodnika trener Regulski.

Kacper Masny trafił do Wisły w 2013 roku z Borku Kraków. Jest zawodnikiem uniwersalnym, może grać na kilku pozycjach. – Stuprocentowa obecność na treningach, w turniejach: Uhlsport oraz w Bukownie grał na wysokim, równym poziomie. Tak samo było we wszystkich meczach ligowych. Chciałbym, aby jak najwięcej osób zaraził swoją postawą i zaangażowaniem na treningu – komplementuje podopiecznego trener Michał Jania.

Źródło: akademiawisly.pl