Maciej Skorża

Z Historia Wisły

Maciej Skorża
Maciej Skorża
Gdybym nie wierzył w awans do Ligi Mistrzów, nie pracowałbym tutaj (W Wiśle - przyp. red.) (...)
— Maciej Skorża


Spis treści

Maciej Skorża w Wiśle

Maciej Skorża prace zaczął 13 czerwca 2007. Do Wisły przychodził w glorii sukcesów odniesionych z Groclinem. Już na początku swej pracy w Wiśle wywalczył z nią puchar Chicago Trophy, pokonując m.in. Sevillę, zespół, który rok wcześniej zwyciężył w pucharze UEFA, a także Superpucharze Europy. Mistrzostwo Polski, Wisła pod wodzą Skorży, wywalczyła w stylu, jakiego dawno pod Wawelem nikt nie widział. Już na pięć kolejek przed końcem rozgrywek pewne było, że tytuł wróci do Krakowa. Tym samym stało się jasne, że Wisła kolejny raz spróbuje awansować do Ligi Mistrzów. Dziennikarze "Przeglądu Sportowego", mając w pamięci poprzednie, nieudane podejścia do LM, pytali trenera czy wierzy w awans. Maciej Skorża odpowiedział: "Gdybym nie wierzył w awans do Ligi Mistrzów nie pracowałbym tutaj. Łatwe do osiągnięcia są tylko małe cele. Strasznie brakuje mi odniesienia poziomu mojej drużyny na europejskiej arenie. Dopóki nie zagramy takich meczów, trudno będzie odpowiedzieć na takie pytanie. Jak na razie jesteśmy zaściankiem Europy. Przecież nasze drużyny nie mogą awansować do Ligi Mistrzów lub przedrzeć się przez pierwszą rundę Pucharu UEFA...".

Awansować się nie udało, bowiem na trzy losowania w jakich Wisła brała udział, trzy razy wylosowała najgorzej jak tylko mogła. Już w I rundzie kwalifikacji los przydzielił Beitar Jerozolima. Mistrz Izraela, który w swym składzie miał wielu reprezentantów oraz uznanych w Europie piłkarzy, a także budżet ok. dwa razy większy od wiślackiego. Pierwszy mecz w stolicy Izraela pokazał, że obawy nie były przesadzone. Wisła przegrała 1:2. Rewanżu oczekiwano z pewną nerwowością, gazety apelowały, aby "nie stracić tego sezonu". Biała gwiazda po pięknej grze awansowała do kolejnej rundy gdzie, już czekała na Nią Barcelona. Hiszpanów nie udało się "przejść", jednak rewanż tego dwumeczu na stałe zapisał się w historii, nie tylko Wisły, ale także całej polskiej piłki. Wiślacy pokonali słynną Barcę 1:0.

Celem więc stała się faza grupowa pucharu UEFA, tam również nie udało się awansować, ale pozycja w klubie, Skorży, ani na chwile nie została zachwiana.

Kolejny sezon nie układał się już tak wspaniale jak poprzedni. Wisła już na początku rozgrywek przegrała z dwoma kontrkandydatami do tytułu (Lechem i Legią, ale losy mistrzostwa nie zostały przesądzone. Ostatecznie udało się obronić tytuł.

Po kompromitacji z Levadią Tallin już w pierwszej rundzie eliminacji Ligii Mistrzów, pozycja Skorży w Wiśle mocno się zachwiała. Maciej nie stracił jednak posady. W każdym razie jeszcze nie w tym momencie. Prowadził Wisłę przez większą część sezonu, później został zastąpiony przez Henryka Kasperczaka. Sam Skorża natomiast przeniósł sie do Warszawy i objął posadę trenera Legii.

Opinie o Wiśle, Skorży

Adam Dawidziuk na łamach "Tempa":
"Na efekty jego pracy nie trzeba długo czekać. Wisła jest nie do zatrzymania. Do końca roku nie znajduje w lidze pogromcy."

Trenerski bilans

Biografia

(...) Maciej Skorża urodził się 10 stycznia 1972 roku w Radomiu. Jego piłkarska kariera nie była bogata. Jako zawodnik występował na środku obrony w drużynach Radomiaka Radom oraz AZS AWF Warszawa. Skorża jest właśnie absolwentem warszawskiej AWF.

Po szybkiej rezygnacji z kariery piłkarskiej, podjął pracę w warszawskiej Legii, gdzie w latach 1994-1998 prowadził zespół juniorów. W latach 1998-1999 był szkoleniowcem SMS Piaseczno. Następnie trafił do Amiki Wronki, gdzie prowadził drużynę juniorów, z którą zdobył w 2002 roku mistrzostwo Polski juniorów starszych, oraz zespół rezerw. W swojej karierze ma również epizod pracy w Wiśle Płock, gdzie był asystentem Mirosława Jabłońskiego.

W 2003 roku Skorża otrzymał ofertę pracy z reprezentacją Polski, gdzie został asystentem Pawła Janasa. Obaj Panowie wcześniej współpracowali ze sobą w Amice Wronki i młodzieżowej reprezentacji Polski, w której nowy trener Wisły odpowiadał za bank informacji.

1 lipca 2004 roku po raz pierwszy objął samodzielnie pierwszoligową Amike Wronki. W drużynie tej pracował do 21 listopada 2005 roku, łącząc to z pracą w sztabie reprezentacji. Po rezygnacji z pracy w Amice poświęcił się reprezentacji, którą razem z pozostałymi osobami sztabu opuścił po nieudanych finałach mistrzostw świata w Niemczech.

W listopadzie 2006 roku przyjął ofertę Dyskobolii Grodzisk Wlkp., gdzie zastąpił Wernera Liczkę. Razem z zespołem z małego wielkopolskiego miasteczka, w obecnym sezon sięgnął po pucharowy dublet. Najpierw wygrywając z Koroną Kielce zdobył Puchar Polski, a w ostatnią niedzielę ogrywając BOT GKS Bełchatów triumfował w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy. W lidze prowadzona przez niego drużyna zajęła piąte miejsce.

www.wislakrakow.com (maaarcin)

Piłkarska kariera

Klub Lata Kraj Il. wys. il. goli)
Radomiak Radom Polska
AZS AWF Warszawa Polska
W sumie:

Trenerska kariera

Klub Lata Kraj
Legia Warszawa - juniorzy 1994-1998 Polska
olimpijska reprezentacja Polski, asystent 1997-1999 Polska
SMS Piaseczno 1998-1999 Polska
Amica Wronki - juniorzy i rezerwy 1999-2003 Polska
Wisła Płock - asystent 2003 Polska
reprezentacja Polski - asystent 2003-2006 Polska
Amica Wronki 2004-2005 Polska
Groclin Grodzisk 2006-2007 Polska
Wisła Kraków 2007-2010 Polska
Legia Warszawa 2010-? Polska

Sukcesy

Piłkarskie:
Brak

Trenerskie:

  • 2001/2002 - Mistrzostwo Polski juniorów starszych z Amicą
  • 2006/2007 - Puchar Polski z Groclinem
  • 2006/2007 - Puchar Ekstraklasy z Groclinem
  • 2007 - Trener roku
  • 2007/2008 - zwycięstwo w Chicago Trophy z Wisłą
  • 2007/2008 - mistrzostwo Polski z Wisłą
  • 2008/2009 - mistrzostwo Polski z Wisłą
  • 2010/2011 - Puchar Polski z Legią

Skorża w mediach

Skorża: Odchodzę z poczuciem satysfakcji

15. marca 2010, 12:53 (aktual. 15. marca 2010, 13:00)

Dziś w godzinach przedpołudniowych Maciej Skorża przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Wisły. - Chciałbym wyrazić ogromne podziękowania, że tyle czasu mogłem pracować w tak dobrym klubie i z tak wspaniałymi ludźmi - powiedział podczas swojego ostatniego spotkania z krakowskimi dziennikarzami.

Skorża skierował swoje podziękowania w kierunku działaczy, współpracowników i piłkarzy. Podziękował również kibicom za ich doping i wyrazy poparcia. - Wisła ma wspaniałych fanów, których wsparcie zawsze było dla mnie niezwykle cenne - przyznał. - Te 2,5 roku i dwa tytuły mistrza Polski to moje ogromne osiągnięcie. Odchodzę z klubu z poczuciem dużej satysfakcji.

Skorża nie chciał ujawnić w jakich okolicznościach dowiedział się o swojej dymisji. - Mogę powiedzieć tylko, że wszystko zostało załatwione bardzo elegancko. Szkoda, że zabrakło mi zaledwie dwóch miesięcy do wypełnienia kontraktu - przyznał. Chwilę wcześniej po raz ostatni spotkał się w szatni z zawodnikami. - Chciałem, by pamiętali o wszystkich trudnych momentach, z których potrafili wyjść. Jestem przekonany, że tak będzie i tym razem. Wisła zdobędzie mistrzostwo Polski! - przekonywał.

Zapewnił też, że nie zamierza od razu wracać na ławkę trenerską i podejmować pracy w innym klubie. Najbliższe tygodnie, a może i miesiące chciałby poświęcić rodzinie. - Póki co udaję się na urlop "tacierzyński". Chcę przez jakiś czas odpocząć, wyhamować. Nie czuję potrzeby, by zaraz wracać na trenerską karuzelę - poinformował dziennikarzy.

Zadeklarował również, że jeśli nowy szkoleniowiec zechce się z nim spotkać, będzie do jego dyspozycji i chętnie przekaże swoje spostrzeżenia z pracy w Wiśle. Nazwisko nowego trenera poznamy dziś w godzinach popołudniowych.

Pełny zapis wypowiedzi Macieja Skorży

- Dziękuje, że tak długo mogłem pracować w tak wielkim klubie. Miałem tutaj wspaniałych kibiców, którzy w wielu momentach udzielili mi poparcia. Było to niezwykle cenne i chcę im za to podziękować.

- Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia to nie chciałbym się rozwodzić zbyt długo. Powiem krótko - dla niektórych te dwa mistrzostwa to tylko dwa kolejne tytuły dla Wisły. Dla mnie natomiast te dwa mistrzostwa, mecze rewanżowe z Beitarem czy Barceloną, to całe moje życie. Odchodzę w poczuciu satysfakcji. Cieszę się, że przeżyłem tutaj wiele wspaniałych chwil pod względem zawodowym i prywatnym.

- Na temat rozstania nie mogę mówić. Jest to decyzja władz klubu, którą szanuję. Rozumiem, że drużyna gra słabo, nie strzeliliśmy bramek. Argumentacją władz są słabe wyniki drużyny.

- Nie chcę mówić co powiedziałem chłopakom na pożegnanie. To była dla mnie bardzo trudna chwila. Chciałbym, by pamiętali o trudnych momentach, z których potrafili się podnieść. Przypomniałem im jak wyglądała sytuacja rok temu. W Bełchatowie straciliśmy punkty i Pawła Brożka. Mieliśmy 5 punktów straty do lidera, a jednak drużyna poradziła sobie wspaniale i zdobyła mistrzostwo. Chcę, by o tym pamiętali i głęboko wierzę, że w tym sezonie także będą mistrzami.

- Kilku decyzji żałuję. Myślę, że były to po części błędy mojej młodości trenerskiej. Zyskałem dużo doświadczenia, które wykorzystam w przyszłości. Nie uważam jednak, że drużyna została źle przygotowana do sezonu. Było mnóstwo zawodników, którzy w trakcie okresu przygotowawczego dopiero dochodzili do zdrowia. Było bardzo trudne, by to wszystko zgrać. Po cichu liczyłem, że się uda, ale nie do końca tak było. Z pewnością nie zostało to zapisane po stronie moich plusów.

- Żałuję, że nie miałem okazji, by dać szansę gry takiemu Krzysiowi Mączyńskiemu. To bardzo ciekawy zawodnik i chciałem go wystawić w jutrzejszym meczu od pierwszej minuty. Gdyby sytuacja na początku rundy była inna, pewnie dostałby więcej szans na grę.

- Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że drużyna zrobiła w tych wiosennych meczach wszystko co mogła.

- Z nowym trenerem się nie spotkam, bo nie mam pojęcia kto nim będzie. Jeśli oczywiście będzie chciał doprowadzić do takiego spotkania, to porozmawiamy.

- Przychodząc tutaj rozpoczynałem pracę z prezesem Wilczkiem i dyrektorem Bednarzem. Przejmowaliśmy drużynę, która była na ósmym miejscu w tabeli. Zrobiliśmy dwa mistrzostwa Polski, drużyna jest liderem i z tego możemy się cieszyć. To nie jest tylko moja praca, ale wielu osób, które wymieniłem przed chwilą. Mamy z tego satysfakcję bez względu na to, że żadnego z nas w klubie już nie ma. Każdy z nas czuje satysfakcję z pracy w Wiśle.

- Teraz będzie wielu wolnych trenerów, więc i wiele plotek. Ja słyszałem, że jutro mam zostać zaprezentowany jako nowy trener Legii na nowy sezon... Prawda jest jednak taka, że udaje się na urlop "tacierzyński". Chciałbym poświęcić się rodzinie przez najbliższe miesiące. Nie mam teraz zamiaru wracać na karuzelę trenerską, chcę trochę wyhamować moje życie.

- Dziękuje kibicom i życzę im spotkania na Rynku w maju. Jeśli będę mógł to też przyjdę. Kurcze... szkoda, że zabrakło mi dwóch miesięcy do wykończenia kontraktu. Ale nadal kibicuję Wiśle. Powiedziałem piłkarzom, że trzymam za nich kciuki, by obronili tytuł.

wislakrakow.com (PM, zmięty)

Maciej Skorża w liczbach chwały i hańby

17. marca 2010, 00:10

Ponoć liczby nie kłamią. Pozwólmy więc, niech podsumują kadencję Macieja Skorży w Wiśle.

LICZBY CHWAŁY

0 - Tyle drużyn, oprócz Wisły, zdołało w minionym sezonie pokonać na własnym stadionie Barcelonę w minionym sezonie Ligi Mistrzów.

1 - Na tej pozycji w tabeli Maciej Skorża zostawił drużynę. I bez względu na aktualną formę zespołu, należy się za to szacunek.

2 - Tyle tytułów mistrzowskich w ciągu dwóch sezonów zdobyła Wisła Skorży. Więcej się nie dało.

4 - Wisła pod batutą Macieja Skorży wygrała cztery pierwsze ligowe spotkania. Na serię tę złożyły się zwycięstwa z Zagłębiem Lubin (1:0), Koroną Kielce (4:0), Górnikiem Zabrze (2:0) i Widzewem Łódź (3:1). Gola Wisła straciła dopiero w trzeciej kolejce.

10 - To liczba ligowych zwycięstw z rzędu, które wiślacy odnieśli w trakcie rundy jesiennej sezonu 2007/08. W trakcie tego szalonego rajdu pokonali m.in. Legię, zwyciężyli Cracovię na ich terenie, a Jagiellonię rozbili 5:0. Serię zakończyła przerwa zimowa i wiosenny remis z Koroną Kielce 1:1. Już pierwsza przerwa w rozgrywkach pokazała, że drużyna Skorży będzie mieć kłopot z powrotem do odpowiedniego rytmu.

14 - Tyle punktów przewagi miała Wisła nad drugą w tabeli Legią na zakończenie sezonu 2007/08.

26 - Tyle goli w 35 meczach we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2007/08 zdobył Paweł Brożek. Do siatki trafiał więc średnio co 121 minut. Tak skuteczny nie był nigdy wcześniej, a więc to w pewnym stopniu także zasługa Skorży.

27 - Taki numer miała kolejka sezonu 2007/08 w której Wisła przegrała pierwszy mecz. Skorża pracował w Wiśle już 10 miesięcy, a dopiero wtedy przekonał się jak smakuje porażka w ligowym spotkaniu w roli trenera "Białej Gwiazdy". Sposób na jego drużynę znalazła Legia Jana Urbana. Porażka 1:2 nic jednak nie zmieniła, bo Wisła już wtedy była mistrzem Polski.

33 - Tyle miesięcy był trenerem Wisły. To wynik przyzwoity nawet na standardy europejskie. W Wiśle kierowanej przez Bogusława Cupiała dłużej pracował tylko Henryk Kasperczak.

90 - Tyle bramek zdobyli piłkarze Wisły we wszystkich rozgrywkach w premierowym sezonie Skorży. Można przyjąć, że średnio w meczu strzelali dwa gole. To rzadki wynik.

119 - Tyle razy zasiadał na ławce trenerskiej Wisły. Łączny bilans we wszystkich rozgrywkach to: 71-27-21, w bramkach 203:89.

10 000 000 - Za tyle zł udało się sprzedać Dariusza Dudkę do francuskiego Auxerre. To też zasługa trenera.

LICZBY HAŃBY

0 - Tyle meczów finałowych wygrała Wisła, choć Skorża dwukrotnie dotarł z nią do tego etapu rozgrywek. Na otwarcie sezonu 2008/09 w Ostrowcu Świętokrzyskim Superpuchar po wygranej 2:1 zgarnęła Legia. Warszawski klub był też górą w maju 2008 roku, gdy w Bełchatowie lepiej wykonywał rzuty karne i zdobył Puchar Polski.

0 - Tyle punktów zdobyła Wisła w wyjazdowych spotkaniach w ramach europejskich pucharach. Na obcym terenie wiślacy byli zupełnie bezradni.

1 - Tylu młodych piłkarzy przebiło się do pierwszej drużyny Wisły za kadencji Skorży. Mowa oczywiście o Patryku Małeckim. Na pożegnanie trener przyznał, że żałuje iż nie zdążył dać prawdziwej szansy Krzysztofowi Mączyńskiemu. Miał na to 2,5 roku.

1,52 - Tyle bramek na mecz strzelali średnio piłkarze Wisły w tym sezonie.

1,59 - A to średnia z sezonu 2008/09. Widać wyraźnie, że z sezonu na sezon było pod tym względem coraz gorzej.

2 - Tyle zwycięstw odniosła Wisła Skorży w europejskich pucharach. Zwycięstwo 5:0 nad Beitarem Jerozolima robiło wrażenie i dawało awans. 1:0 nad Barceloną też robiło wrażenie, ale już nic więcej. Wygranych powinno być dużo więcej, ale skoro nie udało się pokonać Levadii Tallin... Europejski bilans Skorży w Wiśle wygląda następująco: 2-2-4; 10:11.

6 - Tyle razy Skorża musiał uznawać wyższość Legii nad jego drużyną. Warszawianie wygrywali z Wisłą trzykrotnie w lidze, raz w Superpucharze, raz w finale Pucharu Polski (po rzutach karnych), wreszcie raz w Pucharze Ekstraklasy. To bolało!

50 - Tyle lat piłkarze Cracovii czekali na wyjazdowe zwycięstwo nad Wisłą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Minionej jesieni im się udało. Wygrali 1:0 po bramce Michała Golińskiego. To też bolało!

327 - Tyle trwa aktualna passa bez zdobytej bramki. Wiosną wiślacy nie potrafili strzelić gola kolejno w spotkaniach z GKS-em Bełchatów, Arką Gdynia i Jagiellonią. Wisła jest jedyną drużyną Ekstraklasy, która tej wiosny jeszcze nie zdobyła gola.

1 600 000 - Około tyle zł kosztował Wisłę transfer Wojciecha Łobodzińskiego. Czas pokazał, że ta decyzja transferowa była jednak pomyłką.

wislakrakow.com (zmięty)

Statystyki

Pod wodzą Macieja Skorży piłkarze Wisły Kraków rozegrali 119 meczów. 71 z nich zakończyli zwycięstwem, 27 razy remisowali, przegrali 21 spotkań. Stosunek bramek to 203-89. Pierwsze spotkanie "Białej Gwiazdy" pod wodzą Skorży rozegrane zostało 4 sierpnia 2007 roku w Lubinie. Wiślacy wygrali wtedy z ówczesnym mistrzem Polski - Zagłębiem 1-0, a potem przez ponad osiem kolejnych miesięcy nie znaleźli ligowego pogromcy. Końcówka pracy Skorży w Krakowie nie była już tak miła.

Mimo to warto przypomnieć sobie kolejne spotkania Wisły ze Skorżą na trenerskiej ławce, oto one:

1. (04.08.2007, godz. 20:00) Zagłębie Lubin (w, liga) 1-0
2. (10.08.2007, godz. 20:00) Korona Kielce (d, liga) 4-0
3. (14.08.2007, godz. 20:00) Górnik Zabrze (d, liga) 2-0
4. (18.08.2007, godz. 19:00) Widzew Łódź (w, liga) 3-1
5. (25.08.2007, godz. 18:15) GKS Bełchatów (w, liga) 0-0
6. (01.09.2007, godz. 18:15) Lech Poznań (d, liga) 4-2
7. (15.09.2007, godz. 18:00) Odra Wodzisław Śląski (w, liga) 2-2
8. (19.09.2007, godz. 17:45) Górnik Zabrze (d, PL) 0-1
9. (23.09.2007, godz. 14:30) Polonia Bytom (d, liga) 5-0
10. (26.09.2007, godz. 20:00) Śląsk Wrocław (w, PP) 2-2
11. (30.09.2007, godz. 19:15) Ruch Chorzów (w, liga) 3-0
12. (03.10.2007, godz. 18:30) GKS Bełchatów (w, PL) 1-1
13. (06.10.2007, godz. 18:00) Jagiellonia Białystok (d, liga) 5-0
14. (20.10.2007, godz. 16:00) Cracovia (w, liga) 2-1
15. (24.10.2007, godz. 18:30) Zagłębie Sosnowiec (d, PL) 1-1
16. (28.10.2007, godz. 19:30) Legia Warszawa (d, liga) 1-0
17. (31.10.2007, godz. 14:30) GKS Tychy '71 (w, PP) 3-1
18. (03.11.2007, godz. 16:00) Łódzki KS (w, liga) 1-0
19. (07.11.2007, godz. 18:00) Zagłębie Sosnowiec (w, PL) 2-0
20. (10.11.2007, godz. 18:15) Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (d, liga) 3-0
21. (25.11.2007, godz. 17:00) Zagłębie Sosnowiec (w, liga) 3-1
22. (28.11.2007, godz. 17:30) Górnik Zabrze (w, PL) 1-0
23. (02.12.2007, godz. 18:15) Górnik Zabrze (w, liga) 3-1
24. (05.12.2007, godz. 18:00) GKS Bełchatów (d, PL) 2-1
25. (09.12.2007, godz. 18:15) Zagłębie Lubin (d, liga) 2-1
26. (22.02.2008, godz. 20:00) Korona Kielce (w, liga) 1-1
27. (26.02.2008, godz. 20:30) Jagiellonia Białystok (w, PL) 1-1
28. (01.03.2008, godz. 18:15) Widzew Łódź (d, liga) 1-0
29. (04.03.2008, godz. 18:00) Jagiellonia Białystok (d, PL) 5-0
30. (09.03.2008, godz. 17:00) GKS Bełchatów (d, liga) 2-0
31. (15.03.2008, godz. 18:30) Lech Poznań (w, liga) 2-1
32. (19.03.2008, godz. 18:20) Legia Warszawa (w, PL) 1-1
33. (22.03.2008, godz. 19:00) Odra Wodzisław Śląski (d, liga) 0-0
34. (28.03.2008, godz. 20:00) Polonia Bytom (w, liga) 2-1
35. (01.04.2008, godz. 18:15) Arka Gdynia (w, PP) 0-0
36. (05.04.2008, godz. 20:15) Ruch Chorzów (d, liga) 2-0
37. (09.04.2008, godz. 18:00) Arka Gdynia (d, PP) 2-1
38. (12.04.2008, godz. 20:00) Jagiellonia Białystok (w, liga) 2-1
39. (15.04.2008, godz. 18:15) Legia Warszawa (d, PL) 0-1
40. (20.04.2008, godz. 17:00) Cracovia (d, liga) 2-1
41. (23.04.2008, godz. 18:00) Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (d, PP) 0-0
42. (27.04.2008, godz. 17:00) Legia Warszawa (w, liga) 1-2
43. (30.04.2008, godz. 17:45) Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (w, PP) 1-0
44. (04.05.2008, godz. 17:00) Łódzki KS (d, liga) 5-2
45. (07.05.2008, godz. 19:00) Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (w, liga) 0-0
46. (10.05.2008, godz. 19:00) Zagłębie Sosnowiec (d, liga) 4-0
47. (13.05.2008, godz. 17:00) Legia Warszawa (w, PP) 0-0
48. (20.07.2008, godz. 20:15) Legia Warszawa (d, SP) 1-2
49. (30.07.2008, godz. 20:00) Beitar Jerozolima (w, PE) 1-2
50. (06.08.2008, godz. 20:45) Beitar Jerozolima (d, PE) 5-0
51. (09.08.2008, godz. 18:00) Polonia Bytom (d, liga) 1-0
52. (13.08.2008, godz. 21:45) FC Barcelona (w, PE) 0-4
53. (16.08.2008, godz. 20:00) Polonia Warszawa (w, liga) 2-0
54. (22.08.2008, godz. 20:00) GKS Bełchatów (d, liga) 2-1
55. (26.08.2008, godz. 20:45) FC Barcelona (d, PE) 1-0
56. (31.08.2008, godz. 19:30) Cracovia (w, liga) 1-1
57. (03.09.2008, godz. 20:30) Śląsk Wrocław (d, PL) 0-4
58. (06.09.2008, godz. 12:00) Piast Gliwice (w, PL) 0-1
59. (14.09.2008, godz. 17:00) Lech Poznań (d, liga) 1-4
60. (18.09.2008, godz. 21:10) Tottenham Hotspur FC (w, PE) 1-2
61. (21.09.2008, godz. 19:45) Jagiellonia Białystok (w, liga) 2-0
62. (24.09.2008, godz. 18:00) Lechia II Gdańsk (w, PP) 3-0
63. (27.09.2008, godz. 18:15) Arka Gdynia (d, liga) 4-0
64. (02.10.2008, godz. 15:40) Tottenham Hotspur FC (d, PE) 1-1
65. (05.10.2008, godz. 14:30) Górnik Zabrze (w, liga) 1-1
66. (09.10.2008, godz. 20:30) Cracovia (d, PL) 2-0
67. (12.10.2008, godz. 17:40) Śląsk Wrocław (w, PL) 0-0
68. (18.10.2008, godz. 19:45) Piast Gliwice (d, liga) 2-0
69. (26.10.2008, godz. 17:00) Legia Warszawa (w, liga) 1-2
70. (29.10.2008, godz. 20:10) Górnik Zabrze (d, PP) 2-1
71. (02.11.2008, godz. 17:00) Ruch Chorzów (d, liga) 2-0
72. (08.11.2008, godz. 16:00) Łódzki KS (d, liga) 0-0
73. (12.11.2008, godz. 19:30) Odra Wodzisław Śląski (w, liga) 2-0
74. (15.11.2008, godz. 18:15) Lechia Gdańsk (d, liga) 3-0
75. (18.11.2008, godz. 18:00) Piast Gliwice (d, PL) 4-1
76. (23.11.2008, godz. 16:45) Śląsk Wrocław (w, liga) 1-2
77. (26.11.2008, godz. 17:30) Cracovia (w, PL) 0-0
78. (29.11.2008, godz. 18:15) Ruch Chorzów (w, liga) 0-1
79. (05.12.2008, godz. 20:00) Odra Wodzisław Śląski (d, liga) 3-1
80. (27.02.2009, godz. 17:45) Polonia Bytom (w, liga) 1-1
81. (04.03.2009, godz. 20:00) Lech Poznań (d, PP) 0-1
82. (07.03.2009, godz. 18:15) Polonia Warszawa (d, liga) 2-1
83. (14.03.2009, godz. 18:15) GKS Bełchatów (w, liga) 0-0
84. (22.03.2009, godz. 17:00) Cracovia (d, liga) 4-1
85. (05.04.2009, godz. 17:00) Lech Poznań (w, liga) 1-1
86. (08.04.2009, godz. 17:30) Lech Poznań (w, PP) 1-2
87. (11.04.2009, godz. 17:30) Jagiellonia Białystok (d, liga) 1-0
88. (19.04.2009, godz. 17:00) Arka Gdynia (w, liga) 1-0
89. (24.04.2009, godz. 20:00) Górnik Zabrze (d, liga) 3-1
90. (01.05.2009, godz. 20:00) Piast Gliwice (w, liga) 1-1
91. (10.05.2009, godz. 17:00) Legia Warszawa (d, liga) 1-0
92. (17.05.2009, godz. 17:00) Łódzki KS (w, liga) 4-0
93. (23.05.2009, godz. 17:00) Lechia Gdańsk (w, liga) 4-2
94. (30.05.2009, godz. 17:00) Śląsk Wrocław (d, liga) 2-0
95. (15.07.2009, godz. 20:30) Levadia Tallinn (d, PE) 1-1
96. (22.07.2009, godz. 18:00) Levadia Tallinn (w, PE) 0-1
97. (25.07.2009, godz. 17:00) Lech Poznań (n, SP) 1-1
98. (01.08.2009, godz. 15:30) Ruch Chorzów (d, liga) 2-0
99. (07.08.2009, godz. 20:00) Zagłębie Lubin (w, liga) 4-1
100. (15.08.2009, godz. 20:45) GKS Bełchatów (d, liga) 3-0
101. (21.08.2009, godz. 20:00) Arka Gdynia (w, liga) 1-0
102. (29.08.2009, godz. 16:00) Jagiellonia Białystok (d, liga) 2-1
103. (13.09.2009, godz. 16:45) Lechia Gdańsk (w, liga) 1-0
104. (20.09.2009, godz. 16:45) Polonia Bytom (d, liga) 1-1
105. (23.09.2009, godz. 16:00) Hetman Zamość (w, PP) 3-0
106. (26.09.2009, godz. 18:15) Polonia Warszawa (d, liga) 2-1
107. (02.10.2009, godz. 20:00) Śląsk Wrocław (w, liga) 3-1
108. (18.10.2009, godz. 17:00) Lech Poznań (w, liga) 0-1
109. (24.10.2009, godz. 17:00) Piast Gliwice (d, liga) 2-1
110. (27.10.2009, godz. 13:00) Bytovia II Bytów (w, PP) 2-0
111. (30.10.2009, godz. 20:00) Korona Kielce (w, liga) 3-2
112. (06.11.2009, godz. 20:00) Legia Warszawa (d, liga) 0-1
113. (22.11.2009, godz. 17:00) Cracovia Kraków (d, liga) 0-1
114. (29.11.2009, godz. 14:45) Odra Wodzisław Śląski (w, liga) 3-1
115. (06.12.2009, godz. 14:45) Ruch Chorzów (w, liga) 3-1
116. (11.12.2009, godz. 20:00) Zagłębie Lubin (d, liga) 1-0
117. (27.02.2010, godz. 16:15) GKS Bełchatów (w, liga) 0-1
118. (05.03.2010, godz. 20:00) Arka Gdynia (d, liga) 0-1
119. (12.03.2010, godz. 20:00) Jagiellonia Białystok (w, liga) 0-0

Dodał: Redakcja (2010-03-15) Źródło: Wisła Portal


Poprzednik Okres pracy:
13.06.07 - 15.03.2010
Następca
. .Kazimierz Moskal Grafika:1.png‎ Grafika:2.png‎ Henryk Kasperczak. .



Źródła

Wikipedia
Wikicytaty
wislakrakow.com

Galeria zdjęć