Magda Hardyn

Z Historia Wisły

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych kl III, Zabrze 2013r (od lewej stoją Magda Hardyn, Małgorzata Solarz–Kulbicka (trenerka), Wanda Drelicharz, Gabriela Król, Aleksandra Tułacz, Natalia Szymańska, Jadwiga Onuszko
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych kl III, Zabrze 2013r (od lewej stoją Magda Hardyn, Małgorzata Solarz–Kulbicka (trenerka), Wanda Drelicharz, Gabriela Król, Aleksandra Tułacz, Natalia Szymańska, Jadwiga Onuszko
.
Eliminacje do OOM, Zabrze 2012
Eliminacje do OOM, Zabrze 2012
Turniej Młodości - finał równoważni (juniorki młodsze kl III), Nysa 2012.04.01 I miejsce Aleksandra Batko, III miejsce Zofia Tokarek, IV miejsce Magda Hardyn
Turniej Młodości - finał równoważni (juniorki młodsze kl III), Nysa 2012.04.01 I miejsce Aleksandra Batko, III miejsce Zofia Tokarek, IV miejsce Magda Hardyn

Magda Hardyn : ur. 26 stycznia 2001 roku

Od 2008r zawodniczka sekcji gimnastycznej TS Wisła, trenuje pod kierunkiem Małgorzaty Solarz-Kulbickiej i Mariusza Kulbickiego. W 2015r zakończyła zawodniczą karierę gimnastyczną.

Sukcesy:

Rok 2010:

1. Drużynowy Puchar Polski w Gimnastyce Sportowej w Nysie (klasa młodzieżowa)

 • IX miejsce

2. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Krakowie (klasa młodzieżowa)

 • V miejsce

Rok 2011:

1. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Łodzi

 • I miejsce (wielobój, skok, równoważnia)

2. Drużynowy Puchar Polski Młodziczek w Nysie

 • III miejsce (brązowy medal)

3. Turniej Międzynarodowy Młodziczek w Budapeszcie

 • IX miejsce

Rok 2012:

1. Turniej Młodości (edycja wiosenna) w Nysie (kategoria juniorki młodsze do lat 12) -

 • VII miejsce (wielobój)
 • IV miejsce (równoważnia)

2. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zabrzu (juniorki młodsze do lat 12)

 • XI miejsce

3. Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w Krakowie (kategoria juniorki młodsze do lat 12)

 • X miejsce w wieloboju
 • VI miejsce w finale ćwiczeń wolnych

4. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Zabrzu (kategoria juniorki młodsze do lat 12)

 • VII miejsce

Rok 2013:

1. Turniej Młodości (edycja wiosenna) w Nysie (kategoria juniorki młodsze do lat 12)

 • XI miejsce (wielobój), III miejsce (równoważnia)

2. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nysie (juniorki młodsze do lat 12)

 • XII miejsce

3. XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi (juniorki młodsze do lat 12)

 • X miejsce w wieloboju
 • III miejsce na równoważni (brązowy medal)
 • VI miejsce w finale ćwiczeń wolnych

4. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Zabrzu (juniorki młodsze do lat 12)

 • II miejsce (srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski)

5. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Olsztynie (juniorki młodsze do lat 14)

 • V miejsce

Rok 2014:

1. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zabrzu (juniorki klasa II elite)

 • XXVIII miejsce


Czytaj też...

Gimnastyczki obroniły tytuł!

12 listopada 2013

W Zabrzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej w kategorii juniorek.

Złoty medali zdobyły zawodniczki Sekcji Gimnastycznej TS Wisła Kraków i tym samym obroniły tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Równocześnie odbyły się też Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych do lat 12. Również tutaj Wiślaczki pokazały się z dobrej strony, zajmując II miejsce i zdobywając tytuł wicemistrza Polski.

1.KS Iskra Zabrze

2.TS Wisła Kraków

3.NTG Nysa

Drużyna TS Wisła Kraków wystąpiła w składzie: Wanda Drelicharz, Jadwiga Onuszko, Magda Hardyn, Aleksandra Tułacz, Natalia Szymńska, Gabriela Król.

tswisla.pl

Sześć "olimpijskich" medali gimnastyczek.

8 lipca 2013

Sześć medali zdobyły gimnastyczki Wisły podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Tym razem gwiazdą numer jeden naszej ekipy okazała się Jadwiga Onuszko, która w kategorii wiekowej do 12 lat zdobyła dwa tytuły mistrzowskie.

Złote medale Onuszko wywalczyła w wieloboju i na poręczach, pokazując naprawdę ładne ćwiczenia. Dobrze spisały się także koleżanki Jadzi z drużyny. Wanda Drelicharz zdobyła dwa srebrne medale (w ćwiczeniach wolnych i na poręczach), a Magda Hardyn wywalczyła brąz na równoważni.

Po podsumowaniu punktacji indywidualnych mistrzostwach Polski juniorek oraz juniorek młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) okazało się, że Wisła utrzymała prymat w kraju. Nasze zawodniczki wywalczyły 182 punkty; drugi Pałac Młodzieży Katowice zdobył 180 pkt., a trzeci MKS Gdańsk - 177.

tswisla.pl

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

22 maja 2013

W Nysie odbyły się Centralne Eliminacje do XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Sportowej dziewcząt. Do finałów zakwalifikowało się 7 Wiślaczek.

W eliminacjach startowała rekordowa ilość ponad 100 zawodniczek.

Z juniorek młodszych do 12 lat, kwalifikacje uzyskały 32 zawodniczki, w tym Wiślaczki: Jadwiga Onuszko (z 3 miejsca), Wanda Drelicharz (z 7 pozycji), Magda Hardyn (12 miejsce) oraz Natalia Szymańska (24 miejsce).

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się w Łodzi w dniach 29.06.3013 - 02.07.2013.

tswisla.pl

Wysyp złota! Siedem tytułów mistrzowskich gimnastyczek

4 lipca 2012

W Krakowie zakończyła się dzisiaj Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Gimnastyce Sportowej. Zgodnie z oczekiwaniami najlepszą drużyną zawodów została Wisła Kraków, której gimnastyczki wywalczyły łącznie 10 medali, w tym 7 złotych.

Dla wiślackiej gimnastyki to były piękne trzy dni. Nasze dziewczęta udźwignęły ciężar bycia faworytem i nie dały konkurencji żadnych szans. Ćwiczyły z gracją i lekkością, z pełną wiarą w swoje niemałe już umiejętności. Postanowiły także dołożyć do swoich wyczynów nieco magii. Zdobywając siedem złotych medali powtórzyły swój wyczyn sprzed roku, kiedy podczas Olimpiady w Białej Podlaskiej także siedmiokrotnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby magiczna siódemka jak najdłużej wyznaczała liczbę złotych krążków, które zdobywać będą w następnych latach nasze mistrzynie.

Co się zaś tyczy szczegółów. W pierwszym dniu Olimpiady, czyli we wtorek 3 lipca, odbyły się, cieszące się zawsze największą renomą, zawody wielobojowe. Zawodniczki Białej Gwiazdy osiągnęły w nich następujące rezultaty:

Juniorki do lat 12:

4.Tokarek Zofia

5.Batko Aleksandra

6.Onuszko Jadwiga

10.Hardyn Magda

12.Drelicharz Wanda

29.Kłak Aleksandra

32.Król Aleksandra

W drugim i trzecim dniu zawodów odbyły się finały na przyrządach. W poszczególnych konkurencjach medale dla Wisły wywalczyły:

Juniorki do lat 12:

Poręcze: Jadwiga Onuszko - złoty

Równoważnia: Aleksandra Batko - złoty

Ćwiczenia wolne: Zofia Tokarek - złoty, Wanda Drelicharz - brązowy.


tswisla.pl

Udane eliminacje gimnastyczek

29 maja 2012

Dziesięć gimnastyczek Wisły wystąpi w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystko to za sprawią bardzo udanego startu naszych dziewcząt w centralnych kwalifikacjach, które odbyły się w Zabrzu.

W kategorii juniorek młodszych do lat 12 w finałach ujrzymy aż siedem gimnastyczek Białej Gwiazdy, które rywalizować będą w gronie 32 rówieśniczek. Najlepiej z wiślaczek zaprezentowała się Zofia Tokarek, która uzyskała kwalifikację z trzeciej pozycji. Oprócz niej awans wywalczyły: Aleksandra Batko, Jadwiga Onuszko, Magda Hardyn, Gabriela Król, Wanda Drelicharz, Aleksandra Kłak.

Wszystkie nasze finalistki będzie można zobaczyć w walce o medale na żywo. Tak się bowiem szczęśliwie składa, że tegoroczna Olimpiada Młodzieży w sportach letnich odbywa się w Małopolsce, a zawody gimnastyczne odbędą się w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w dniach 1-4 lipca. Już teraz serdecznie wszystkich zachęcamy do przybycia na obiekty AWF i do dopingowania młodych wiślaczek.

tswisla.pl