Marcin Górkiewicz

Z Historia Wisły

Marcin Górkiewicz, obrońca (ur. 2005.04.13) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków od sezonu 2019/2020. W sezonie 2023/24 włączony do drużyny rezerw Wisły, a także zawodnik drużyny juniorów U-19 w sezonie 2023/2024.

MARCIN GÓRKIEWICZ ZE SWOIM PIERWSZYM KONTRAKTEM

20.07.2023

18-letni Marcin Górkiewicz podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków. Młody defensor występujący ostatnio w drużynie CLJ U-19 parafował roczną umowę, wiążącą go z klubem spod Wawelu do 30 czerwca 2024 roku. W dokumencie zapisano również opcję jego przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony 13 kwietnia 2005 roku Górkiewicz w piłkę zaczynał grać w amatorskim Pogórzu Gierałtowice, występującym w oświęcimskiej Klasie B. Młody zawodnik trafił następnie do Unii Oświęcim, w której występował w drużynach młodzieżowych kilku kategorii wiekowych. W sezonie 2019/2020 Górkiewicz przeniósł się do krakowskiej Wisły. W drużynie spod Wawelu występował już m.in. w zespołach CLJ U-15, U-17 czy U-18. Przez ostatnią ligową kampanię obrońca reprezentował ekipę CLJ U-19, rozgrywając w tym czasie 13 spotkań. W ostatnim czasie został włączony do zespołu rezerw Białej Gwiazdy.

Spełnione marzenie i ciężka praca

Młody obrońca podzielił się swoimi uczuciami po parafowaniu umowy z klubem. Górkiewicz zabrał również głos na temat przyszłości w drużynie Białej Gwiazdy. „Podpisanie kontraktu z Wisłą Kraków było moim marzeniem, które udało mi się spełnić, dlatego czuję się teraz bardzo szczęśliwy. Długo czekałem na tę chwilę, ale w końcu nadszedł ten dzień. Teraz przede mną ciąg dalszy ciężkiej pracy, abym mógł dać Wiśle jak najwięcej oraz dać sobie szansę na częste występy w drużynie. Mam nadzieję, że kiedyś zaprocentuje to przedłużeniem mojego kontraktu. Otrzymałem oferty z innych klubów i zastanawiałem się nad swoją przyszłością, ale ostatecznie zdecydowałem, że na ten moment moje miejsce jest w Wiśle. Muszę ciężko pracować, aby utrzymać się w zespole, a co wydarzy się w przyszłości to już czas pokaże.”

Wyższy poziom

18-latek w swojej wypowiedzi podkreślił również istotność sprawdzenia swoich umiejętności na poziomie seniorskim i przedstawił swoje cele na nadchodzący sezon. „Czekałem na moment, aż będę mógł się sprawdzić w rozgrywkach seniorskich i właśnie teraz nadarza się ta okazja w drużynie rezerw. Chcę się przekonać o tym, czy jestem już na to gotowy, ponieważ zależy mi na tym, aby zacząć piąć się do góry w piłce seniorskiej. W najbliższym sezonie chciałbym wywalczyć sobie miejsce w składzie drugiej drużyny Wisły. Za każdym razem będę dawał z siebie wszystko, aby móc dać zespołowi jak najwięcej, ciągle się rozwijać oraz regularnie pojawiać się na murawie.”

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl