Marek Trybulski

Z Historia Wisły

Marek Trybulski - kibic Wisły, profesjonalny numizmatyk i grader. W 2019 r. przekazał do klubu stempel do odznaki klubowej, pochodzący z 1946 roku.


Profesjonalny numizmatyk i grader, członek Stowarzyszenia Numizmatyków Profesjonalnych, założyciel Krakowskiego Salonu Numizmatycznego oraz Gibon-Grading. Aktywny uczestnik rynku numizmatycznego od 2003 roku pod marką Gibon. Gradingiem zajmuje się od 2007 roku. Specjalizuje się w monetach ziem polskich od XV w., Europy i USA od XIX w,. monetami obiegowymi od II RP do współczesności oraz monetami lustrzanymi.

Źródło: ksngibon.pl


Wiślacki stempel trafia na Reymonta

data publikacji: 02.11.2019r

W ostatnich dniach do klubu trafił, powiększając zasoby wiślackich pamiątek, piękny przedmiot kolekcjonerski o dużej wartości historycznej. Stempel do odznaki klubowej, pochodzący z 1946 roku, został przekazany przez pana Marka Trybulskiego oraz jego syna, Wiktora.

Przekazany zestaw pochodzi z pamiątek po Edmundzie Korosadowiczu, cenionym krakowskim artyście - rzeźbiarzu, złotniku i medalioniście, który specjalizował się w pracach w srebrze, złocie i brązie. Spod jego rąk wyszedł szereg płaskorzeźb, figur czy medali. Artysta ten był autorem odznaki jubileuszowej TS Wisła, a prywatnie wielkim miłośnikiem klubu z Reymonta. To cecha wspólna artysty działającego przed kilkudziesięcioma laty oraz Marka Trybulskiego, który od 18 lat prowadzi sklep z monetami, rozwijając pasję, którą zaszczepił w nim ojciec, znany krakowski filatelista. „Od najmłodszych lat interesowała mnie piłka nożna, a moje serce biło zawsze dla Białej Gwiazdy. Już nawet nie pamiętam, dlaczego właśnie Wisła, jednak myślę, że to serce wybrało. Razem z synem Wiktorem zbieramy koszulki meczowe, jak i te kupione na aukcjach charytatywnych. Mogę się pochwalić, że to właśnie my wygraliśmy koszulkę naszego wiślackiego smoka” - wyjaśnił kolekcjoner. To właśnie miłość do Klubu spowodowała, że ten stempel o wartości historycznej ostatecznie trafił do klubu przy Reymonta. „Tę decyzje podjęliśmy wspólnie z synem Wiktorem. Uważam, że miejsce przedmiotów o tak dużej wadze historycznej jest w klubie” - zakończył Marek Trybulski.

Źródło: wisla.krakow.pl


T.S. Wisła (Wisła Kraków) - stempel do odznaki i projekty odznak

Zestaw związany z T.S. Wisła Kraków pochodzący z pamiątek po Edmundzie Korosadowiczu, krakowskim artyście - rzeźbiarzu.

Artysta ten był prywatnie wielkim miłośnikiem Towarzystwa Sportowego WISŁA Kraków i autorem odznaki pamiątkowej "Wisły", o czym możemy przeczytać na stronie historiawisly.pl.

Przedmiotem tej oferty jest oryginalny stempel służący do wybijania tarczy do odznaki klubowej oraz karta reklamowa artysty, na odwrocie której znajdują się kolorowane szkice projektowe odznak.

Karta ta jest szczególnie ciekawa z punktu widzenia historii klubu, gdyż widzimy na niej kilka projektów niezrealizowanych wersji odznaki na 40-lecie klubu.

Karta formatu 145 x 90 mm.

Stempel w formie walca o średnicy 40 mm i wysokości 50 mm. Służył do wybijania tarczy odznaki pamiątkowej o wymiarach 12 x 14.5 mm.

Źródło: onebid.pl