Marek Wilczek

Z Historia Wisły

Marek Wilczek
Marek Wilczek

Wilczek nowym prezesem
20. czerwca 2007

Wisła ma nowego prezesa! Wczoraj oficjalnie przyjęta została rezygnacja Mariusza Helera - poinformował dziennik "Fakt". Na stanowisku zastąpił go Marek Wilczek, który ostanio pełnił funkcję zastępcy naczelnika Urzędu Skarbowego w Krakowie. W środę popołudniu wiadomość potwierdził klub.

Heler złożył rezygnację ponad dwa tygodnie temu. – Ustępuję ze względów osobistych – twierdzi prezes. Ale nieoficjalnie wiadomo, że zrezygnował, gdyż miał związane ręcę. W klubie każdą decyzję musi zatwierdzić Bogusław Cupiał, a prezes zarządu to funkcja praktycznie jedynie reprezentacyjna. Wiadomo też, że Helerowi nie pomogło zamieszanie z Nikolą Mijailoviciem. Ustępujący prezes zarzeka się jednak, że nie składał Serbowi propozycji rozwiązania kontraktu w zamian za łapówkę.

42-letni Marek Wilczek to były naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków - Krowodrza. Wcześniej był zastąpcą naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Krakowie. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Ekonomicznej oraz podyplomowego studium finansów przy SGH w Warszawie. Od ponad 30 lat wierny Wiśle Kraków.

Pierwotnie Heler miał zamiar odejść z klubu, jednak wszystko wskazuje na to, że pozostanie przy Reymonta. Ma zająć stanowisko dyrektora wykonawczego. Oprócz zmian gabinetowych, wkrótce ma dojść do pierwszych transferów. Dzisiaj po południu czteroletni kontrakt z Wisłą powinien podpisać pomocnik Ruchu Chorzów Piotr Cwielong. Wczoraj późnym wieczorem z dyrektorem sportowym Wisły Jackiem Bednarzem spotkał sie Kamil Kosowski. "Kosa" jest coraz bliższy powrotu do krakowskiego klubu.

Fakt / wislakrakow.com (zmięty)


Prezes Wisły Marek Wilczek i prezes Salwatora Marcin Rams prezentują koszulkę z nowym logo sponsora (16 lipca 2008)
Prezes Wisły Marek Wilczek i prezes Salwatora Marcin Rams prezentują koszulkę z nowym logo sponsora (16 lipca 2008)

Cel Wilczka: Ustalenie jasnych reguł gry
9. lipca 2007

Nowy prezes Wisły Kraków, Marek Wilczek, po raz pierwszy spotkał się dziś oficjalnie z dziennikarzami w klubie przy ul. Reymonta. Będący wieloletnim kibicem Wisły prezes jest pełny zapału do pracy i wiary, że w tym sezonie Wisła nawiąże walkę o najwyższe cele.

Spotkanie nie miało charakteru konferencji prasowej, a raczej spotkania przy kawie. - Siedzimy dzisiaj bliżej siebie, bo tak chcemy współpracować od tej pory - rozpoczął spotkanie Adrian Ochalik. - Od ponad 30 lat nie opuścił prawie żadnego meczu - przedstawił nowego prezesa.

- Zwlekałem troszeczkę z tym spotkaniem, dzisiaj wreszcie do niego doszło i chciałbym się państwu przedstawić. Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej, po planowaniu i finansowaniu, uzupełniłem studia w zakresie finansów w Warszawie. Przez 16 lat po studiach w pracy związany byłem ze skarbowością - rozpoczął prezes Marek Wilczek.

- Doskonale wiecie, że nie pracowałem w żadnym klubie. Współpracowałem z TS-em i Wisłą, ale nie mogłem zajmować formalnych funkcji. Jako wierny kibic zawsze chciałem pomagać. Nie wiem jeszcze pewnych rzeczy, jestem tu dopiero tydzień. Staram się szybko uczyć. Podjąłem się takiej funkcji nie rezygnując z kibicowania. Ale zmienia się moja rola. Moja rola się zmieniła, inaczej jest, gdy siedzi się na trybunie, a inaczej, gdy bierze się odpowiedzialność za pieniądze. Chociaż z pracy w Urzędzie Skarbowym jestem przyzwyczajony do odpowiedzialności. Widzę dużą ochotę u wszystkich pracowników i to mnie cieszy. Oby tak było też u zawodników i trenerów. Bardzo chciałbym pojechać do Austrii, ale niestety nie mam na to czasu. Przywitam drużynę tutaj, w Krakowie.

- Chciałbym stworzyć dodatkową drużynę, chodzi o pracowników tego klubu. Aby każdy pracownik wiedział do kogo jest przypisany, aby nie bylo chaosu. Trzeba tu wprowadzić pewną systematykę. Przy Reymonta są nowi trenerzy, nowy dyrektor sportowy, nowa ekipa, wszyscy zaczynamy od nowa, ale bardzo nam się chce. Mamy dużo zapału i zamierzamy stawić temu czoła. Na dyrektorze sportowym będzie spoczywała odpowiedzialność za dział sportowy, aby on załatwiał wszystkie sprawy z drużyną. Wszystkie sprawy pozaboiskowe, którymi nie bedzie zajmował się trener, będzie rozwiązywał pan Jacek Bednarz. Jest on wielkim fachowcem, był piłkarzem i menadżerem i zna te sprawy od podstaw. Wszystko będziemy razem konsultować. W sprawie wszystkich spraw związanych z piłkarzami i transferami, będę odsyłał do pana Jacka Bednarza, on ma zawsze najwięcej informacji na te tematy. Na razie w klubie pozostaje pan Mariusz Heler. Ma dużą wiedzę, jest w radzie nadzorczej Orange Ekstraklasy. Musimy siąść razem i porozmawiać na temat jego współpracy z klubem, na razie nie ma podjętej decyzji w żadną stronę. W klubie jest nowa pani dyrektor, Monika Zawisza, w randze dyrektora finansowego.

wislakrakow.com (nikol)


Otwarcie pawilonu medialnego. Prezydent Majchrowski oraz prezesi Ludwik Miętta Mikołajewicz i Marek Wilczek (26 lutego 2008)
Otwarcie pawilonu medialnego. Prezydent Majchrowski oraz prezesi Ludwik Miętta Mikołajewicz i Marek Wilczek (26 lutego 2008)

Skorża, Bednarz i Wilczek wśród wiślackich seniorów
30. listopada 2007

W dniu wczorajszym odbyło się comiesięczne zebranie Rady Seniorów TS Wisła. Miało ono szczególny charakter, gdyż zaproszenie naszych nestorów przyjęli przedstawiciele wiślackiej spółki akcyjnej. Na spotkanie przybyli prezes Wisły Kraków SA Marek Wilczek oraz trener Maciej Skorża i dyrektor sportowy Jacek Bednarz.

Seniorzy złożyli swoim gościom serdeczne gratulacje z okazji wywalczenia tytułu mistrza jesieni, życząc równocześnie utrzymania, a może i powiększenia przewagi w tabeli na wiosnę. Wiodącym tematem wizyty była kwestia przyszłości wiślackiej piłki. Gdyby stało się tak, jak zapowiadali wczorajsi goście, widoki na przyszłość jawiłyby się naprawdę w jasnych barwach. Coraz bardziej realnego wymiaru nabierają bowiem ponoć plany budowy nowoczesnego ośrodka piłkarskiego, z boiskami ze sztuczną nawierzchnią, z możliwością przykrycia ich balonami. Dzięki takim rozwiązaniom treningi we wszystkich okresach roku można by przeprowadzać w komfortowych warunkach, przede wszystkim zaś skończyłaby się tułaczka naszych drużyn po obcych obiektach. Z całą pewnością przełożyłoby się to na większa liczbę naszych wychowanków w składzie pierwszej drużyny.

Zarówno Seniorzy, jak i panowie Wilczek, Skorża i Bednarz byli bardzo zadowoleni ze spotkania. Takim inicjatywom można jedynie przyklasnąć. Budują one bowiem więź międzypokoleniową, ukazując, że Wisła to coś więcej niźli zwykły klub sportowy.

wislakrakow.com (TS Wisła / Dariusz Zastawny)

Marek Wilczek przewodniczącym RN Ekstraklasy SA
4. listopada 2009, 19:45


Na posiedzeniu w dniu 4 listopada 2009 roku w Warszawie ukonstytuowała się Rada Nadzorcza Ekstraklasy SA. Przewodniczącym Rady Nadzorczej został pan Marek Wilczek (Wisła Kraków), a wiceprzewodniczącym pan Jacek Masiota (Lech Poznań).

W składzie Rady Nadzorczej znaleźli się również: Leszek Miklas (Legia Warszawa) Piotr Ciszewski (Polonia Warszawa) Ireneusz Serwotka (Odra Wodzisław) Ireneusz Trąbiński (Jagiellonia Białystok) Zdzisław Drobniewski (PZPN)

Rada Nadzorcza Ekstraklasy SA zobowiązała Zarząd spółki do wprowadzenia w jej statucie zapisu, iż za każdym razem przy konstytuowaniu się nowej Rady Nadzorczej jej przewodniczącym zostaje przedstawiciel klubu mistrza Polski.

Ekstraklasa SA (nikol)

Marek Wilczek nie jest już prezesem Wisły
8. lutego 2010, 15:30


Wisła Kraków poinformowała na swojej stronie internetowej o odwołaniu prezesa zarządu Marka Wilczka. Tymczasowo funkcję tą będzie pełnił Ireneusz Reszczyński, ostatnio członek rady nadzorczej Wisły Kraków S.A.

Marek Wilczek w dalszym ciągu będzie pracował w Wiśle, jednak na innym stanowisku. Funkcję prezesa pełnił od końca czerwca 2007 roku, kiedy to zastąpił Mariusza Helera, który podał się do dymisji.

"Rada Nadzorcza dziękuje panu Markowi Wilczkowi za prawie trzy lata sprawowania stanowiska prezesa zarządu Wisły Kraków SA." - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

wislakrakow.com / wisla.krakow.pl (redakcja)


Bogdan Basałaj oficjalnie prezesem Wisły
7 czerwca 2010


Wreszcie oficjalnie potwierdzono: prezesem Wisły Kraków S.A. został Bogdan Basałaj. Dziś zostanie on zaprezentowany na konferencji prasowej, która rozpocznie się o godzinie 14.

Potwierdzono także, że wiceprezesem klubu został Marek Wilczek.

Bogdan Basałaj był już prezesem Wisły w latach 2000-2004. W ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Ekstraklasy S.A.

wislakrakow.com
(redakcja)


Zmiany w Radzie Nadzorczej i Zarządzie Klubu
01-06-2011

Od dnia 1 czerwca 2011 roku zachodzą zmiany w składzie Rady Nadzorczej oraz Zarządu Wisły Kraków SA.

Funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej, którą do tej pory pełnił Tomasz Turzański, obejmuje Ryszard Pilch. Stanowisko jego zastępcy, dotychczas sprawowane przez Ireneusza Reszczyńskiego, pełnić będzie Jakub Banasik.

Z funkcji członka Zarządu Klubu do spraw finansowo-organizacyjnych odwołany został Marek Wilczek. Jego miejsce zajmie Ireneusz Reszczyński.

Klub serdecznie dziękuje za pracę na rzecz Wisły Kraków panom Tomaszowi Turzańskiemu i Markowi Wilczkowi.

Wisła Kraków SA