Mariusz Heler

Z Historia Wisły

Prezes Mariusz Heler, podczas meczu Wisła-Legia 27 kwietnia 2007
Prezes Mariusz Heler, podczas meczu Wisła-Legia 27 kwietnia 2007

Mariusz Heler prezesem Wisły Kraków
27. grudnia 2006

30-letni prawnik Mariusz Heler został dziś prezesem Wisły Kraków S.S.A. Do zarządu klubu powróciła Romualda Piotrowska na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Skład nowego zarządu uzupełnia Mirosław Senderski, który od czerwca br. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

Ze składu dotychczasowego zarządu odwołani zostali: Adam Nawałka, Jerzy Jurczyński i Paweł Bąk (do składu poprzedniego zarządu oddelegowany z Rady Nadzorczej).

Funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisły Kraków SSA nadal pełnił będzie Ryszard Pilch. Odwołani z niej zostali natomiast: Tadeusz Zając, Paweł Bąk oraz Krystian Rogala. Nowy skład rady to oprócz przewodniczącego: Zbigniew Zawartka (wiceprzewodniczący), Michał Róg, Tadeusz Król oraz Piotr Bębenek (sekretarz).

Jak informuje biuro prasowe naszego klubu Mariusz Heler od 2005 roku współpracuje jako prawnik z Wisłą Kraków oraz Tele-Foniką Kable S.A. Na stanowisku prezesa klubu zmienił odwołanego 21 grudnia Ludwika Mięttę-Mikołajewicza, który pozostaje prezesem Towarzystwa Sportowego Wisła.

wislakrakow.com / Biuro Prasowe Wisły Kraków

Mariusz Heler
Mariusz Heler

Wszyscy ludzie Cupiała
28. grudnia 2006

Kierownictwo Wisły Kraków tworzą od wczoraj wyłącznie ludzie ściśle związani z Tele-Foniką Kable SA i jej właścicielem, Bogusławem Cupiałem - zauważa "Dziennik Polski".

Mariusz Heler, nowy prezes Wisły, wprawdzie jest w sporcie postacią nieznaną, ale głównie dlatego, że do tej pory działał w ciszy gabinetów. To on reprezentował Wisłę w sprawach dyscyplinarnych przed organami PZPN i przy tworzeniu Ekstraklasy SA. W swoim CV ma nie tylko współpracę z Wisłą, ale również reprezentowanie interesów piłkarzy w sporach z klubami.

Wbrew pozorom, Heler dobrze porusza się w prawnych realiach polskiego futbolu. Zna też klub i jego problemy - od dawna pracuje w kancelarii Zbigniewa Zawartki, zajmującej się obsługą prawną firmy Bogusława Cupiała i sportowej spółki.

Zawartka, który rekomendował Helera, został wczoraj wybrany wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Wisły.

Do zarządu - na stanowisko wiceprezesa - wróciła, zajmująca się sprawami finansowymi Roma Piotrowska. W Wiśle SSA po raz pierwszy znalazła się - oddelegowana z Tele-Foniki - za prezesury Janusza Basałaja, dwa lata temu. We wrześniu tego roku podała się do dymisji, solidaryzując się ze zwolnionym trenerem Danem Petrescu. Teraz jest znowu w Wiśle i nie kryje radości:

- Jak traktuję powrót do Wisły? Szczerze? Bardzo się cieszę. Od chwili gdy połknęłam bakcyla, zawsze mi Wisły brakowało. Z drugiej strony, zawsze z nią byłam, nawet przez ostatnie trzy miesiące. Pomagałam radą. Można powiedzieć, że właściwie się nie rozstałam z klubem.

Piotrowska jest zadowolona z nowego układu sił w zarządzie, który według niej wiele może osiągnąć. Precyzuje też cel swoich działań:

- Zamknąć budżet spółki, a nie da się ukryć, że do tego będą potrzebne osiągnięcia sportowe.

Drugim wiceprezesem jest kolejny człowiek Bogusława Cupiała, handlowiec z Tele-Foniki, Mirosław Senderski, który w Wiśle SSA pracuje od czerwca i dobrze zaprezentował się m.in. na spotkaniu z kibicami, gdy bronił atakowanego przez fanów za złą organizację meczów Jurczyńskiego.

Do niedawno wysoko notowany na wiślackiej giełdzie Jurczyński pozostanie w klubie, lecz na stanowisku rzecznika. Nadal będzie też odpowiadał za bezpieczeństwo na stadionie, ale bez prawa głosu podczas obrad zarządu.

Dziennik Polski / gazeta.pl / gk.pl / wislakrakow.com


Prezesura sprawnych rozstań - Heler o odchodzących piłkarzach
25. stycznia 2007

Poprzednim zarządom Wisły nie starczył rok. Nowy prezes Mariusz Heler i jego ludzie w miesiąc pozbyli się z klubu nieprzydatnych i drogich piłkarzy. "Biała Gwiazda" rozstała się już z Pawłem Kryszałowiczem, Pawłem Kaczorowskim, Adamem Piekutowskim, ostatnio z Jackiem Paszulewiczem, a wczoraj z Marcinem Kuźbą - informuje gazeta.pl

- W obu przypadkach do rozwiązania kontraktów pozostały tylko formalności. Cieszę się, że będziemy mieć to już za sobą, bo nie da się ukryć, że zwłaszcza Kuźba obciążał nasz budżet - podkreśla prezes Heler.

Z listy transferowej zniknęli Hristu Chiacu i Tomasz Dawidowski. Prezes Heler wspólnie z trenerem Adamem Nawałką uznali, że ci piłkarze mogą się Wiśle przydać. Chiacu może kiedyś zastąpić Jakuba Błaszczykowskiego, który najpóźniej za rok zostanie wytransferowany.

gazeta.pl / wislakrakow.com


Heler tylko do końca czerwca
6. czerwca 2007

Prezes Mariusz Heler będzie kierować zarządem tylko do końca miesiąca. Już kilka tygodni temu stracił mocną pozycję w oczach właściciela, Bogusława Cupiała.

Co zaszkodziło Helerowi? Na pewno ciągnące się zbyt długo poszukiwania dyrektora sportowego i trenera, a także fiasko rozmów dotyczących nowego kontraktu z Emilianem Dolhą.

W Tele-Fonice nie była też mile widziana częsta obecność prezesa Helera w mediach. - Skoro udzielał tylu wywiadów, to kiedy miał czas na pracę? - powiedział jeden ze znajomych prezesa Cupiała.

gazeta.pl / wislakrakow.com


Wilczek nowym prezesem
20. czerwca 2007

Wisła ma nowego prezesa! Wczoraj oficjalnie przyjęta została rezygnacja Mariusza Helera - poinformował dziennik "Fakt". Na stanowisku zastąpił go Marek Wilczek, który ostanio pełnił funkcję zastępcy naczelnika Urzędu Skarbowego w Krakowie. W środę popołudniu wiadomość potwierdził klub.

Heler złożył rezygnację ponad dwa tygodnie temu. – Ustępuję ze względów osobistych – twierdzi prezes. Ale nieoficjalnie wiadomo, że zrezygnował, gdyż miał związane ręcę. W klubie każdą decyzję musi zatwierdzić Bogusław Cupiał, a prezes zarządu to funkcja praktycznie jedynie reprezentacyjna. Wiadomo też, że Helerowi nie pomogło zamieszanie z Nikolą Mijailoviciem. Ustępujący prezes zarzeka się jednak, że nie składał Serbowi propozycji rozwiązania kontraktu w zamian za łapówkę. (...)

Pierwotnie Heler miał zamiar odejść z klubu, jednak wszystko wskazuje na to, że pozostanie przy Reymonta. Ma zająć stanowisko dyrektora wykonawczego.

Fakt / wislakrakow.com