Mateusz Duda

Z Historia Wisły

Mateusz Duda (ur. 19 września 2000 roku) – piłkarz, zawodnik Wisły Kraków w latach 2019–2021, wypożyczony był w tym czasie do występującej w trzeciej klasie rozgrywkowej Garbarni Kraków. Brat Kacpra.


Spis treści

Artykuły. Wywiady

Mateusz i Kacper Duda zawodnikami Wisły Kraków

27.07.2019r.

Dwóch młodych piłkarzy - Mateusz i Kacper Duda - zasilili Wisłę Kraków. Obaj gracze reprezentowali ostatnio barwy GKS-u Tychy.

Starszy z braci - Mateusz - urodził się 19 września 2000 roku. Defensywny pomocnik parafował z Wisłą Kraków kontrakt ważny przez dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Nowy nabytek klubu z R22 nie będzie jednak w najbliższym sezonie reprezentował Białej Gwiazdy, lecz uda się na roczne wypożyczenie do Garbarni Kraków.

Kacper Duda urodził się natomiast 1 stycznia 2004 roku. Młodszy z braci jest z kolei ofensywnym pomocnikiem i po podpisaniu trzyletniej umowy z krakowskim Klubem, już w bieżącym sezonie będzie występował w drużynie Wisły grającej w CLJ U-18.

Warto zaznaczyć, że Kacper Duda otrzymał szansę na pokazanie się podczas zgrupowania Talent Pro, organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wyselekcjonowani młodzi zawodnicy przebywają aktualnie w Opalenicy.

Cieszymy się, że jesteście z nami!

Źródło: wisla.krakow.pl

Mateusz Duda wypożyczony do Garbarni

10.09.2020r.

Pomocnik Wisły Kraków Mateusz Duda rozpoczętą właśnie kampanię 2020/2021 spędzi na wypożyczeniu w Garbarni Kraków. W ubiegłej edycji rozgrywek zawodnik ten zbierał doświadczenie właśnie w ekipie Brązowo-Białych.

Mateusz Duda pod Wawel trafił w lipcu 2019 roku. Zawodnik od razu, po parafowaniu kontaktu z Białą Gwiazdą, zasilił szeregi Garbarni, gdzie trafił na zasadzie transferu czasowego. W sezonie 2019/2020 rozegrał 23 mecze na poziomie II ligi, dorzucając także występ w ramach Pucharu Polski.

Powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Mateusz Duda żegna się z Wisłą Kraków

01.07.2021r.

20-letni Mateusz Duda kończy swoją przygodę z Białą Gwiazdą. Umowa młodego pomocnika nie została przedłużona.

Mateusz Duda przeniósł się pod Wawel w lipcu 2019 roku z GKS-u Tychy, po czym trafił na wypożyczenie do Garbarni Kraków. W szeregach Brązowych młody pomocnik zbierał cenne doświadczenie na drugoligowych boiskach i regularnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl