Mateusz Stolarski

Z Historia Wisły

Mateusz StolarskiŹródło: akademiawisly.pl
Mateusz Stolarski
Źródło: akademiawisly.pl
Mateusz StolarskiŹródło: akademiawisly.pl
Mateusz Stolarski
Źródło: akademiawisly.pl
Mateusz Stolarski i Mateusz Nawój
Mateusz Stolarski i Mateusz Nawój
2017.08.31 Z drużyną rocznika 2003 i trenerem Ramirezem.
2017.08.31 Z drużyną rocznika 2003 i trenerem Ramirezem.

Mateusz Stolarski (ur.1993 w Krakowie) - zawodnik i trener piłkarzy w Wiśle Kraków. Prywatnie Mateusz jest bratem Pawła Stolarskiego.

Spis treści

ZAWODNIK

18 turniej młodzików im. Adama Grabki okazał się udany dla zawodników Wisły Kraków.
Pierwsza drużyna wygrała imprezę, a drugi zespół zajął piątą lokatę.
Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano drobnego Mateusza Stolarskiego,
którego specjalnością jest wkręcanie rywali w ziemię.


TRENER

  • Absolwent AWF w Krakowie.
  • Trener z licencją UEFA B.
  • Z Wisłą związany od sezonu 2012/2013.
  • 2 września 2015 roku został oficjalnie mianowany szkoleniowcem kadry Małopolski.

Wybrane publikacje

Trener Wisły Kraków U-12 Mateusz Stolarski przed „Grabką”

04/06/2015

10 lat temu Mateusz Stolarski cieszył się z triumfu w 18. Turnieju im. Adama Grabki. Jego gra znacznie przyczyniła się do zwycięstwa, a on sam nagrodzony został statuetką dla najlepszego zawodnika. Jutro znowu weźmie udział w tym ważnym dla młodych wiślaków wydarzeniu, tym razem już jako trener dwunastolatków. – Pamiętam, że słuchałem sobie muzyki na walkmanie i marzyłem, żeby wejść i pokazać się z dobrej strony. Byłem zaskoczony nagrodą, ale myślę, że to był mój najlepszy turniej jakikolwiek w Wiśle zagrałem – wspomina. Jest przekonany, że jego podopieczni są w stanie nawiązać do tamtych sukcesów. – Moim celem jest to, żeby obie Wisły wypadły jak najlepiej. Ostatni tydzień pokazał, że trafiamy z tą formą, więc jestem dobrej myśli.

Dziesięć lat temu była z twojej strony „napinka” przed Turniejem im. Adama Grabki?

– Przed turniejem nie mogłem spać, a jeżeli już zasypiałem to myślałem, chcąc w nim zagrać bardzo dobrze. Marzyło mi się jego wygranie, a tak naprawdę nie wiedziałem nawet, czy będę w Wiśle I czy w Wiśle II. Trzy dni przed turniejem cieszyłem się, że jestem w tej pierwszej drużynie i zastanawiałem się, czy w ogóle wejdę, bo różnie bywało z tą moją grą. Pamiętam, że słuchałem sobie muzyki na walkmanie i marzyłem, żeby wejść i pokazać się z dobrej strony. Można powiedzieć, że udało się to, skoro zajęliśmy pierwsze miejsce, a mnie przypadła w nagrodę statuetka dla najlepszego zawodnika.

Bardzo duża i ciężka, jak na dwunastolatka.

– No tak, pamiętam nie mogłem jej unieść, bo była tak wielka, a ja byłem bardzo mały. Byłem zaskoczony tym, ale myślę, że to był mój najlepszy turniej jakikolwiek w Wiśle zagrałem. W pierwszej akcji meczu od razu po wejściu na parkiet strzeliłem bramkę, było to bodajże ze Stalą Mielec bądź Ruchem Chorzów. W drugim meczu wszedłem i też strzeliłem. Potem poszło już z górki. Byłem strasznie pewny siebie, podejmowałem dużo pojedynków, po drugim spotkaniu miałem swój pierwszy wywiad z dziennikarzem TVP Kraków, więc już wtedy przeczuwałem, że to będzie „mój turniej”.

Trzeba motywować chłopaków przed tym turniejem?

– Jest dla nich bardzo ważny i o tym każdy wie. Przygotowując się, wyznaczyliśmy sobie szczyt formy na czerwiec, bo oprócz „Grabki” gramy też niedługo w Szwecji. To było takie nasze założenie na tę rundę, dlatego też odpuściliśmy ligę kosztem ogrywania wszystkich zawodników, żeby każdy był na pierwszy weekend czerwca przygotowany. Zresztą moim celem jest to, żeby obie Wisły wypadły jak najlepiej. Stres jest na pewno, muszę przyznać, że przed tym turniejem zrobiliśmy z chłopakami dużą „pompkę” i zobaczymy czy sobie poradzą z tą presją. Ostatni tydzień pokazał, że trafiamy z formą, bo i według trenera Michała Jani, który mnie zastępował w ostatnim meczu ligowym, i według niezastąpionych rodziców z Orłem Myślenice zagrali świetnie. Bardzo dobrze wyglądali też w treningu, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, zobaczymy jak sobie poradzą jutro. Myślę, że są w stanie osiągnąć wiele.

Które drużyny powalczą o zwycięstwo?

– Ciężko stwierdzić, ponieważ chcieliśmy zaprosić najlepsze drużyny tej kategorii wiekowej w Polsce i praktycznie udało nam się to osiągnąć. Do tego mocne zagraniczne ekipy. Myślę, że mecze w lutym pokazały, że nie mamy się czego wstydzić w starciach z drużynami zagranicznymi. W dodatku spora część zawodników ma też już doświadczenie sprzed roku, kiedy dotarła do półfinału Murapol Cup. Ograliśmy wtedy m.in. Manchester United. Czytam wypowiedzi Alana Urygi, Tomasza Musiała czy mojego brata i myślę, że byłoby fajnie gdyby za 10 lat w podobnej roli występowali moi zawodnicy. Już jako dorośli piłkarze promowali ten turniej.

Źródło: akademiawisly.pl

Mateusz Stolarski trenerem kadry Małopolski 2003

03.09.2015

Z przyjemnością informujemy, iż trener Wisły Kraków 2003 Mateusz Stolarski został wczoraj oficjalnie mianowany szkoleniowcem kadry Małopolski. Niespełna 23-letni trener będzie od tej pory łączył te dwie funkcje. – Rozmawiałem z Koordynatorem Pawłem Regulskim oraz Dyrektorem Dariuszem Gryźlakiem i powiedzieli mi, że jeżeli uważam, że sobie poradzę, to nie ma żadnego problemu. Problemu z czasem nie będzie, gdyż zgrupowania odbywają się wtedy, kiedy nasza liga pauzuje, zresztą jestem osobą, która nie umiałaby odpuścić czegoś na szkodę Wisły – mówi.

– Nie ukrywam, że jest to dla mnie spore wyróżnienie, ponieważ będę miał okazję pracować z najzdolniejszymi chłopcami w naszym województwie – stwierdził Stolarski. – To już też jest poważna gra, ponieważ są to rozgrywki ogólnopolskie. W przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Polski z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej i jest to dodatkowa motywacja. To, że jestem trenerem Wisły nie będzie też miało wpływu na powołania. Do kadry trafią najlepsi i najbardziej rozwojowi zawodnicy, co też wkrótce będzie widać, ale na razie powołani zostali chłopcy, których znam. Zaczynamy już za parę dni od sparingu ze Świętokrzyskim ZPN, więc nie było czasu na szersze obserwacje, które zacznę po pierwszym zgrupowaniu – dodał. (...)

Źródło: akademiawisly.pl

Mateusz Stolarski z nominacją dla najlepszego trenera młodzieży w Małopolsce

22 Luty 2017

Już wkrótce poznamy najlepszych ludzi sportu w Małopolsce. Wśród nominowanych do nagrody Trenera Młodzieży znalazł się Mateusz Stolarski, który z rocznikiem 2003 pracuje w Wiśle Kraków oraz kadrze Małopolski.

XXII Plebiscyt na najlepszego pikarza i trenera Małopolski 2016 odbędzie się w innej niż dotychczas formule. Wyboru dokona kapituła złożona z laureatów Jedenastki 105-lecia MZPN, w której znajdują się: Jerzy JurowiczAntoni Szymanowski, Andrzej Turecki, Arkadiusz Głowacki, Adam MusiałJakub Błaszczykowski, Adam Nawałka, Radosław SobolewskiKazimierz Kmiecik, Tomasz Frankowski, Henryk Reyman. Nieżyjących laureatów zastąpią w kapitule członkowie ich rodzin, jury uzupełnią przedstawiciele MZPN oraz zaproszeni dziennikarze.

W plebiscycie zostaną wybrani najlepsi w następujących kategoriach:
• Najlepszy Piłkarz Małopolski
• Najlepszy Trener Małopolski
• Trener Młodzieży
• Najlepszy Piłkarz I i II ligi
• Najlepszy Piłkarz III ligi
• Najlepszy Piłkarz IV ligi
• Piłkarka Roku

Organizatorem obecnej edycji plebiscytu jest Małopolski Związek Piłki Nożnej, wespół z Urzędem Miasta Krakowa. Podczas uroczystej gali, zaplanowanej na poniedziałek 27 lutego br. w sali obrad UMK, odbędą się dwie ceremonie: finał plebiscytu na Jedenastkę 105-lecia MZPN i finał plebiscytu na najlepszego piłkarza Małopolski 2016.

Źródło: akademiawisly.pl

Patryk Jałocha i Mateusz Stolarski trenerami w MZPN

2018.09.20

Mateusz Stolarski i Patryk Jałocha
Mateusz Stolarski i Patryk Jałocha

Miło nam poinformować, że kolejny sezon współpracy z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej rozpoczęli nas trenerzy – Patryk Jałocha i Mateusz Stolarski.

Patryk Jałocha prowadził będzie, tak jak w Akademii, kadrę z rocznika 2006, która rywalizuje w Pucharze im. Kazimierza Górskiego. Pierwsze spotkanie rozegrane zostało już we wtorek – Małopolska pokonała Śląsk 3:0, a jedną z bramek strzelił Tomasz Stanaszek. Oprócz niego wystąpiło jeszcze ośmiu zawodników Białej Gwiazdy.

Śląsk – Małopolska 0:3 (0:1)

Igor Maślanka 28, Tomasz Stanaszek 62, Filip Kucharczyk 69

MZPN: Jakub Stępak – Jakub Nowiński, Bartosz Szynalik, Marszalik, Filip Kucharczyk, Tomasz Stanaszek, Maciej Pachel, Bartosz Zawojski, Adam Pieniądz, Arkadiusz Świgut, Damian Fryc oraz Jakub Urlik, Jakub Tyliba, Karol Szablowski, Oliwier Obara, Igor Maślanka, Michał Prochwicz, Adrian Salamon

Równie licznie obsadzona przez zawodników Wisły była kadra z rocznika 2007. W turnieju Młode Talenty im. Lucjana Franczaka, który odbył się w dniach 16-17 września na obiektach Garbarni Kraków, Małopolska rywalizowała ze Śląskiem oraz reprezentacjami Stredoslovensky Futbalovy Zvaz (Słowacja, Bańska Bystrzyca) i Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz (Czechy, Ostrawa). W trzech meczach podopieczni trenera Mateusz Stolarskiego zgromadzili 6 punktów i dzięki korzystnemu bilansowi bramek zajęli pierwsze miejsce. Najlepszym zawodnikiem memoriału ku pamięci wybitnego trenera uznany został zawodnik Wisły, Kamil Jakóbczyk. Oprócz niego wystąpiło czterech innych zawodników naszego klubu.

MZPN: Szymon Zwijacz – Bartłomiej Gurba, Franciszek Radwański, Mateusz Pomietło, Jakub Łapczyński, Aleksy Rokosz, Antoni Wójcik, Mikołaj Pyrcioch, Mateusz Tabisz, Dominik Buźniak, Dorian Florek, Dominik Rembiasz, Kamil Jakóbczyk, Hubert Jasiak, Fabian Bzdyl, Mateusz Jaworski, Eryk Kosiński. Trenerzy: Mateusz Stolarski, Sławomir Szymański.

We wtorek odbyło się też spotkanie rocznika 2005, który rywalizuje w Pucharze im. Kazimierza Deyny. Jednak drużyna prowadzona przez trenera Marka Góreckiego uległa Śląskowi 1:2. W pierwszym składzie reprezentacji naszego województwa wybiegli Maksymilian Rachfał, Wojciech Urbański i Mateusz Satuła, a w drugiej połowie pojawili się też Radosław Pawłowski i Kacper Czepielik.

źródło składów: MZPN

Źródło: akademiawisly.pl


Galeria

ZE SWOIMI DRUŻYNAMI

Wiślackie klany

Linki