Miłosz Jaskuła

Z Historia Wisły

Miłosz Jaskuła zawodnikiem Wisły Kraków

Nowy nabytkiem Białej Gwiazdy został Miłosz Jaskuła. 16-letni bramkarz związał się z krakowskim klubem dwuletnim kontraktem, który zawiera opcję przedłużenia.


13.07.2020r.

Redakcja

400mm

Miłosz Jaskuła urodził się 23 grudnia 2003 roku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole BTP Stal Brzeg, gdzie mógł szlifować swoje umiejętności. Kolejnym krokiem w karierze młodego bramkarza były przenosiny w sezonie 2017/2018 do FC Wrocław Academy.

Od dziś Miłosz Jaskuła będzie zbierał doświadczenie pod Wawelem, gdzie czekają na niego kolejne wyzwania - tym razem w koszulce z białą gwiazdą na piersi.

Powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl


Jaskuła: Wisła Kraków to szansa na rozwój

W poniedziałek Wisła Kraków zakontraktowała 16-letniego Miłosza Jaskułę. Młody golkiper, który do tej pory reprezentował barwy FC Wrocław Academy swoje bramkarskie walory będzie teraz demonstrował pod Wawelem.


14.07.2020r.

Jakub Sumera

400mm.pl

Utalentowany bramkarz, który w poniedziałek związał się z Białą Gwiazdą dwuletnim kontraktem, nie krył zadowolenia z tego faktu. „Wisła Kraków to klub z bogatą historią, posiadający olbrzymie tradycje. Bardzo się cieszę, że mogę od teraz być częścią wielkiej wiślackiej rodziny” - mówił krótko po podpisaniu umowy.

Przenosiny do stolicy Małopolski stanowią szansę na dalszy rozwój golkipera, który przyznał, że szybko podjął decyzję o przeprowadzce do Krakowa. „Wisła jest marką, która wzbudza wielkie emocje. Nie ukrywam, że udzieliły się one także i mnie, bo kiedy pojawiła się oferta z Krakowa, to nie zastanawiałem się zbyt długo i postanowiłem skorzystać z okazji, która jest dla mnie wielką szansą na rozwój. Wiem, że przy Reymonta będę mógł nauczyć się jeszcze więcej, co sprawi, że stanę się lepszym zawodnikiem” - dodał.

Realizować cele i spełniać marzenia

Młody gracz zapewnił także, że nie może się już doczekać pierwszego występu w nowych barwach. „W trakcie treningów będę robił, co w mojej mocy, aby pokazać się z jak najlepszej strony i dać trenerom powód to tego, żebym mógł bronić wiślackiej bramki. Nie mogę się już doczekać pierwszego spotkania, kiedy będzie mi dane wybiec na boisko w koszulce z białą gwiazdą na piersi” - zakomunikował.

16-latek określił również swoje cele związane z występami w barwach klubu z Reymonta. „Na tę chwilę skupiam się przede wszystkim na tym, co czeka mnie w najbliższej przyszłości. Przed nami wytężona praca przed sezonem, aby jak najlepiej przygotować się do rozpoczęcia sezonu w Centralnej Lidze Juniorów i osiągnąć w niej jak najlepszy wynik. Oczywiście, mam również ambicje związane z występami w pierwszej drużynie na boiskach Ekstraklasy, co byłoby spełnieniem marzeń, jednak tylko właśnie ciężką pracą mogę to marzenie zrealizować” - zakończył swoją wypowiedź Miłosz Jaskuła.

Źródło: wisla.krakow.pl

Jaskuła: Przed nami wiele wyzwań

W poniedziałek 11 stycznia zespół CLJ U-18 powrócił do zajęć. Podopieczni trenera Adriana Filipka odbyli na pierwszą jednostkę treningową i rozpoczęli tym samym przygotowania do rundy rewanżowej na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Po premierowych zajęciach w 2021 roku porozmawialiśmy z Miłoszem Jaskułą, który nie krył radości z powrotu na boisko.


12.01.2021r.

Jakub Sumera

400mm.pl

Przerwa świąteczno-noworoczna była dla Wiślaków czasem regeneracji po jesiennych zmaganiach, ale także początkiem pracy przed powrotem na boisko. „Przez ten okres mogliśmy zregenerować swoje siły i nieco odpocząć, jednak cały czas pozostawaliśmy w kontakcie z trenerem Piechnikiem i wykonywaliśmy różne ćwiczenia, które pozwoliły nam utrzymać odpowiednią formę fizyczną, dzięki czemu mogliśmy rozpocząć treningi z pełnym obciążeniem” - rozpoczął bramkarz.

Wyczekiwany powrót

Młody golkiper zapewnia, że zarówno on, jak i jego koledzy mocno stęsknili się za zieloną murawą i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zajęć na boisku. „Chyba nie tylko ja mocno stęskniłem się za ponownym wejściem na boisko. Widziałem to również po moich kolegach w szatni, którzy także nie mogli się już doczekać momentu, kiedy ponownie zjawią się na murawie. Mieliśmy praktycznie miesiąc przerwy od gry i treningów, więc ta rozłąka była odczuwalna, dlatego cieszymy się, że wróciliśmy i nadal możemy robić to, co najbardziej lubimy” - kontynuował.

Utrzymać dobrą dyspozycję

W trakcie rundy jesiennej gracze spod Wawelu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, dzięki czemu obecnie znajdują się na 1. miejscu w ligowej tabeli. Zdaniem Miłosza Jaskuły fakt ten z pewnością motywująco wpływa na cały zespół, który rozpoczyna przygotowania, by na wiosnę udowodnić swoją dobrą dyspozycję. „Cieszymy się, że zimę możemy spędzić na fotelu lidera, bo jest to dowód na to, że nasza praca przynosi efekty. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że przed nami jeszcze wiele wyzwań. Teraz mamy czas na odpowiednie przygotowanie się do rundy rewanżowej. Trzeba pójść za ciosem, utrzymać dobrą formę i walczyć o najwyższe cele” - dodał.

Gotowi? Start!

Okres przygotowawczy oficjalnie rozpoczęty. Z jakim nastawieniem przystępuje do niego 17-letni bramkarz? „Chcę jak najlepiej wykorzystać ten czas, by z każdym kolejnym dniem stawać się coraz lepszym zawodnikiem. Jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe, to mam nadzieję, że nadal regularnie będę mógł stać między słupkami i zdołam zachować jak najwięcej czystych kont. Przede wszystkim liczę jednak na to, że po ostatnim meczu będziemy mogli cieszyć się z mistrzostwa Polski. Wiem, że jesteśmy w stanie o to powalczyć i napisać fajną historię” - zakończył Miłosz Jaskuła.


Źródło: wisla.krakow.pl