Michał Banik

Z Historia Wisły

Michał Banik
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 12.09.1999
pozycja napastnik
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
2008–2015 KS Unia Naprawa
2015/2016 Wisła Kraków
2016/2017 Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.


Michał Banik (ur.12.09.1999) - piłkarz, występujący w zespołach młodzieżowych Wisły Kraków na pozycji napastnika. W sezonie 2015/16 zaliczył debiut w drużynie juniorów młodszych Wisły w meczu Dalinem Myślenice strzelając 4 bramki.
"Polecił nam go prezes Robert Szymański, już rok temu próbowaliśmy go pozyskać do nas, lecz po rozmowie z rodzicami stwierdziliśmy, że lepiej aby dokończył gimnazjum w Naprawie. Natomiast przez cały rok przyjeżdżał on do Krakowa raz w tygodniu na trening" – mówił o napastniku trener Paweł Regulski po meczu z Garbarnią.Artykuły. Wywiady

Michał Banik Piłkarzem Września!

2015.10.31

Zdzisław Kapka wręcza statuetkę Michałowi Banikowki.
Zdzisław Kapka wręcza statuetkę Michałowi Banikowki.

Trenerzy Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków wybrali napastnika Juniorów Młodszych Michała Banika Piłkarzem Września.

Banik zdecydowanie wyróżniał się w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych – w pięciu meczach zdobył aż dziewięć bramek. – Michał dobrze sprawuje się jako napastnik. Polecił nam go prezes Robert Szymański, już rok temu próbowaliśmy go pozyskać do nas, lecz po rozmowie z rodzicami stwierdziliśmy, że lepiej aby dokończył gimnazjum w Naprawie. Natomiast przez cały rok przyjeżdżał on do Krakowa raz w tygodniu na trening – mówił niedawno o swoim podopiecznych trener Paweł Regulski.

Mam nadzieję, że jest to jedna z pierwszych statuetek Michała, a wśród następnych będzie korona króla strzelców Ekstraklasy w barwach Wisły – stwierdził trener Rafał Wisłocki, który wręczył nagrodę Banikowi razem z byłym napastnikiem Klubu, Zdzisławem Kapką. – Ważne jest, że trenerzy patrzą na chłopców i próbują ich motywować do jeszcze lepszej pracy, a myślę, że takie wyróżnienia właśnie to powodują. Ciężko trafić z juniora młodszego do pierwszej drużyny lub rezerw, najpierw musi przejść pewien etap szkolenia w juniorze starszym. Jeżeli już tam się ogra powinien jak najszybciej iść wyżej, ponieważ nie ma sensu trzymać wyróżniających się zawodników w swoich rocznikach – stwierdził Dyrektor Sportowy Wisły.

Źródło: akademiawisly.pl


Banik: Stać nas na więcej!

Data publikacji: 10-06-2017 16:00


„Myślę, że stać nas na dużo więcej. Miejsce w tabeli nie odzwierciedla do końca tego, co prezentujemy umiejętnościami. Wiemy, że nie w każdym meczu zagraliśmy to, co umiemy. To spowodowało, że nasze miejsce jest dopiero w połowie tabeli, a nie wyżej” - stwierdził po ostatnim spotkaniu sezonu Centralnej Ligi Juniorów Michał Banik, napastnik Białej Gwiazdy. Wisla pokonała ekipę Stali Mielec 3:1.


Młody Wiślak strzelił drugiego gola w rozgrywanych na boisku w Zabierzowie zawodach. „W głębi czułem, że obrońca może się pomylić. Poszedłem do końca za tą akcją i udało się” - mówił Banik dodając, że akcję zakończył dokładnie tak, jak ją sobie zaplanował.

Najważniejsza wygrana

Napastnik Wisły Kraków w kilku słowach podsumował występ swojej drużyny w spotkaniu z mielecką ekipą. „Przed meczem założenie było takie, że musimy wygrać i tylko to nas interesowało. Po pierwszej połowie lekko przeważaliśmy, co w drugiej części przyniosło bramkę, a chwilę później także i drugą”.

Banik dodał, że po rzucie karnym sytuacja na boisku stała się nieco napięta. „Szkoda tego gola, bo wydawało się, że Stal ma jeszcze szansę na co najmniej remis. Bardzo dobrze, że chwilę później trafiliśmy na 3:1. Spowodowało to, że byliśmy pewni tego zwycięstwa” - zakończył snajper Białej Gwiazdy.

Angelika Stankowska

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl