Michał Cienkosz

Z Historia Wisły

Michał Cienkosz, 2018.
Michał Cienkosz, 2018.
Michał Cienkosz, 2016.Źródło: akademiawisly.pl
Michał Cienkosz, 2016.
Źródło: akademiawisly.pl
Michał Cienkosz Piłkarzem Lutego 2016.
Michał Cienkosz Piłkarzem Lutego 2016.
2017.10.14. Po kontuzji - wsparcie od kolegów.
2017.10.14. Po kontuzji - wsparcie od kolegów.
2017.10.14. Po kontuzji - wsparcie od kolegów.
2017.10.14. Po kontuzji - wsparcie od kolegów.
2017.10.14. Po kontuzji - wsparcie od kolegów.
2017.10.14. Po kontuzji - wsparcie od kolegów.
Marcin Wasilewski i Michał Cienkosz.
Marcin Wasilewski i Michał Cienkosz.
Marcin Wasilewski i Michał Cienkosz.
Marcin Wasilewski i Michał Cienkosz.

Michał Cienkosz (ur. 14 listopada 2001 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków od sezonu 2015/2016.

Spis treści

Michał Cienkosz Piłkarzem Lutego!

13.03.2016

Skrzydłowy Wisły Kraków U-15 Michał Cienkosz został przez trenerów Akademii Wisły wybrany Piłkarzem Lutego. Cienkosz, dzięki bramkom i asystom, miał znaczący udział w zdobytym w ubiegłym miesiącu Halowym Mistrzostwie Małopolski. Wyróżniał się również podczas treningów i sparingów. Nagrodę otrzymał przed sparingiem Białej Gwiazdy z Górnikiem Jaworzno z rąk weekendowego gościa Akademii, Przemysława Zycha.

Wisła w lutym grała z Rakowem Częstochowa, GKS-em Tychy i Legią Warszawa. W każdym z tych meczów Cienkosz był wyróżniającym się zawodnikiem. – Michał dołączył do Wisły w lipcu 2015, wcześniej reprezentował barwy Dalinu Myślenice. Od początku pokazywał niezwykłe umiejętności techniczne. Proces aklimatyzacji postępuje i coraz lepiej rozumie filozofię gry w naszym klubie, prezentując przy tym niezwykłą kreatywność. Wciąż adaptuje się do nowych dla niego obciążeń i jestem pewien, że wciąż będziemy mogli obserwować jego systematyczny rozwój. W lutym zagrał świetne mecze sparingowe w Warszawie, Tychach, Częstochowie i Krakowie. Kiwał, strzelał, dogrywał. Jego asysta w meczu z Sokołem Słopnice w Halowych Mistrzostwach Małopolski to swoisty majstersztyk! – entuzjastycznie mówi o swoim podopiecznym trener Rafał Wisłocki.

Źródło: akademiawisly.pl

Poważna kontuzja Michała Cienkosza. Wszyscy jesteśmy z nim RAZEM

11/10/2017

Do bardzo nieprzyjemnej sytuacji doszło w trakcie turnieju Future Talents CUP. W trakcie drugiego meczu, przeciwko białoruskiemu Dinamo Mińsk, poważnej kontuzji doznał Michał Cienkosz z rocznika 2001.

Sytuacja miała miejsce w momencie, gdy Wisła Kraków odrabiała jednobramkową stratę i Michał Cienkosz, po podaniu Jana Dziadkowca, wychodził sam na sam z bramkarzem, który próbując interweniować wszedł ostro wślizgiem, co skończyło się złamaniem kości piszczelowej i strzałkowej w dwóch miejscach z przemieszczeniem. Michał przez 15 minut leżał na murawie, a żeby stwierdzić powagę sytuacji wystarczyło zobaczyć reakcje jego kolegów z drużyny, którzy łapali się za głowy z niedowierzaniem. Bramkarz z Mińska został ukarany czerwoną kartką, wiślacy po bramce Damiana Korczyka wyrównali, a Michał trafił na stół operacyjny w budapeszteńskim szpitalu. Wszystko przebiegło sprawnie, nasz zawodników wróci do kraju specjalnie wysłaną z Krakowa karetką po dwóch-trzech dniach obserwacji.

Sytuacja Michała sprawiła, że zewsząd spłynęły ciepłe słowa i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Zareagowali kibice Wisły, obecni oraz byli zawodnicy Akademii, oficjalny profil Dinama Mińsk na Twitterze, Dalin Myślenice – klub, którego jest wychowankiem czy też pracownicy Akademii, również ci byli, jak trener Wojciech Makowski.

Pamiętali również koledzy z drużyny, którzy na dzisiejszy mecz ze Sturmem Graz wyszli z koszulką z numerem 14 – tym, z którym gra Cienkosz.

Źródło: akademiawisly.pl

Wyjątkowe spotkanie w Myślenicach

Data publikacji: 12-01-2018 16:00

Piątkowe popołudnie było szczególne dla zawodnika Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków z rocznika 2001 Michała Cienkosza, który w bazie treningowej Białej Gwiazdy w Myślenicach spotkał się z Marcinem Wasilewskim. Młody adept futbolu jest w trakcie rehabilitacji po przebytym złamaniu kości piszczelowej i strzałkowej w dwóch miejscach z przemieszczeniem. Uraz przypomina ten, z którym niegdyś zmagał się Wasyl.

Do nieprzyjemnego w skutkach boiskowego zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku podczas meczu młodych Wiślaków z białoruskim Dinamo Mińsk w ramach prestiżowego turnieju Future Talents CUP, który odbył się w Budapeszcie. Wówczas bramkarz rywali, chcąc ratować swój zespół przed utratą bramki, interweniował ostrym wślizgiem, łamiąc nogę Michałowi Cienkoszowi. Młody gracz szybko trafił na stół operacyjny w miejscowym szpitalu, a po kilku dniach wrócił do kraju.

Okres rekonwalescencji

Obecnie zawodnik przechodzi rehabilitację: trzy razy w tygodniu pod okiem fizjoterapeuty, dwukrotnie na basenie. Prognozy są optymistyczne. „Mam nadzieję, że za miesiąc-dwa zacznę biegać, a później wrócę na boisko. Na szczęście nie odczuwam żadnego bólu, po ostatnich zastrzykach jest znacznie lepiej. Jestem pozytywnie nastawiony, nie ma się czym przejmować, ufam lekarzom, że wszystko dobrze się skończy i może nawet w kwietniu uda się rozegrać jakiś mecz” - powiedział Michał.

Cenne rady Wasyla

Wisła Kraków SA wspólnie z Akademią Wisły zorganizowała spotkanie dedykowane chłopcu. Doświadczony defensor opowiedział mu o swojej kontuzji, licznych operacjach i drodze, jaką musiał przebyć, aby wrócić do futbolu. „Tylko dzięki ciężkiej pracy od rana do wieczora powróciłem do sportu. Swoim uporem udowodniłem lekarzom, że będę nie tylko chodził, ale także grał. Dla 95% lekarzy była to wyłącznie diagnoza, a dla mnie całe życie. Nie przejmuj się niczym, tylko brnij do przodu. Jak będziesz czegoś potrzebował, to daj znać, służę pomocą” - zapewnił młodego Wiślaka. „Głowa jest najważniejsza i mentalne podejście do problemu, bo różne są etapy w odzyskaniu pełnej sprawności. Spokojnie podejdź do tego, wszystko przyjdzie z czasem” - radził Marcin Wasilewski.

Michałowi Cienkoszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

K. Biedrzycka

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

CLJ: Młodzi zawodnicy żegnają się z Klubem

03.06.2020 r

Grupa zawodników, występujących dotychczas na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-18 oraz IV ligi, nie będzie reprezentować już barw Wisły Kraków. Ich przygoda z Białą Gwiazdą nie będzie dłużej kontynuowana ze względu na ukończenie najwyższej kategorii wiekowej na szczeblu młodzieżowym.

Pełna lista piłkarzy z rocznika 2000, 2001 i 2002, którzy w przyszłym sezonie nie będą reprezentować barw Białej Gwiazdy: Kamil Bentkowski, Michał Cienkosz, Kacper Gzieło, Arkadiusz Kasia, Antoni Klimek, Michał Kot, Maciej Maćkowiak, Dawid Malik, Dawid Płonka, Adrian Soboń, Aleksander Szmigielski, Daniel Wolak, Kacper Wydra.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcenie oraz grę dla Białej Gwiazdy i życzymy powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl