Michał Głogowski

Z Historia Wisły

Kamil Głogowski i Michał Głogowski - z profesjonalnymi kontraktami

Piątek, 14 sierpnia 2020 r.

Kamil Głogowski i Michał Głogowski to kolejni dwaj juniorzy, którzy podpisali z "Białą Gwiazdą" swoje pierwsze profesjonalne kontrakty. 16-letni Kamil związał się z Białą Gwiazdą dwuletnim kontraktem, natomiast o rok młodszy Michał parafował swoją umowę na okres trzech lat.

Kamil Głogowski urodził się w 2004 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Akademii Piłkarskiej 21, skąd przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 trafił na Reymonta. Występując w drużynie CLJ U-18 w minionych rozgrywkach zagrał w siedmiu spotkaniach. Starszy z braci Głogowskich występuje przede wszystkim jako środkowy obrońca, lecz trenerzy często korzystali z jego usług, wystawiając go na pozycji defensywnego pomocnika.

Z kolei Michał Głogowski, który urodził się w 2005 roku, podobnie jak brat wiślackie szeregi zasilił przed startem poprzedniego sezonu, dołączając do zespołu CLJ U-15. W sezonie 2019/2020 zawodnik, którego nominalną pozycją jest prawa strona defensywy, na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-15 wystąpił w dwunastu spotkaniach. W nowym sezonie reprezentował będzie zespół CLJ U-17.

Źródło: Wisła Kraków SA

Źródło: wislaportal.pl

Trzech młodych zawodników żegna się z Białą Gwiazdą

Szeregi Białej Gwiazdy opuszcza trzech młodych zawodników. Patryk Warczak, Michał Głogowski oraz Kacper Przybyłko żegnają się z Wisłą i nie będą dłużej reprezentować niebiesko-biało-czerwonych barw.


26.06.2023r.

Redakcja

Patryk Warczak trafił na Reymonta z Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, rozpoczynając występy w młodzieżowych zespołach Białej Gwiazdy. Zawodnik regularnie podnosił swoje umiejętności, co zaowocowało sukcesami w wiślackim trykocie, a także licznymi powołaniami do reprezentacji młodzieżowych. Ostatnie dwa sezony Warczak spędził na wypożyczeniu w Garbarni Kraków.

Michał Głogowski wiślackie szeregi zasilił przed startem sezonu 2019/2020, dołączając do zespołu CLJ U-15. Z każdym kolejnym rokiem zawodnik czynił regularne postępy i piął się po kolejnych szczeblach, by w minionej kampanii reprezentować Białą Gwiazdę na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Kacper Przybyłko swoją przygodę z Wisłą rozpoczął w 2016 roku, przenosząc się z AS Progress Kraków. Środkowy obrońca przez długi czas koszulkę z białą gwiazdą przywdziewał w rozgrywkach Centralną Ligią Juniorów, gdzie swoją postawą zapracował na szansę treningów wraz z pierwszą drużyną. W maju 2022 roku młody zawodnik został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!


Źródło: wisla.krakow.pl

Michał Głogowski zawodnikiem Hutnika Kraków

Wtorek, 27 czerwca 2023 r.


17-letni pomocnik Michał Głogowski został nowym zawodnikiem II-ligowego Hutnika Kraków.

W ostatnich latach Głogowski występował w młodzieżowych drużynach Wisły Kraków.

Źródło: Hutnik Kraków

Źródło: wislaportal.pl