Michał Kot

Z Historia Wisły

Michał Kot
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 23.11.2002
pozycja bramkarz
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
2010-2014 AMPlus Łuków
2014-2017 Orlęta Łuków
2017-2018 BKS Lublin
2018 - 2020 Wisła Kraków
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
2020 - ŁKS Łódź
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Daniel Gołda i Michał Kot.Źródło: wisla.krakow.pl
Daniel Gołda i Michał Kot.
Źródło: wisla.krakow.pl

Michał Kot (ur. 23 listopada 2002 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków występujący na pozycji bramkarza.

Spis treści

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-17 (Juniorzy Młodsi)


Michał Kot piłkarzem Wisły!

27-07-2018

15-letni bramkarz Michał Kot podpisał dziś dwuletni kontrakt z Białą Gwiazdą. W umowie została zawarta klauzula przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Witamy w Wiśle Kraków.

Urodzony 23 listopada 2002 roku Kot zaczął treningi w wieku 8 lat w rodzinnym Łukowie i po czterech latach przeniósł się z akademii AMPlus do łukowskich Orląt. W 2017 roku wyróżniającego się w rozgrywkach regionalnych golkipera przechwycił BKS Lublin, z którym 15-latek miał okazję występować w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Dobre występy Kota nie umknęły przedstawicielom Leicester City - angielski klub zaprosił młodego golkipera na trwające tydzień testy. Teraz zaś przyszłość 15-latka będzie mieniła się czerwono-biało-niebieskimi barwami. Michał dołączy do drużyny Centralnej Ligi Juniorów, w której zwiększy rywalizację o miejsce między słupkami.

Witamy przy R22, Michał!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Michał Kot w kadrze Polski U-17

2018.10.29

Bramkarz wiślackiej Akademii, Michał Kot, otrzymał powołanie do kadry Polski U-17, na konsultację selekcyjną i mecze towarzyskie z Wartą Poznań U-19 (13 listopada o godzinie 11:00) i Elaną Toruń (15 listopada o godzinie 11:00).

Przypomnijmy, że ten 16-letni zawodnik trafił do Wisły latem bieżącego roku, występując wcześniej w BKS-ie Lublin.

Źródło: PZPN, własne

Źródło: wislaportal.pl

Kot: Defensywa filarem naszej gry

Powoli zbliża się początek rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-18. Młodzi Wiślacy już za niecałe dwa tygodnie zaczną regularnie walczyć o kolejne punkty i warto zwrócić uwagę na fakt, że już teraz w sparingach dobrze radzą sobie w obronie. O zmianach w organizacji gry defensywnej opowiada golkiper drużyny do lat 18 - Michał Kot.


25.02.2020r.

Krzysztof Pulak


W miniony weekend podopieczni Adriana Filipka pokonali Orła Ryczów 3:1, w związku z czym mogli być usatysfakcjonowani końcowym rezultatem. „Dwie połowy tego spotkania różniły się między sobą. Rywalizowaliśmy z zespołem czwartoligowym i było to dla nas małe zderzenie z prawdziwą piłką seniorską. Z pewnością nasza gra wyglądała inaczej niż w starciu z rówieśnikami - pojedynek był bardziej fizyczny, potrzebowaliśmy chwili na przystosowanie się. Wychodząc na drugą połowę, byliśmy już bardziej przygotowani, rozumieliśmy, jak mamy grać i wyszło zdecydowanie lepiej” - powiedział „Kotek”.

Dłuższe podania

Młody golkiper zmienił podczas zimowej przerwy styl otwierania gry i wciąż dużo pracuje nad tym elementem z trenerem bramkarzy - Arturem Łaciakiem. „Rozmawiałem dużo z trenerem o wprowadzeniu futbolówki, graniu dłuższymi piłkami. W pierwszej części sezonu miałem grać więcej krótkimi podaniami. Po pozycji w tabeli widać, że nie wszystko dobrze funkcjonowało w naszej grze. Zdecydowaliśmy się to zmienić, teraz więcej pracujemy nad dłuższymi zagraniami i jak widać, na razie wygląda to nie najgorzej” - stwierdził bramkarz Wisły.

Co uległo zmianie od końca jesiennej rundy Centralnej Ligi Juniorów? „Poprawiliśmy element koncentracji, atmosfera w szatni wygląda lepiej, a my czujemy się silni, co potwierdzamy sparingami. Obrona wygląda dobrze, bardzo pracujemy nad nią podczas treningów, ponieważ jesienią to był nasz mankament. Straciliśmy dużo bramek, zwłaszcza ze stałych fragmentów gry. Pracujemy nad rzutami rożnymi, grą w powietrzu i widać, że jest coraz lepiej. W sparingach straciliśmy niewiele bramek i defensywa jest teraz filarem naszej gry” - zakończył Michał Kot.

Źródło: wisla.krakow.pl


CLJ: Młodzi zawodnicy żegnają się z Klubem

03.06.2020 r

Grupa zawodników, występujących dotychczas na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-18 oraz IV ligi, nie będzie reprezentować już barw Wisły Kraków. Ich przygoda z Białą Gwiazdą nie będzie dłużej kontynuowana ze względu na ukończenie najwyższej kategorii wiekowej na szczeblu młodzieżowym.

Pełna lista piłkarzy z rocznika 2000, 2001 i 2002, którzy w przyszłym sezonie nie będą reprezentować barw Białej Gwiazdy: Kamil Bentkowski, Michał Cienkosz, Kacper Gzieło, Arkadiusz Kasia, Antoni Klimek, Michał Kot, Maciej Maćkowiak, Dawid Malik, Dawid Płonka, Adrian Soboń, Aleksander Szmigielski, Daniel Wolak, Kacper Wydra.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcenie oraz grę dla Białej Gwiazdy i życzymy powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Były junior Wisły związał się z ŁKS-em

Czwartek, 25 czerwca 2020 r.

Występujący w sezonie 2019/2020 w drużynie Centralnej Ligi Juniorów Wisły Kraków bramkarz, Michał Kot, został nowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego. Przypomnijmy, że Kot znalazł się w gronie trzynastu juniorów "Białej Gwiazdy", którzy na początku bieżącego miesiąca rozstali się z naszym klubem.

Kot trafił do Wisły latem 2018 roku z BKS-u Lublin i podpisał dwuletnią umowę. W trakcie występów w naszym klubie był powoływany do reprezentacji Polski U-17.

Dodajmy, że z łódzkim klubem parafował trzyletni kontrakt.

Źródło: wislaportal.pl