Michał Opalski

Z Historia Wisły

Michał Opalski
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 29.05.2004
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.


Michał OpalskiŹródło: wisla-krakow.net
Michał Opalski
Źródło: wisla-krakow.net

Michał Opalski (ur. 29 maja 2004 r.) - zawodnik drużyny rocznika 2004 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków od 2012 roku; trenuje też z rocznikiem 2003.

Spis treści

Sezon 2010/2011

  • zawodnik drużyny U-7

Sezon 2011/2012

zawodnik drużyny U-8 (Żaki Młodsze)

Sezon 2012/2013

zawodnik drużyny U-9 (Żaki Starsze)

Sezon 2013/2014

zawodnik drużyny U-10 (Orliki Młodsze)

Sezon 2014/2015

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze/Juniorzy U-15)

Michał Opalski i Przemysław Porębski najlepszymi zawodnikami Akademii w maju

21.06.2015

Michał Opalski w młodszej kategorii wiekowej oraz Przemysław Porębski w starszej zostali wybrani przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków najlepszymi zawodnikami maja. – Od dłuższego czasu jest to jeden z wyróżniających się juniorów. Postawa jego jest nienaganna, Przemek jest pracowity oraz sumienny. Mimo młodego wieku na boisku wyrasta na lidera drużyny. Zarówno technika jak i inne walory pozwalają mu na grę na wysokim poziomie. Ma potencjał na zawodnika na najwyższym poziomie, ale jak to będzie dalej to sam z ciekawością będę obserwował – mówi trener Porębskiego, Dariusz Marzec. Wśród młodszych zawodników wyróżnienie otrzymał Michał Opalski, który trenuje z rocznikiem 2003, choć jest rok młodszy. Jego trener Mateusz Stolarski, tak argumentuje ten wybór: – Michał zdecydowanie zasłużył na tę nagrodę, ponieważ świetnie spisywał się na ostatnich treningach. Nie ukrywam że trenerzy mieli wielki dylemat ponieważ w maju było kilka ciekawych kandydatur, jednak bardzo dobra postawa Michała w trakcie turnieju na Słowacji zadecydowała przekonała do wyboru właśnie jego.

Nagrody naszym zawodnikom wręczali byli piłkarze Wisły Grzegorz Pater oraz Artur Sarnat. – Jest to coś fantastycznego, dzięki temu młodzież która tu jest ma większy impuls do działania, do jak najlepszej pracy. Fajnie, że jest taki wybór, bo to super sprawa dla dzieci – powiedział Artur Sarnat. Grzegorz Pater, który w 2001 roku, w barwach Wisły, strzelił dwie bramki FC Barcelonie zauważył, że za jego czasów takich nagród nie było. – W czasach gdy ja startowałem w młodym wieku takich inicjatyw nie było. Jest to fajna rzecz, dobrze, że to powstało. Jest to motywacją dla chłopaków, bo każde wyróżnienie jest zapamiętane, również przez innych zawodników, co motywuje do cięższej pracy: „za rok, miesiąc ja będę chciał dostać tę statuetkę” – stwierdził były skrzydłowy Białej Gwiazdy.

Michał Opalski trenuje w Wiśle od 2012 roku, najczęściej występuje jako ofensywny pomocnik, jest lewonożny. – Na pewno z przebiegu całego roku jest to zasłużona nagroda dla Michała bo grając w starszym roczniku jest naprawdę mocnym punktem zespołu. Dodatkowo jest to typ chłopca, którego nie da się nie lubić gdyż jest zawsze uśmiechnięty i rozgadany poza tym ciężko pracuje na każdym treningu, co pomaga mu być każdego dnia lepszym zawodnikiem – komplementuje swojego zawodnika trener Mateusz Stolarski. Na podobnej pozycji występuje sześć lat starszy Przemysław Porębski, którego czasami trener Marzec wystawia na skrzydle – jako prawy pomocnik strzelił 1 maja dwie bramki Cracovii w 26. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Porębski jest wychowankiem Wisły, występuje w naszych barwach od 2006 roku.

Źródło: akademiawisly.pl