Oskar Wąsikowski

Z Historia Wisły

Oskar Wąsikowski
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 29.07.1996, Kraków
wzost/waga 177/68
pozycja pomocnik
sukcesy MP juniorów U-17: 2013
MP juniorów U-19: 2014
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
-2010 Clepardia Kraków
2010- Wisła Kraków
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
2013/2014 Wisła II Kraków 7 0
2014/2015 Wisła II Kraków 16 4
2015/2016 Wisła II Kraków 32 6
2016/2017 (j) Wisła II Kraków 5 0
2016/2017 (j) Karpaty Krosno
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.


Oskar Wąsikowski (ur. 29 lipca 1996 r. w Krakowie) - piłkarz występujący w zespołach juniorskich oraz drużynie rezerw Wisły Kraków.


Artykuły i wywiady

O nim się mówi: Oskar Wąsikowski

28. sierpnia 2014

Z coraz większym impetem rozkręcają się rozgrywki CLJ oraz III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. W obu bohaterem pierwszych kolejek został Oskar Wąsikowski.

Popularny "Wąs" dobrze przepracował okres przygotowawczy. "Moja dobra forma może być efektem należytej pracy przedsezonowej. To, że przeciwko Jagiellonii w CLJ strzeliłem dwie bramki oraz zakończyłem potyczkę w rezerwach z Partyzantem Radoszyce z takim samym dorobkiem cieszy, lecz dla mnie głównym celem jest dobra gra i rozwój".

Fani interesujący się rozgrywkami bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny Wisły kojarzą Oskara głównie z występów w roli środkowego pomocnika. Obecny sezon to wejście w nową rolę tzw. "dziewiątki". "Może i chciałbym nauczyć się gry jako środkowy napadu, bo to tylko rozwinęłoby mój repertuar boiskowy, ale jednak najlepiej czuję się, gdy operuję pomiędzy obroną a atakiem".

Z Jagiellonią juniorzy wygrali 3-2. Tydzień później polegli jednak w Warszawie z Legią 0-5. "To nie był optymalny skład Wisły" - tłumaczy wysoką porażkę. "Ja i kilku kolegów pojechaliśmy z rezerwami do Radoszyc. W stolicy natomiast wybiegli na boisko mało doświadczeni piłkarze, co skrzętnie wykorzystała Legia, wystawiając swój pierwszy garnitur".

Oskara cieszy dobra postawa rezerwistów i cztery wygrane w czterech pierwszych meczach. "Mam nadzieję, że równie skutecznie będziemy grali w dalszej części sezonu. Trener Musiał wpaja nam dojrzałość w poczynaniach, szybkie wymiany podań, nalega by utrzymywać się przy piłce. To musi przekładać się na należyte rezultaty".

O byciu w drużynie Franciszka Smudy marzy, choć na razie docenia codzienną pracę z Maciejem Musiałem. "Wiem, że rozwinę się na tyle dobrze pod okiem młodego szkoleniowca, że kiedyś zapukam do drzwi pierwszej ekipy. By to jednak nastąpiło, czeka mnie ogrom pracy na treningach".

Wąsikowski to utalentowany piłkarz. Nie mogą mu jednak doskwierać kontuzje. Jedna przeszkodziła mu w grze w minionym sezonie na dość długi czas. A szkoda, bo mistrz Polski juniorów młodszych i starszych potrafi dawać zespołom, w których gra naprawdę dużo dobrego.

Autor: (MARCIN)
Źródło: WislaLive.pl

Galeria