Oskar Witek

Z Historia Wisły

KURO Piłkarz Maja 2018: Oskar Witek
KURO Piłkarz Maja 2018: Oskar Witek
KURO Piłkarz Maja 2018: Oskar Witek
KURO Piłkarz Maja 2018: Oskar Witek

Oskar Witek (ur. 9 marca 2003 r.) - zawodnik drużyny rocznika 2003 Szkółki Piłkarskiej TS Wisła, bramkarz. Przed przejściem do Wisły reprezentował barwy Krakusa Nowa Huta.

Spis treści

Kronika sportowa

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze)
Najlepszy Zawodnik Maja Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków

Publikacje

KURO Piłkarz Maja: Oskar Witek

11 Czerwca 2018

Oskar Witek, jako pierwszy bramkarz w obecnym sezonie, został wyróżniony comiesięczną nagrodą Akademii – KURO Piłkarz Maja. Puchar otrzymał podczas fazy finałowej 31. Turnieju im. Adama Grabki. Gratulujemy!

Oskar Witek urodził się 9 marca 2003 roku. Do Wisły Kraków trafił latem tego roku, zostając wypożyczonym z Krakusa Nowa Huta. W poprzednim sezonie brał też udział w sparingach oraz turniejach z udziałem Wisły, dlatego bez problemu wskoczył do pierwszego składu, stając się jego pewnym punktem, a we wrześniu został wyróżniony powołaniem do reprezentacji Polski do lat 15. Regularnie występuje w drużynie U15, która w sobotę zapewniła sobie grę w półfinałach Mistrzostw Polski.

Witek w maju wyróżnił się przede wszystkim w turnieju Salt Mine CUP, w którym jako zawodnik rok młodszy został wybrany najlepszym bramkarzem. W sześciu meczach puścił tylko trzy bramki, stanowiąc pewny punkt w meczach przeciwko Newcastle United czy Legii Warszawa. Błysnął też w serii jedenastek, pomagając znacząco awansować swojej drużynie do półfinału. Natomiast Wisła 2003, z Witkiem w bramce, nie przegrała ani jednego meczu w maju.

Źródło: akademiawisly.pl