Patryk Moskiewicz

Z Historia Wisły

Patryk Moskiewicz
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 17.02.2001
pozycja pomocnik
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
Rataje Oleśnica
AKS SMS Łódź
2018- Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski w dniu podpisania kontraktów z Wisłą, reprezentowaną przez Daniela Gołdę.
Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski w dniu podpisania kontraktów z Wisłą, reprezentowaną przez Daniela Gołdę.

Patryk Moskiewicz (ur. 17 lutego 2001 r.) - piłkarz występujący w zespołach młodzieżowych Wisły Kraków na pozycji pomocnika.


CLJ się wzmacnia! Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski piłkarzami Wisły

Data publikacji: 02-08-2018 10:57

Ekipa Centralnej Ligi Juniorów Wisły Kraków rośnie w siłę. Nowymi piłkarzami Białej Gwiazdy zostali Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski, testowani w ostatnich sparingach zespołu dowodzonego przez Pawła Regulskiego.

Urodzony 17 lutego 2001 roku Patryk Moskiewicz jest wychowankiem drużyny Rataje Oleśnica, z których przez oleśnicką Pogoń trafił do AKS-u SMS-u Łódź. Do Białej Gwiazdy 17-latek trafił na zasadzie transferu definitywnego i podpisał kontrakt, który obowiązywać go będzie do 30 czerwca 2020 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

W barwach SMS-u grający na pozycji defensywnego pomocnika Moskiewicz zdobył 9 bramek i doprowadził swoją drużynę do 3 miejsca w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17. W swojej kategorii wiekowej nowy zawodnik Wisły zdobył także dwa wicemistrzostwa Polski z wojewódzką reprezentacją Dolnego Śląska. Patryk Moskiewicz ma za sobą już treningi z pierwszym zespołem Białej Gwiazdy.

Konrad Gruszkowski urodził się 27 stycznia 2001 roku, a ostatnie sezony spędził w krakowskiej akademii AS Progres. Wychowanek Turbacza Mszana Dolna dołączył do Wisły na zasadzie wolnego transferu, odrzucając oferty z innych krakowskich klubów. 17-letni napastnik podpisał umowę na najbliższe dwa lata, z możliwością jej przedłużenia o jeszcze jeden sezon. Swoją skuteczność Gruszkowski zaprezentował choćby w ostatnim sparingu ekipy Pawła Regulskiego, w którym pokonał golkipera Orła Piaski Wielkie.

Panowie, witamy przy Reymonta!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl