Patryk Skrzypniak

Z Historia Wisły

Patryk Skrzypniak
Patryk Skrzypniak

Patryk Skrzypniak (ur. 22 grudnia 1998 r.) - zawodnik Szkółki/Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków od 2011 r.

Artykuły. Wywiady

Skrzypniak: Chcę kontynuować przygodę z piłką

Data publikacji: 07-06-2017 09:30


W sobotę Wisła Kraków zakończyła sezon w Centralnej Lidze Juniorów, pokonując Stal Mielec 3:1 (0:0). Sporo pracy w środku pola miał w tym spotkaniu Patryk Skrzypniak, który popisywał się dokładnymi podaniami i udanymi odbiorami. Jak będzie wyglądała przyszłość drużyny CLJ bez piłkarzy z rocznika 1998?

Pomocnik Białej Gwiazdy przed sobotnim starciem nie obawiał się zmotywowanego do walki zespołu Stali Mielec. „Byliśmy pewni siebie i wiedzieliśmy, jak powinniśmy zachować się na boisku. Trener ciągle powtarzał, że Biało-Niebiescy będą bardzo zmobilizowani. To był dla nich mecz o życie. Jesteśmy Wisłą Kraków i nie możemy się nikogo obawiać, dlatego nie odstawialiśmy nogi” - rozpoczął „Skrzypo”.

Chociaż Wiślacy pokonali Stal, to Kacper Chorążka nie zachował czystego konta. To był kolejny mecz, kiedy Biała Gwiazda straciła gola z rzutu karnego. Gdzie Skrzypniak dopatruje się powodów tylu „jedenastek” przeciwko ekipie Mariusza Jopa? „Wydaje mi się, że to wszystko spowodowane jest chwilowym brakiem koncentracji w obrębie pola karnego. Nerwy, frustracja - to powoduje trudności w czystym powstrzymaniu rywala” - tłumaczył.

Zmiana warty

Dla zawodników z rocznika 1998 był to ostatni mecz na tym poziomie rozgrywkowym. Czy zdaniem 19-latka w obecnej kadrze znajdują się gracze, którzy w kolejnej edycji Centralnej Ligi Juniorów mogą zapewnić Wiśle spokojny byt? „Młodsi koledzy mają spore umiejętności. Wielu z nich grało razem z nami przez większość sezonu i zupełnie nie było widać tych różnic w rocznikach. Przeczuwam, iż w przyszłych rozgrywkach godnie będą reprezentować barwy naszego klubu. Dobrym przykładem jest Adrian Grzybek, który wnosi wiele jakości do gry zespołu. Podobnie jest z Piotrkiem Świątko. Uważam, że będzie pewnym punktem w defensywie juniorów starszych. Ekipę wzmocni także solidna grupa z Akademii, zatem pod wodzą trenera Jopa wszystko jest w ich nogach i rękach!”.

Dla Patryka Skrzypniaka spotkanie ze Stalą było prawdopodobnie ostatnim w barwach Białej Gwiazdy. „W tym momencie nie wiem jeszcze, jaka będzie moja przyszłość. Na pewno będę szukał kierunków rozwoju, bo chcę kontynuować przygodę z piłką” - zakończył Wiślak.

Przemysław Marczewski

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl