Patryk Warczak

Z Historia Wisły

Patryk Warczak 2018/2019.
Patryk Warczak 2018/2019.
Patryk Warczak z nagrodą dla Najlepszego Piłkarza Marca 2018.
Patryk Warczak z nagrodą dla Najlepszego Piłkarza Marca 2018.
Patryk Warczak
Patryk Warczak
Arkadiusz Głowacki i Patryk Warczak
Arkadiusz Głowacki i Patryk Warczak

Patryk Warczak (ur. 3 października 2003 r.) - zawodnik drużyny rocznika 2003 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Spis treści

Kronika sportowa

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze)
Najlepszy Zawodnik Marca Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-17 (Juniorzy Młodsi)

Publikacje

KURO Piłkarz Marca: Patryk Warczak!

05 Kwietnia 2018

Wśród zawodników Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków największe, wśród trenerów Akademii, uznanie w poprzednim miesiącu zyskał Patryk Warczak, który został wybrany KURO Piłkarzem Marca. Nagrodę otrzymał z rąk Maksa Michalczaka, który na Stadionie im. Henryka Reymana poprowadził w czwartkowe popołudnie szkolenie medialne dla najstarszych drużyn w Akademii.

Patryk Warczak urodził się 3 października 2003 roku. Do Wisły trafił w listopadzie 2016 roku z Akademii Piłkarskiej 21. Najczęściej występuje na środku obrony, choć równie dobrze radzi sobie na obu bokach defensywy. Jest podstawowym zawodnikiem w roczniku 2003, który z powodzeniem gra w Centralnej Lidze Juniorów U15.

Wiosnę zaczął w podstawowym składzie Wisły, która w CLJ U15 w trzech meczach zgromadziła sześć punktów, co warto podkreślenia, tracąc tylko jedną bramkę. Warczak miał wpływ nie tylko na defensywę, ale też ofensywę – w meczu przeciwko SMS Jarosław (5:0) miał udział przy dwóch bramkach Białej Gwiazdy.

– Cieszę się, że sztab wybrał właśnie tego zawodnika. Uważam, że Patryk ma bardzo dobry charakter do pracy. Na treningach zawsze daje z siebie sto procent i podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków. W ostatnim czasie rzuca się w oczy, że poprawił grę lewą nogą – duża w tym zasługa trenera Filipka, który postawił na niego w starszym roczniku podczas turnieju w Żylinie właśnie na lewej obronie, czym dał mu bodziec do pracy. Jest to typ zawodnika, którego ta nagroda jeszcze bardziej zmotywuje – nie sądzę, aby osiadł na laurach i zadowolił się tym co ma. Rozmawiałem z nim ostatnio i wiem jaki ma cel, dlatego myślę, że jeśli będzie cierpliwy uda mu się to co sobie założył osiągnąć. Niebawem wchodzimy w decydującą fazę sezonu i mam nadzieję, że Patryk utrzyma swoją dobra dyspozycję i będzie grać na wysokim poziomie. Warto podkreślić, bo to też często jest brane pod uwagę przy tego typu wyróżnieniach, że Patryk bardzo dobrze łączy obowiązki piłkarskie z tymi szkolnymi – ocenił swojego podopiecznego trener Mateusz Stolarski.

Źródło: akademiawisly.pl

Zima i Warczak na treningu Wisły

2018.09.18

Po raz pierwszy w swojej przygodzie z piłką 15-letni Patryk Warczak i rok starszy Jakub Zima wzięli udział w treningu pierwszej drużyny Wisły Kraków. Do Myślenic zostali wezwani we wtorek, stawić się mają również jutro.

Obaj zawodnicy trenować będą też jutro, a jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań od fizjoterapeutów, to dołączy do nich też Aleksander Buksa. Młodzi zawodnicy Akademii, którzy na co dzień występują w CLJ U17, korzystają z szansy od trenera Macieja Stolarczyka. Warczak stał się pierwszym zawodnikiem ze swojego rocznika, który wziął udział w treningu pierwszej drużyny. Wiślacy po serii dobrych meczów przygotowują się do piątkowego meczu z Pogonią Szczecin.

Patryk Warczak to urodzony 3 października 2003 roku obrońca, który w poprzednim sezonie występował głównie na środku defensywy, ale radzi sobie dobrze również na obu bokach. W obecnym sezonie jest podstawowym lewym obrońcą drużyny U17. Do Wisły trafił w listopadzie 2016 roku z Akademii Piłkarskiej 21, a w marcu tego roku został wybrany KURO Piłkarzem Miesiąca. To wyróżnienie, ale w maju 2017 roku, przypadło Jakubowi Zimie, który urodził się 1 sierpnia 2002 roku. W Wiśle jest od początku sezonu 2014/15, wcześniej reprezentował barwy Borka Kraków. Od przyjścia do Wisły jest podstawowym środkowym obrońca, który może zagrać również jako defensywny pomocnik.

Źródło: akademiawisly.pl

Patryk Warczak z profesjonalnym kontraktem!

04-10-2018 11:05

Z samego rana mamy dla Was dobrą wiadomość - kontrakt z Wisłą Kraków podpisał Patryk Warczak, występujący dotychczas w juniorskich ekipach Białej Gwiazdy. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2019/2020 z opcją jej przedłużenia o kolejny rok.

Patryk Warczak urodził się 3 października 2003 roku, a swoją przygodę z piłką rozpoczął w Akademii Piłkarskiej 21, z której najpierw został wypożyczony, a potem wykupiony do juniorskich ekip Białej Gwiazdy. 15-latek, który może występować na każdej pozycji w defensywie grał jak dotąd w ekipach juniorskich do lat 15 i do lat 17, lecz miał także okazję trenować już z pierwszą drużyną dowodzoną przez Macieja Stolarczyka.

Warto nadmienić, że razem z kolegami z drużyny CLJ U15 Akademii Wisły Warczak zdobył w sezonie 2017/2018 brązowy medal Mistrzostw Polski, a jego dobre występy zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski U-15, w której uzbierał jak dotąd dwa spotkania i zdobył jedną bramkę.

Brawo, Patryk!

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Patryk Warczak powołany do kadry U-16

Data publikacji: 19-10-2018 17:21

Szansę na występ w barwach narodowych będzie miał młody obrońca Białej Gwiazdy Patryk Warczak, który uzupełnił skład zawodników powołanych do kadry U-16. Wcześniej nominację na dwumecz z Austrią otrzymali Aleksander Buksa i Daniel Hoyo-Kowalski.

Oba spotkania odbędą się w przyszłym tygodniu - 23 i 25 października.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2018.10.25 Dwukrotny popis Buksy, występy Warczaka i Hoyo-Kowalskiego!

Dziś o godzinie 12.00 rozegrane zostało drugie w ciągu dwóch dni starcie młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 16 z rówieśnikami z Austrii. Spotkanie sprzed dwóch dni podopieczni Marcina Dorny wygrali 4:1, dziś zaś zwyciężyli 4:2. Do triumfu przyczynili się młodzi Wiślacy - Aleksander Buksa, Patryk Warczak i Daniel Hoyo-Kowalski. Jak spisali się nasi Biało-Czerwoni?

Na największą pochwałę zasługuje Alek Buksa - w pierwszym ze spotkań „Buksik” zagrał pełne 90 minut i otworzył wynik spotkania strzałem w długi róg. W drugim meczu Wiślak zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, zaś na placu gry zameldował się w 55. minucie. Już kilkadziesiąt sekund później mogący występować na skrzydle napastnik pokonał golkipera gości, a swój wyczyn powtórzył 15 minut później. Trzy bramki w dwóch spotkaniach muszą robić wrażenie!

Patryk Warczak jest drugim z Wiślaków, którzy rozegrali oba mecze. 15-latek, który niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z Białą Gwiazdą w pierwszym ze spotkań wszedł na plac gry w 76. minucie, zaś w dzisiejszym meczu rozegrał 55. minut. Uniwersalny obrońca przyczynił się do zwycięstw i wspomógł defensywę polskiej reprezentacji.

Podobnie było z Danielem Hoyo-Kowalskim - Wiślak mogący grać zarówno jako stoper, jak i defensywny pomocnik rozegrał pełne 80 minut w dzisiejszym spotkaniu. Dla Hoyo-Kowalskiego był to drugi występ w kadrze U-16 - pierwszy z nich miał miejsce ponad miesiąc temu, w starciu przeciwko Czechom.

23.10.2018

Polska - Austria 4:1 (1:0)

1:0 Buksa 19’

2:0 Kafel 59’

3:0 Balcewicz 68’

4:0 Kusztal 74’

4:1 Wydra 76’

80 minut Aleksandra Buksy, 5 minut Patryka Warczaka

25.10.2018

Polska - Austria 4:2 (2:2)

1:0 Smorgol 12’

1:1 Seiler 13’

2:1 Włodarczyk 21’

2:2 Tipotsch 34’

3:2 Buksa 56’

4:2 Buksa 71’

80 minut Daniela Hoyo-Kowalskiego, 55 minut Patryka Warczaka i 25 minut Aleksandra Buksy

Brawo, Panowie!

Jakub Pobożniak

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

2019.02.20 Warczak z powołaniem na zgrupowanie reprezentacji do lat 16

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16 Marcin Dorna ogłosił kadrę na konsultację selekcyjną. Wśród zawodników, którzy zostali wyróżnieni znalazł się nasz zawodnik, Patryk Warczak.

Zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 4-8 marca w Grodzisku Wielkopolskim, będzie miało na celu sprawdzenia grupy kilkunastu zawodników z rocznika 2003, będących w orbicie zainteresowań selekcjonera. Warczak do tej pory uzbierał 4 występy w młodzieżowych reprezentacjach – ostatni raz wystąpił w październiku, gdy wziął udział w zwycięskim dwumeczu z Austrią (4:1 i 4:2).

Źródło: akademiawisly.pl