Patryk Zapała

Z Historia Wisły

Patryk Zapała 2016.Źródło: akademiawisly.pl
Patryk Zapała 2016.
Źródło: akademiawisly.pl

Patryk Zapała (ur. 3 marca 2003 r.) - zawodnik drużyny rocznika 2003 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, bramkarz.

Patryk Zapała związał się z Wisłą na początku sezonu 2016/2017. Wcześniej reprezentował barwy SP MOSiR Jastrzębie.

Po sezonie 2016/2017 ze względów rodzinnych rozstał się z Krakowem i przeniósł do Lubina.

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

KURO Piłkarz Kwietnia: Patryk Zapała

06/05/2017

Patryk Zapała otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika kwietnia 2017 z rąk wiceprezesa Damiana Dukata.Źródło: akademiawisly.pl
Patryk Zapała otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika kwietnia 2017 z rąk wiceprezesa Damiana Dukata.
Źródło: akademiawisly.pl

Patryk Zapała został KURO Piłkarzem Kwietnia! Bramkarz Wisły Kraków 2003 zyskał najwięcej głosów w głosowaniu sztabu szkoleniowego Akademii. Nagrodę otrzymał z rąk wiceprezesa Wisły Kraków SA, Damiana Dukata.

Patryk Zapała trafił do Wisły latem 2016 roku z GKS Jastrzębie. Od tego momentu jest podstawowym zawodnikiem, również regularnie powoływanym do kadry Małopolski. W kwietniu wyróżnił się w meczu przeciwko Akademii Piłkarskiej 21 (0:0), w którym nie puścił bramki, później również zaliczył dobry występ przeciwko Unii Tarnów (3:1). – Cieszę się, że Patryk otrzymał nagrodę o której zdecydował cały sztab. Przed rozpoczęciem ligi miał kontuzję z którą walczył, aby wystąpić w pierwszym meczu ligowym, gdzie po miesięcznej przerwie dał bardzo dużą jakość i spokój z tyłu. Pod uwagę trzeba też brać postępy w szkole, ponieważ Patryk podniósł oceny z przedmiotów, z którymi miał problemy. Myślę, że trafił do dobrego środowiska czyli grupy chłopaków, która wie czego chce i do czego dąży. Dlatego też jego determinacja jeszcze bardziej rośnie i motywuje do coraz lepszej formy – powiedział trener Wisły Kraków 2003, Mateusz Stolarski.

Źródło: akademiawisly.pl