Paulina Węglarz

Z Historia Wisły

Paulina Węglarz, Krzysztof Węglarz i Katarzyna Kłys
Paulina Węglarz, Krzysztof Węglarz i Katarzyna Kłys

Paulina Węglarz (ur. 1 października 1981 r.) - zawodniczka sekcji judo TS Wisła, reprezentantka Polski. Trener grup mini judo i naborowych.

Przed przejściem do Wisły broniła barw Czarnych Bytom.

Prywatnie żona Krzysztofa Węglarza.

Spis treści

Kronika sportowa

Dorobek medalowy w zawodach rangi mistrzowskiej

W tabeli zamieszczamy medale zdobyte podczas mistrzostw Polski.

Zestawienie nie obejmuje medali zdobytych przez judoków w drużynowych mistrzostwach Polski...

Data Medal / Puchar Ranga zawodów Dyscyplina Zawodnik Uwagi
2010.09.24-26 Brąz Mistrzostwa Polski Judo: 63 kg Paulina Węglarz

Artykuły

KAPITALNY WYSTĘP JUDOKÓW

27 września 2010

"...W kategorii do 63 kg kobiet połowę podium zajęły wiślaczki. Na drugim jego stopniu stanęła Barbara Mirus, zaś brązowy medal stał się udziałem Pauliny Węglarz. A niewiele brakło, by wiślaczki między sobą rozstrzygnęły walkę o złoto. To niewiele, oznacza dokładnie jedną sekundę. Otóż Paulina Węglarz w pierwszej swej walce spotkała się z późniejszą mistrzynią Polski Halimą Mohamed-Seghir (Wybrzeże Gdańsk). Nasza zawodniczka dała się na początku tego pojedynku zaskoczyć na waza-ari, lecz potem przez cały czas „ścigała” rywalkę po tatami. Gdańszczanka broniła się jednak dzielnie, a w dodatku skontrowała na yuko. W końcu jednak Paulina dopięła swego. Na 21 sekund przed końcem złapała Polkę pochodzenia arabskiego w trzymanie. Sekundy upływały, a koszalinianka wydawała się bezradna. Na kilka sekund przed końcem Paulina poprawiła jeszcze uchwyt. Niestety, lepsze bywa czasami wrogiem dobrego. Mohamed-Seghir szarpnęła jeszcze raz mocno i uwolniła się z trzymania. Zegar pokazywał wtedy czwartą minutę i pięćdziesiątą dziewiątą sekundę walki..."

Źródło: tswisla.pl

PAULINA WĘGLARZ PUNKTUJE

18 października 2010

Podczas zawodów Grand Prix w Judo w Rotterdamie bardzo dobry start odnotowała zawodniczka Wisły Paulina Węglarz. W kategorii do 63 kg zajęła 5. miejsce i zdobyła kolejne punkty do rankingu olimpijskiego.

Nasza zawodniczka najpierw pokonała na dwa yuko Johannę Ylinen z Finlandii, potem przez ippon wygrała z Francuzką Anne-Laure Poli. W walce o awans do strefy medalowej stoczyła zacięty bój z przedstawicielką gospodarzy Anicką Van Emden. Tym razem przysłowiowe ściany pomogły nieco Holenderce, która wykonała akcję na yuko i wygrała walkę. Forma Pauliny jednak cały czas zwyżkuje i mamy nadzieję, że w następnych zawodach podobnej rangi nasza judoczka stanie na podium.

Nie powiodło się natomiast innym wiślakom startującym w Holandii, Katarzynie Kłys i Krzysztofowi Węglarzowi. Odpadli oni w eliminacjach, przy czym Węglarz stoczył zacięty pojedynek z piątym zawodnikiem niedawnym mistrzostw świata, Gruzinem Warłamowem. Krzysztof pierwszy wykonał akcję na yuko, lecz potem to przeciwnik był skuteczniejszy i wygrał przez ippon.

Źródło: tswisla.pl