Paweł Koncewicz-Żyłka

Z Historia Wisły

Spis treści

Artykuły. Wywiady

Paweł Koncewicz-Żyłka zawodnikiem Białej Gwiazdy

16-letni środkowy obrońca Paweł Koncewicz-Żyłka został nowym piłkarzem Wisły Kraków. Młody defensor związał się z Białą Gwiazdą 3-letnim profesjonalnym kontraktem.


18.07.2019r.

Redakcja


Paweł Koncewicz-Żyłka pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Przełomie Besko, później reprezentował MOSiR Bochnia i ZKS Unię Tarnów, a ostatnio SP20 Tarnów. Młody zawodnik miał okazję zakładać już wiślackie barwy w sobotnim sparingu z Puszczą Niepołomice. Swoim występem w roli stopera, a także postawą na treningach w Akademii Wisła Kraków przekonał do siebie szkoleniowców juniorów oraz zyskał pozytywną opinię opiekuna pierwszej drużyny.


Defensor ma za sobą występy w rozgrywkach kadr wojewódzkich, a także debiut w prowadzonej przez Marcina Dorną piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 16.


Witamy na pokładzie!

Źródło: wisla.krakow.pl

Paweł Koncewicz-Żyłka na dłużej w Wiśle

Czwartek, 15 kwietnia 2021 r.

17-letni środkowy obrońca, Paweł Koncewicz-Żyłka, który na co dzień występuje w zespole CLJ U-18, podpisał nową umowę z "Białą Gwiazdą". Kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia.

Paweł Koncewicz-Żyłka urodził się 29 października 2003 roku w Sanoku.

Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Przełomie Besko, drużynie MOSiR Bochnia oraz w Unii Tarnów, skąd w 2019 roku trafił pod Wawel, zasilając zespoły Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.


Źródło: wisla.krakow.pl

PAWEŁ KONCEWICZ-ŻYŁKA NA DŁUŻEJ W WIŚLE

15 kwietnia 2021

W czwartek swój kontrakt z krakowską Wisła o kolejne lata przedłużył 17-letni środkowy obrońca Paweł Koncewicz-Żyłka. Nowa umowa młodego Wiślaka będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia.


Paweł Koncewicz-Żyłka urodził się 29 października 2003 roku w Sanoku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Przełomie Besko, MOSiR Bochnia oraz ZKS Unii Tarnów, skąd w 2019 roku trafił pod Wawel, zasilając zespoły Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Krótko po przenosinach do stolicy Małopolski młody stoper otrzymał możliwość treningów, a nawet występu w meczu sparingowym podczas okresu przygotowawczego pierwszego zespołu 13-krotnego mistrza Polski. Od tego czasu obrońca ugruntował swoją pozycję, stając się ważną postacią w zespole CLJ U-18, a ponadto otrzymał szasnę na na regularne treningi pod czujnym okiem trenera Petera Hyballi.

W bieżącym sezonie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Paweł Koncewicz-Żyłka wystąpił w 12 spotkaniach i zdobył 2 bramki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

KONCEWICZ-ŻYŁKA: REPREZENTOWANIE WISŁY TO WIELKIE WYRÓŻNIENIE I OGROMNA MOTYWACJA

16 kwietnia 2021

Paweł Koncewicz-Żyłka, który trafił pod Wawel w 2019 roku, w czwartkowe popołudnie podpisał nową umowę z Białą Gwiazdą, dzięki czemu swoje piłkarskie umiejętności nadal będzie podnosił przy Reymonta.


17-letni obrońca parafował nową umowę, która stanowi dla niego motywację do dalszej pracy i realizacji kolejnych celów. „Przedłużyłem swoją umowę z Wisłą Kraków, dlatego jestem bardzo zadowolony, że nadal będzie mi dane reprezentowanie barw tego wielkiego klubu. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromna motywacja do dalszej pracy, która, mam nadzieję, zaprowadzi mnie do pierwszej drużyny i pozwoli zadebiutować w rozgrywkach Ekstraklasy. Swoją codzienną postawą chcę pokazać trenerowi, że zasługuję na szansę” – rozpoczął Koncewicz-Żyłka.

Tu i teraz

Paweł Koncewicz-Żyłka szeregi krakowskiej Wisły zasilił blisko dwa lata temu, a ciężką oraz sumienną pracą zasłużył na kolejną szansę. Młody defensor zapewnia, że nie wybiega zbyt daleko w przyszłość i skupia się na nadchodzących wyzwaniach. „Kiedy przychodziłem do Wisły w 2019 roku, to nie wybiegałem zbyt daleko w przyszłość i nie myślałem o tym, co wydarzy się za rok czy za dwa lata. Skupiałem się przede wszystkim na sobie, by jak najlepiej prezentować się na treningach i w meczach. Myślę, że ten kontrakt mogę traktować jako nagrodę za ciężką pracę, którą wykonałem przez ten czas. W moim postępowaniu nic się nie zmienia, dlatego teraz koncentruję się na występach po powrocie do rozgrywek Centralnej Lidze Juniorów, gdzie mamy do wykonania swoje zadanie” – kontynuował.

Legenda Realu, czeska podpora Białej Gwiazdy

Zawodnik opowiedział również o swoich piłkarskich wzorach, wśród których nie brakuje wiślackiego akcentu. „Często staram się podpatrywać, jak w trakcie meczów Realu Madryt na boisku zachowuje się Sergio Ramos. Od kiedy jednak trenuje z pierwszą drużyną Wisły, to w trakcie zajęć spoglądam na postawę Michala Frydrycha, od którego można się bardzo dużo nauczyć i na każdym kroku służy dobrą radą oraz pomocą” – zakończył swoją wypowiedź Paweł Koncewicz-Żyłka.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl


KONCEWICZ-ŻYŁKA: „GRAM DUŻO SZYBCIEJ”

10 sierpnia 2021

W sobotnie popołudnie zawodnicy Białej Gwiazdy rozegrali ostatni sparing w letnim okresie przygotowawczym. Zmierzyli się z czeskim Banikiem Ostava, którego pokonali 4:2. Po ostatnim gwizdku swoimi wrażeniami podzielił się Paweł Koncewicz-Żyłka, który w drugiej połowie pełnił rolę kapitana zespołu.

Ocena postawy zespołu oraz swojej

„Sparing oceniam bardzo pozytywnie, cała drużyna pokazała się z dobrej strony. Przeważaliśmy w większości spotkania, wykreowaliśmy sobie więcej sytuacji strzeleckich niż gospodarze, mecz był pod nasze dyktando. Mój występ oceniam na plus, pomimo spowodowania rzutu karnego w ostatniej minucie meczu, którego moim zdaniem nie powinno być” – powiedział kapitan zespołu w dzisiejszym sparingu.

Treningi w pierwszej drużynie

Młody obrońca od czerwca został włączony do kadry pierwszego zespołu, zapytany o treningi w pierwszym zespole odpowiedział: „Dzięki treningom u trenera Adriana Guli dużo się nauczyłem w tak krótkim czasie. Gram dużo szybciej niż to miało miejsce w rundzie wiosennej, więcej gram na jeden kontakt i to są takie dwa aspekty, które najbardziej poprawiłem. Staram się także uczyć od bardziej doświadczonych obrońców ode mnie – głównie przyglądam się grze Michała Frydrycha”.

Emocje związane z pierwszym meczem ligowym

Zapytany o zbliżający się start CLJ, odpowiedział: „Oczywiście emocje powoli zaczynają się pojawiać. Choć uważam, że drużyna jest bardzo dobre przygotowana do sezonu, co potwierdził dzisiejszy sparing. Jeżeli trener Filipek postanowi ze mnie skorzystać w tym meczu to jak najbardziej będę chciał pomóc zespołowi”.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

Paweł Koncewicz-Żyłka wypożyczony do Orląt Radzyń Podlaski

18-letni obrońca - Paweł Koncewicz-Żyłka - piłkarską wiosnę spędzi na wypożyczeniu w zespole Orląt Radzyń Podlaski, gdzie będzie podnosił swoje umiejętności na trzecioligowym szczeblu. Zawarta umowa zawiera opcję przedłużenia transferu czasowego o kolejny rok.


11.03.2022r.

Redakcja

Paweł Koncewicz-Żyłka trafił pod Wawel w lipcu 2019 roku i zasilił szeregi młodzieżowych zespołów Białej Gwiazdy. Młody defensor czynił regularne postępy, a swoją dobrą dyspozycję prezentował na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-18, będąc ważnym ogniwem krakowskiego zespołu, z którym w poprzedniej edycji rozgrywek sięgnął po wicemistrzowski tytuł.

Talent młodziana dostrzegł również sztab szkoleniowy pierwszej drużyny 13-krotnego mistrza Polski, który umożliwił młodzianowi treningi u boku starszych kolegów i dał szansę występów podczas meczów sparingowych.

Życzymy powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Koncewicz-Żyłka, Szewczyk i Warczak wypożyczeni

W sezonie 2022/2023 piłkarskie szlify - w ramach transferów czasowych - zbierać będzie trzech młodych Wiślaków, którzy dotychczas reprezentowali Białą Gwiazdę na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów.


15.07.2022r.

Redakcja

W zbliżającej się kampanii na wypożyczenie uda się Paweł Koncewicz Żyłka, który będzie reprezentował barwy trzecioligowej Wieczystej Kraków. Patryk Warczak w dalszym ciągu występował będzie Garbarnię Kraków, z kolei 19-letni Kacper Szewczyk stanie między słupkami bramki Hutnika Kraków.

Kacper Szewczyk i Patryk Warczak przed udaniem się na wypożyczenie przedłużyli swoje dotychczasowe umowy do czerwca 2024 roku. Ponadto klub może skorzystać z takiej opcji w przypadku Pawła Koncewicza-Żyłki.


Powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Paweł Koncewicz-Żyłka piłkarzem Wieczystej

Piątek, 16 czerwca 2023 r.


19-letni obrońca Paweł Koncewicz-Żyłka, który sezon 2022/2023 spędził na zasadzie wypożyczenia w III-ligowej Wieczystej Kraków, zostaje w tym klubie na co najmniej kolejne rozgrywki. Zawodnik ten podpisał bowiem z Wieczystą nowy roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Paweł Koncewicz-Żyłka trafił na Reymonta latem 2019 roku, występując wcześniej m.in. w Unii Tarnów i SP20 Tarnów. Był powoływany do młodzieżowych drużyn narodowych U-17 oraz U-19.

Wiosnę ubiegłego roku spędził na wypożyczeniu w III-ligowych Orlętach Radzyń Podlaski, a rozgrywki 2022/2023 we wspomnianej Wieczystej.

Z Wisłą miał podpisaną umowę do końca czerwca 2023 roku, z opcją jej przedłużenia. Występował w naszych drużynach juniorskich, zagrał w kilku spotkaniach sparingowych pierwszego zespołu, jednak nigdy oficjalnie w nim nie zadebiutował.

Źródło: Wieczysta Kraków, własne

Źródło: wislaportal.pl

Galeria