Piłka wodna 1950

Z Historia Wisły

Spis treści

I Liga

1950 rok
1950 rok

Mistrzostwa ZS Gwardia


Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1950, nr 199 (21 VII) nr 1500

‎‎‎
‎‎‎
‎‎‎
‎‎‎
‎‎‎


Mistrzostwa piłki wodnej rozpoczęte

W Krakowie rozpoczęły się mistrzostwa w piłce wodnej w klasie A, do których zgłosiły się trzy drużyny: Gwardia, Ogniwo i AZS. We wtorek spotkały się AZS i Gwardia. Pierwszy ten mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem AZS 10:5. W szeregach AZS zauważyć można było co najmniej dwóch dobrych waterpolistów: Sirzistie i Badurę oraz z młodziutkich Kapustę i Filipskiego. Również i w drużynie Gwardii dobrze zapowiadają się Wołoszyn i Kotubiński.

Jak na młodych adeptów piłki wodnej, mecz stał na dość dobrym poziomie i był ciekawy ze względu na dużą ilość strzelonych bramek, które dla AZS zdobyli: Badura 3, Sirzistie 4, Filipski i Kapusta po jednej oraz samobójcza. Dla Gwardii punkty zdobyli Wołoszyn 2, Kotuliński 2 i Szczurek, 1. Sędziował dobrze inż. Krakowiak. Za interesowanie bardzo duże.

DRUGIE spotkanie waterpolo-we w klasie A pomiędzy Ogniwem a Gwardią, rozstrzygnięto już przed zawodami jako walkower dla Ogniwa 5:0, gdyż Gwardia wystawiła do spotkania kilku ligowych za wodników, co sprzeciwia się przepisom. W spotkaniu towarzyskim Gwardia pokonała Ogniwo 7:4 (5:1), zdobywając bramki przez Kuźmę 3, Juchowskiego 2 i Wołosza 2. Dla Ogniwa strzelcami byli Pulczyński 2, Bębenek 2. Sędziował prof. Dręgiewicz.

Gwardia niepotrzebnie wstawiała do drużyny zawodników ligowych, jak również niepotrzebnie oddała punkty walkowerem, gdyż jak z przebiegu gry wynikało, mogła była nawet bez tych zawodników uzyskać dobry wynik z zespołem Ogniwa, który nie zachwycił grą, a specjalnie raził brak ostrych i celnych strzałów.


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon