Piłkarski turniej kibiców

Z Historia Wisły

Spis treści

Turnieje Charytatywne organizowane prze kibiców Wisły:

  • Na pewno wszyscy z Was wiedzą kim jest Arek Warchał. Tym razem “zagramy” dla niego 19 i 20 grudnia (2008 r.)– najpierw w Klubie Kijów, a potem na Hali Wisły.

Arek Warchał to nasz kibic z Gorzenia pod Wadowicami, któremu już parę razy pomagaliśmy. Młody Wiślak urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową (rozszczep kręgosłupa) i wodogłowiem. Ma niedowład kończyn dolnych, w związku z czym porusza się na wózku inwalidzkim. 19 grudnia zagramy, a właściwie zagrają DJ’e w Klubie Kijów. Imprezę rozpocznie premierowy pokaz filmu z tegorocznej edycji Tunnel Electrocity. Później zabawa przeniesie się już do samego Klubu Kijów, gdzie przez kilka godzin grać będą świetni DJ’e z Polski i nie tylko! Trzeba zaznaczyć, że wszyscy oni wystąpią zupełnie za darmo, a cały zysk z wejściówek zostanie przekazany na rzecz Arka! O całej imprezie można przeczytać na specjalnej stronie internetowej. Następnego dnia, czyli w sobotę 20 grudnia, spotkamy się na Nowej Hali Wisły, gdzie odbędzie się Charytatywny Turniej halowy w piłkę nożną. Wezmą w nim udział drużyny zaprzyjaźnionych firm, które wspomagają organizację imprezy, drużyna SKWK, drużyna Biura Prasowego i przyjaciół czy też prawdopodobnie reprezentacja dziennikarzy na co dzień zajmujących się Wisłą. Wiele wskazuje na to, że wystąpi również drużyna składająca się z Młodych piłkarzy Białej Gwiazdy. Skład Turnieju cały czas kompletujemy, więc również i Wy macie możliwość, aby w nim zagrać! Warunki są tak naprawdę trzy: zbierzcie drużynę (max10 osób), zgłoście się do nas i wpłaćcie wpisowe w wysokości 150 złotych/drużyna (po opłaceniu hali, cały zysk idzie oczywiście na konto Arka). Zgłoszenia można nadsyłać na adres: redakcja@kibicewisly.pl. Tym, dla których wystarczy miejsca na pewno odpiszemy, podając wszystkie szczegóły. Tych, którzy w Turnieju nie wystąpią, również serdecznie zapraszamy na halę. W czasie całodziennej imprezy odbywać się będzie “loteria fantowa”, w której wygrać można będzie różne gadżety związane z Wisłą, a także - dzięki uprzejmości naszych przyjaciół - z: Lechią, Śląskiem i Unią! Prawdopodobnie zaś już w poniedziałek na naszej stronie pojawią się linki do charytatywnych aukcji. A na nich kilka wyjątkowych rzeczy, nie wątpliwie nadających się chociażby na Świąteczne prezenty. Będzie to np. piłka z autografami całej drużyny, meczowa koszulka, czy ... choinkowe bombki podpisane i ozdobione własnoręcznie m.in. przez trenera Macieja Skorżę, Arka Głowackiego, Rafała Boguskiego czy Clebera. To niewątpliwa gratka dla fanów Wisły Kraków! Na Turniej zaprosiliśmy wiele osób związanych z naszym klubem i sportem. Kto zaproszenie przyjął 20 grudnia pojawi się na Hali ... ? Przyjdź i się przekonaj! A przy okazji pomóż Arkowi i jego rodzinie!

Źródło:http://skwk.pl/

  • Już po raz drugi Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków organizuje turniej, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie wiernego kibica Białej Gwiazdy - Arka Warchała!

20 grudnia (2009 r.)odbędzie się Turniej Gwiazdkowy, organizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków. Pierwszą jego częścią będą rozgrywki dla dzieci w wieku około 13 lat. Wezmą w nich udział reprezentanci domów dziecka z Sieborowic, Tarnowa i Oświęcimia oraz drużyna Lwów Północy, a także 4 drużyny krakowskich szkół. Dla dzieciaków będą przygotowane upominki. Po tej cześci turnieju, nastąpi turniej pokazowy dla Arka Warchała, podobny do tego jaki miał miejsce rok temu. Wezmą w nich udział drużyny SKWK, Wiślackich FC, Ultra Wisła i Biura Prasowego. Podczas trwania turnieju będzie prowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne. Będzie również miła niespodzianka. Miło nam poinformować, że na turnieju około godz. 12:00-12:20 pojawią się również koszykarki Wisły Ania Wielebnowska i Ewelina Kobryn. Obecność swoją zapowiedział również krakowski klub futbolu amarykańskiego TIGERS KRAKÓW.

Źródło:http://skwk.pl/

  • 20.02.2011-W rozegranym turnieju Gramy dla Arka w finale drużyna z Mietniowa pokonała drużynę z Chełmka.

W turnieju wzięło udział kilkanaście drużyn, nie zabrakło emocji, walki i dobrej zabawy. Podczas zawodów udało się zebrać ok. 5000 zł z czego ok. 800 zł z loterii za udział w której dziękujemy. Przygotowano też specjalną niespodziankę, po oficjalnym przywitaniu Arka i jego rodziny odpalone zostały race i odśpiewano"Jesteśmy z Tobą hej Arek jesteśmy z Tobą!". Wszystkich zebranych przywitał Prezes SKWK, oraz Prezes TS Wisła Ludwik Mięta-Mikołajewicz. Podczas półfinałów na halę dotarli piłkarze Wisły Krakbet Kraków, którzy po finale wręczali zawodnikom nagrody. Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn rozegrali mecz z Futsalowcami ulegając im 4:0. Zwycięską drużynę z FC Mietniów-Chorągwicę czeka niebawem sparing z piłkarzami Wisły Krakbet Kraków. Na przełomie maja i czerwca planujemy rozegrać turniej osiedlowy, do udziału w którym gorąco zachęcamy! GRUPA A: Ujanowice - Brzeźnica 0:1 Mietniów - SKWK 2:0 Ujanowice - Słomniki 4:0 Brzeźnica - SKWK 0:2 Mietniów - Słomniki 3:0 Ujanowice - SKWK 3:0 Brzeźnica - Mietniów 1:2 SKWK - Słomniki 5:1 Ujanowice - Mietniów 2:2 Brzeźnica - Słomniki 2:2 Awans: Mietniów, Ujanowice.

GRUPA B: Trzciana - Miechów 2:1, Olkusz - Chełmek 3:1, Trzciana - Ultra Wisła 0:1, Miechów - Chełmek 1:3, Olkusz - Ultra Wisła 1:1, Trzciana - Chełmek 2:4, Miechów - Olkusz 1:1, Chełmek - Ultra Wisła 2:0, Trzciana - Olkusz 0:0, Miechów - Ultra Wisła 0:3. Awans: Ultra Wisła, Chełmek.

GRUPA C: Wisła Graffiti - Trzebinia 0:4, CMA - Bieżanów 2:0, WG - Gdów 2:2, Trzebinia - Bieżanów 3:3, CMA - Gdów 5:1, WG - Bieżanów 3:1, Trzebinia - CMA 0:1, Bieżanów - Gdów 2:5, WG - CMA 2:1, Trzebinia - Gdów 2:2. Awans: CMA, Wisła Graffiti.

GRUPA D: Brzeszcze - Bochnia 2:0, Biuro Prasowe - Wolbrom 0:2, Brzeszcze - Reprezentacja FC 1:2, Bochnia - Wolbrom 1:1, Biuro P. - Reprezentacja FC 0:2, Brzeszcze - Wolbrom 2:1, Bochnia - Biuro P. 2:1, Wolbrom - Reprezentacja FC. 1:2, Brzeszcze - Biuro P. 0:0, Bochnia - Reprezentacja FC 1:0. Awans: Brzeszcze, Reprezentacja FC.

Ćwierćfinał: CMA - Brzeszcze 4:2, Wisła Graffiti - Reprezentacja FC 4:4 -dogrywka 0:4, Mietniów - Ultra Wisła 3:2, Chełmek - Ujanowice 1:0. Awans: CMA, Reprezentacja FC, Chełmek, Mietniów.

Półfinał: CMA - Chełmek 1:1, dogrywka 0:0, zwycięstwo w karnych : Chełmek. Reprezentacja FC - Mietniów 0:1

Mecz o 3 miejsce: CMA - Reprezentacja FC 2:3

Finał: Chełmek - Mietniów - Chorągwica 0:2

Najwięcej bramek w turnieju zdobył : Przemek (FC Mietniów Chorągwica) Najlepszym bramkarzem wybrano golkipera CMA.


Źródło:http://skwk.pl/


  • II Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej do lat 12

W niedzielę 3go lipca 2011 rozegrano drugą edycję turnieju piłki nożnej dla dzieci do lat 12 w Suchej Beskidzkiej, którego organizatorem jest MKS Babia Góra, a patronat nad imprezą sprawuje Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków. Pogoda tego dnia była w kratkę i do końca zastanawiano się czy turniej rozegrać na Orliku czy w hali ZS. im J.Pawła II. Jednak po naradzie z rodzicami i dziećmi turniej rozegrano na świeżym powietrzu. Emocji i walki nie brakowało, a radość jaka panowała na twarzach dzieci, po raz kolejny utwierdziła nas w przekonaniu, że warto organizować takie turnieje. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny z Suchej: Osiedlowe Lwy, Blokersi, FC Fajerzy i Dzikie Orły. Grano systemem każdy z każdym. Turniej wygrała ekipa Osiedlowych Lwów, której za pierwsze miejsce przypadł Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków. Każdy z zawodników Lwów otrzymał także pamiątkowy, złoty medal z grawerką upamiętniającą turniej. Srebrne medale otrzymali Blokersi, a brązowe Dzikie Orły. Każdy uczestnik turnieju otrzymał torbę z upominkami ufundowanymi przez SKWK i Babią Górę. Ponadto statuetkami i nagrodami wyróżniono najlepszego bramkarza /Klaudiusz Pyka/ oraz najlepszego piłkarza /Mikołaj Smolik/.

FC Sucha Beskidzka

Źródło:http://skwk.pl/


  • Julka wygrywa Wielki Turniej Piłkarski

2 marca 2015

Takiej imprezy w tej Hali jeszcze nie było. To zdanie przewijało się przez całą niedzielę na trybunach Hali Sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rzeczywiście, piłkarski turniej charytatywny Gramy dla Julki imponował swoim rozmachem, udało się zebrać dla Julki dokładnie 9.457,71 zł,

Najpierw wystarczył jeden dzień, by do turnieju zgłosiło się dwadzieścia drużyn - gdyby nie ograniczenia czasowe, zgłosiłoby się zapewne drugie tyle.

Później w kolejnych dniach do organizatorów Turnieju zaczęły spływać cudowne dary, a każdy z ofiarodawców miał jeden cel chciał pomóc Julce.

I w końcu wczorajszy dzień Turniej Charytatywny Gramy dla Julki i tym razem ludzie wielkiego serca nie zawiedli, przez trybuny przewinęło się w ciągu dnia pół tysiąca widzów, którym zawodnicy zaserwowali dziesięć godzin piłkarskiego grania na naprawdę solidnym poziomie i wielkie emocje w finałowych meczach.

I na koniec sama licytacja ofiarowanych rzeczy, a były co licytować od koszulek Wisły Kraków z autografami zawodników, przez piłki Wisły również z podpisami, przez autografy polskich skoczków, czy autograf Roberta Kubicy, piłki Gwardii Szwajcarskiej, obraz, kolację Restauracji, czy nowoczesny tablet ASUS Memo, koszulki "Bij bolszewika" kończąc na bransoletkach czy naszyjniku i wiele innych ciekawych rzeczy.

Ostatecznie udało się zebrać dokładnie 9.457,71 zł, w tym 1.000 zł które przekaże Augustyn Ormanty z rezerwy Burmistrza Miasta Miasta, na końcową sumę zapracowały drużyny, które wpłaciły wpisowe, a także sami Kalwarianie licytujący przekazane wcześniej przez dobroczyńców przedmioty jak i pamiątki turniejowe przygotowane przez Urodzonych Wiślaków, smakołyki ze „Słodkiego kącika” zorganizowanego przez GPS Kalwaria jak i datki do puszek.

W tym Turnieju mniej liczył się wynik i zajęte miejsce jak cel tej imprezy, czyli pomoc 7-letniej Julci, która cierpi na rzadkie schorzenie – zespół Westa. W związku z tym potrzebuje ona całodobowej opieki i kosztownej terapii.

Turniej rozpoczął się o godzinie 8:00, 20 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy w których znajdowało się po pięć zespołów.

Cały Turniej wygrała drużyna CAR MAX pokonując w finale wadowicką ekipę Spartan XXL 1:0. Trzecie miejsce zajęła WIŚLACKA KALWARIA. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany golkiper CAR MAXA, natomiast najlepszym piłkarzem został jego rywal na tej pozycji z drużyny Spartan XXL Jakub Wyka.

W czasie Turnieju nie zapomniano uczcić pamięci Żołnierzy którzy żyli prawem wilka, Żołnierzy Wyklętych okolicznościowym transparentem oraz minutą ciszy.

Turniej był też wspaniałą okazją do spędzenia niedzielnego popołudnia z całą rodziną. Nie zabrakło kącika dla dzieci, stworzonego przez GPS Kalwaria. Najmłodsi mieli tam możliwość włączenia się do projektu Kilometr z życia Jana Pawła II poprzez narysowanie jednej ze scen komiksu.

W tym dni na hali nie zabrakło oczywiście naszej małej bohaterki Julki oraz jej mamy. Pani Marta osobiście wręczyła puchary wygranym.Organizatorzy dziękują: Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemu i Zespołowi Szkół nr 1 za bezpłatne użyczenie sali na to wydarzenie, ofiarodawcom rzeczy na aukcję, wszystkim tym którzy wparli finansowo swoimi datkami Julkę, arbitrom za nieodpłatne sędziowanie, gospodarzom Hali za pomóc i wyrozumiałość i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie turnieju, firmie All Prints z Wadowic, która ufundowała koszulki dla zwycięzców, firmie Bellgraf za druk plakatów, mnóstwo osób dołożyło swoją cegiełkę do sukcesu jakim zakończył się Turniej Charytatywny Gramy dla Julki.

Po raz kolejny okazało się, że nie ma żadnych przeszkód, aby w Kalwarii działy się wielkie rzeczy – wystarczy chcieć! Także kibice Urodzeni Wiślacy, którzy byli jednymi z organizatorów zamknęli usta tym którzy mówią że każdy kibic to tylko ktoś niedobry.

Organizatorami Turnieju była grupa kibiców spod znaku Urodzeni Wiślacy, Stowarzyszenie GPS i portal Nasza Kalwaria.

Patronat Honorowy nad Turniejem objął Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty.


Źródło: NaszaKalwaria.pl


2018.04.15 Turniej Charytatywny Gramy dla Dominiki-Kalwaria Zebrzydowska:

FC Olkusz: W dniu wczorajszym uczestniczymy w turnieju charytatywnym ,,Gramy dla Dominiki", który odbył się w Kalwarii Bezżydowskiej. Po wygraniu swojej grupy przegrywamy po karnych z Nowym Brzeskiem i nie awansujemy do grupy mistrzowskiej turnieju co ostatecznie plasuje NAS na miejscu 4-6 w turnieju. Dziękujemy za zaproszenie od organizatorów i wspaniałą atmosferę przez cały turniej AVE WISŁA.

FC Myślenice: W niedzielę wiślackie FC po raz kolejny zjednoczyły się we wspólnej sprawie i wzięły udział w charytatywnym turnieju dla Dominiki. Dominika z Brodów w grudniu 2016 r. zaczęła skarżyć się na bóle i zawroty głowy. Dzięki szybkiej interwencji lekarza rodzinnego została skierowana na badania do szpitala, gdzie zdiagnozowano bardzo niebezpiecznie ulokowanego guza. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o operacji. Mimo obaw dziewczynki operację wykonano 18 stycznia 2017 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.Później przez miesiąc organizm zmagał się z bardzo wysoką gorączką i infekcją bakteryjną. Dziewczyna zapadła w śpiączkę. Od 7 marca 2017 roku Dominika przebywa w klinice Budzik w Warszawie przed kilkoma dniami Dominika po 15 miesiącach wybudziła się ze śpiączki! Teraz czeka ją kosztowna rehabilitacja. Tego dnia wynik był sprawą drugorzędną i nasz młody skład zakończył udział w turnieju na fazie grupowej. Dzięki ofiarności i pomocy kibiców Wisły z różnych miejscowości na turnieju udało się zebrać 18tys.290zł97gr. Dziękujemy chłopakom z FC WADOWICE za organizację turnieju i za to, że mogliśmy dodać od siebie mała cegiełkę do pomocy Dominice, dla przykładu jeden z Nas wylicytował koszulkę "Małego" za 900 zł 🙂 Cała Wisła zawsze razem!

Źródło:http://skwk.pl/

2019.02.17 Turniej Charytatywny w Kalwarii Zebrzydowskiej:

Starzy Bywalcy, Urodzeni Wiślacy, Fundacja Pomóc Więcej zorganizowali imprezę charytatywną na rzecz Julki Dryndos i Dominiki Kosek, która bez wątpienia przejdzie do historii i zapisze się złotymi zgłoskami całej okolicy. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego. Zebrano imponującą kwotę 50 tys. 500 zł.

W sobotę w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej piłkarski drużyn oldbojów, w którym wzięli udział ekipy Reprezentacji Polski 35+, Kalwarianki 35+, Polonii Przemyśl 35+.

W drugim dniu rozegrany został turniej grup kibicowskich Wisły Kraków oraz zaprzyjaźnionych ekip. Ale to co się wydarzyło w niedziele zaskoczyło wszystkich i przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W Hali sportowej unosiła się wilka radość i chęć pomocy, która rozlała się na całą gminę, bowiem zbiórkę datków na rzecz Julki i Dominiki prowadzono przy Kościele Parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, przy „Grobku” w Brodach, a także przy Klasztorze Ojców Bernardynów.

Jednak najważniejszą i najbardziej przejmującą chwilą były słowa skierowane przez rodziców Julki i Dominiki, słowa które poruszyły wszystkich. Mama Julki podziękowała organizatorom przeprowadzenia Turnieju, nie zabrakło wówczas łez wzruszenia.

Swoje słowa do organizatorów skierował również Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, który podkreślał trud jaki włożono w jego organizację. Burmistrz również dołożył swoja cegiełkę do tego wielkiego działa, przekazując na rehabilitację Julki i Dominiki po 1 tys. zł.

Następnie rozpoczęła się licytacja pamiątek klubowych, a ceny szybowały bardzo wysoko, a licytujący za każdym razem otrzymywali gromkie brawa.

W niedziele trwał też Turniej piłki nożnej, liczył się sam udział w tym Turnieju, najlepsza okazała się drużyna z Barwałdu Górnego. Na trybunach nie zabrakło też rodzin z najmłodszymi pociechami.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wyrażana uznanie i składa podziękowanie wszystkim tym którzy zaangażowali się w jego przeprowadzenie, największe wyrazy uznania i szacunku należą się: grupom Starzy Bywalcy, Urodzeni Wiślacy, Fundacji Pomóc Więcej. Składamy również podziękowania kibicom, a także całej lokalnej społeczności.

Źródło:http://www.kalwaria-zebrzydowska.pl/

Wiślacy charytatywnie dla Julki i Dominiki

17.02.2019

Starzy Bywalcy, Urodzeni Wiślacy oraz Fundacja Pomóc Więcej zorganizowali w miniony weekend imprezę charytatywną na rzecz Julki Dryndos i Dominiki Kosek. W sobotę (16.02) w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej piłkarski drużyn oldbojów. Do gry zgłosiły się ekipy Reprezentacji Polski 35+, Kalwarianki 35+, Polonii Przemyśl 35+. W drugim dniu rozegrany został turniej grup kibicowskich Wisły Kraków oraz zaprzyjaźnionych ekip. Łącznie zebrano ponad 50 tysięcy złotych na rehabilitację dziewczynek. Pieniądze zebrano nie tylko dzięki datkom, ale również licytacji pamiątek klubowych Wisły Kraków.

Starzy Bywalcy:

Ogromne podziękowania dla wszystkich ekip, które wzięły udział w naszym wydarzeniu. Szczególnie chcemy podziękować naszym przyjezdnym gościom z Reprezentacji Polski w futsalu+35, Polonia Przemyśl Oldboys, Przemyskie Bractwo oraz Niebieskie Łaziska. Extra podziękowania dla FC Zator i Wisła Nowa Huta, którzy postanowili wpłacić wpisowe kilkukrotnie wyższe od ustalonego.

Niebieskie Łaziska:

Wczoraj (17.02.2019) na zaproszenie Starzy Bywalcy bierzemy udział w turnieju Kalwaria Bezinteresowna-impreza charytatywna. Cieszymy się, że choć w małym stopniu mogliśmy dołożyć cegiełkę na ten szczytny cel! Dziękujemy za zaproszenie i do następnego!

Przemyskie Bractwo:

Korzystając z zaproszenia naszych Braci z Wisły wybieramy się na charytatywny turniej piłki nożnej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasi reprezentanci kończą swoje zmagania nie wychodząc z grupy – jednym z powodów takiego wyniku był zbyt krótki okres przygotowawczy :D. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do takiego wydarzenia. Dziękujemy za wszystko!!

Źródło:Starzy Bywalcy