Przedszkole z Białą Gwiazdą

Z Historia Wisły

Spis treści

2016.01.08

Z myślą o najmłodszych Akademia Piłkarska Wisła Kraków uruchamia program „Przedszkole z Białą Gwiazdą”.

Ma on na celu objęcie współpracy z krakowskimi przedszkolami. Głównym założeniem programu jest edukacja najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie prowadzone przez trenerów Wisły Kraków. „Przedszkole z Białą Gwiazdą” to zarazem kontynuacja projektu „Wiślackie Skrzaty”.

W ostatnich dniach Partnerami Akademii zostały niepubliczne krakowskie przedszkola „Zaczarowany Świat” oraz „Bajeczka”. Od marca 2015 roku Akademia współpracuje również z Parafialnym Przedszkolem Miłosierdzia Bożego nr 188.

– Projekt „Wiślackie Skrzaty” realizujemy już ponad rok i dość szybko doszliśmy do wniosku, że czas zrobić następny krok – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Zarządzający Akademii. – Cieszy nas przede wszystkim to, że liczba chętnych z każdym miesiącem wzrasta, a też chcemy, żeby każdy dzieciak w Krakowie miał możliwość udziału w tych zajęciach – nie każdy rodzic ma czas i możliwość dowozu swojego dziecka na Reymonta. Organizujemy próbne zajęcia i dzieci same oceniają, czy im się to podoba. Wychodzimy naprzeciw ich potrzebom, chcąc odciągnąć od komputera czy smartfona, a zachęcić do sportu w bardzo przyjazny i przystępny sposób. W Polsce ponad połowa dzieci nie uczestniczy w żadnych dodatkowych zajęciach fizycznych. Chcemy to zmieniać, zapobiegać późniejszym zwolnieniom z lekcji Wychowania Fizycznego – kontynuuje.

Co daje udział w programie „Przedszkole z Białą Gwiazdą”?
– cotygodniowe zajęcia na terenie przedszkola w bardzo korzystnej cenie;
– wykwalifikowana kadra trenerska z odpowiednim podejściem do dzieci;
– interesujący program treningowy, oparty na ciekawych zabawach i grach ruchowych, wspomagających wieloaspektowy rozwój;
– certyfikat „Białej Gwiazdy” dla przedszkola, propagującego zdrowy tryb życia;
– udział w organizowanych przez Akademię wydarzeniach związanych ze sportowym i zdrowym trybem życia;
– Partnerstwo Wisły Kraków oraz Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków i wiele atrakcji wynikających ze współpracy z najstarszym klubem w Polsce (m.in. zwiedzanie stadionu);

Nadrzędne cele zajęć:
– nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku;
– wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw;
– kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi;
– danie poczucia dzieciom przynależności do rodziny Wisły Kraków;
– propagowanie zdrowego trybu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej;

Jak zgłosić się do programu „Przedszkole z Białą Gwiazdą”?
– e-mail: akademia@tswisla.pl, piotrtruchlewski@gmail.com
– tel.: +48 781 520 854

Pierwsze zajęcia bezpłatne – każdy może się przekonać, czy warto ćwiczyć z Wisłą Kraków!
Zamiast konsoli postaw na sport!

2016.01.27

W ostatnich dniach w krakowskich przedszkolach prowadzone były pokazowe zajęcia Wiślackich Skrzatów. Trenerzy Paweł Paczka i Piotr Wijata gościli w Prywatnym Przedszkolu Żyrafa 2 oraz w dwóch oddziałach Publicznego Przedszkola Chatka Małolatka.

– Cieszy przede wszystkim to, że dzieciaki chcą brać udział w tych zajęciach – mówi trener Paweł Paczka. – Czasami takim młodym osobom ciężko jest się przekonać do nowych twarzy, do wykonywania poleceń trenerów, których nie znają. Zajęcia trwały ok. 40 minut i myślę, że był to czas, w którym mogły się wyszaleć. Udział w nich bierze dużo chłopców, ale też stale rośnie liczba dziewczynek. Jest to fajne, bo dzieci mają okazję do ruchu, a zajęcia z piłką, to co innego niż wyjście do parku. Wśród ćwiczeń mieliśmy prowadzenie piłki nosem, plecami czy uchem, co dostarczało dzieciom wiele śmiechu i radości, a to chyba najważniejsze. Warte podkreślenia jest też to, że nie są to tylko zajęcia gdzie dzieci uczą sie grać w piłkę, ale rozwijają swoje ogólne umiejętności bo właśnie w tym wieku najistotniejsze jest dostarczenie dziecku wszechstronnego ruchu.

Zajęcia odbyły się ramach programu Przedszkole z Białą Gwiazdą.

2016.04.11

Niestety nie udało się Wiśle Kraków awansować do górnej ósemki tabeli Ekstraklasy. Podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka zremisowali z Zagłębiem Lubin 1:1, co spowodowało, że ostatecznie zajęli 11. miejsce w tabeli. Spotkanie z lubinianami obejrzało ponad 23 tysięcy kibiców, w tym 60 przedszkolaków z rodzicami w ramach projektu „Przedszkole z Białą Gwiazdą”.

Z sektora szkolnego występy Wiślaków oglądały dzieciaki z krakowskich Przedszkoli: „Zaczarowany Świat”, „Krakowska Bajeczka”, „Żyrafa” i „Chatka Małolatka”. Dla większości z najmłodszych uczestników sobotniego spotkania był to pierwszy mecz w życiu. Mamy nadzieję, że to początek ich przygody z Wisłą!

Akademia Wisły program Przedszkole z Białą Gwiazdą realizuje od listopada ubiegłego roku. Jego głównym założeniem jest edukacja najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie prowadzone przez trenerów Wisły Kraków. „Przedszkole z Białą Gwiazdą” to zarazem kontynuacja projektu „Wiślackie Skrzaty”.

2017.03.09

Coraz więcej lokalizacji mają Wiślackie Skrzaty. Od niedawna nasze zajęcia odbywają się w Akademii Twórczego Przedszkolaka w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana przy ul. Krupniczej 38!

Jest to już dwunaste przedszkole, które chce współpracować z Akademią Wisły i ceni sobie naszych trenerów. Cieszy fakt, że już po raz kolejny inicjatywa wywiązała się ze strony przedszkola. Czyli te zajęcia mają coraz większy odzew w Krakowie, gdzie my nie ukrywamy, że chcemy mieć jak największą bazę przedszkolaków. Licząc, że nawet dwadzieścia procent z nich, po skończeniu wieku przedszkolaka, zdecyduje się trenować w piłkę – mówi Piotr Truchlewski, odpowiedzialny za projekt Wiślackich Skrzatów w krakowskich przedszkolach.

Projekt Przedszkole z Białą Gwiazdą realizowany jest od ponad roku. Jego głównym założeniem jest promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród najmłodszych. Zajęcia sportowe odbywają się w 11 krakowskich przedszkolach, w których z trenerami Wisły Kraków ćwiczy ponad 200 dzieci z przedziału wiekowego 3-6 lat. Akademia organizuje nie tylko treningi w przedszkolach, ale też zawody sportowe w Hali przy ul. Reymonta 22. W kwietniu ubiegłego roku odbył się turniej, a w grudniu mikołajki, w których udział wzięło ponad 300 przedszkolaków. Ci, którzy podczas zajęć wyróżniali się najbardziej otrzymali powołanie do reprezentacji przedszkoli Wisły Kraków, która wystąpiła w niedawnym turnieju SPAR Biała Gwiazda 2010. W przygotowaniu są kolejne atrakcje dla najmłodszych!

Akademia Twórczego Przedszkolaka to całodzienny blok zajęć edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Aby zapewnić uczestnikom wszechstronny i harmonijny rozwój oraz troskliwą opiekę, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów oraz w małych grupach. Program realizujemy w oparciu o pedagogikę zabawy oraz metody i techniki twórczego myślenia, a także zgodnie z podstawą programową MEN. Dzieci uczestniczą także w projektach z zakresu ekologii, edukacji kulturalnej oraz edukacji regionalnej.

Źródło: akademiawisly.pl


PRZEDSZKOLE Z BIAŁĄ GWIAZDĄ – PROJEKT AKADEMII PIŁKARSKIEJ WISŁY KRAKÓW

Projekt Przedszkole z Białą Gwiazdą jest ofertą współpracy dla krakowskich przedszkoli na płaszczyźnie zajęć sportowych prowadzonych stacjonarnie. Głównym założeniem programu jest edukacja najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie prowadzone przez trenerów Wisły Kraków. Jest to rozwinięcie projektu Wiślackie Skrzaty.

CO DAJE UDZIAŁ W PROGRAMIE „PRZEDSZKOLE Z BIAŁĄ GWIAZDĄ”?

 • cotygodniowe zajęcia na terenie przedszkola w bardzo korzystnej cenie;
 • wykwalifikowana kadra trenerska z odpowiednim podejściem do dzieci;
 • interesujący program treningowy, oparty na ciekawych zabawach i grach ruchowych, wspomagających wieloaspektowy rozwój;
 • certyfikat „Białej Gwiazdy” dla przedszkola, propagującego zdrowy tryb życia;
 • udział w organizowanych przez Akademię wydarzeniach związanych ze sportowym i zdrowym trybem życia;
 • Partnerstwo Wisły Kraków oraz Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków

NADRZĘDNE CELE ZAJĘĆ:

 • nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku;
 • wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw;
 • kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi;
 • danie poczucia dzieciom przynależności do rodziny Wisły Kraków;
 • propagowanie zdrowego trybu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej;


https://akademiawisly.pl/akademia/nasze-projekty/przedszkole-z-biala-gwiazda/


Od 1 lipca 2020 projekt funkcjonujący w ramach: Wiślacka Szkoła Futbolu