Radosław Skała

Z Historia Wisły

Radosław Skała, pomocnik (ur. 2005.01.15) - zawodnik drużyny juniorów U-19 w sezonie 2023/2024.

Artykuły. Wywiady

RADOSŁAW SKAŁA ZAWODNIKIEM WISŁY KRAKÓW

12 sierpnia 2021

Szeregi Wisły Kraków zasilił 16-letni pomocnik – Radosław Skała, który dołączy do drużyny CLJ U-17. Młody zawodnik podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze i związał się z krakowskim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Radosław Skała urodził się 15 stycznia 2005 roku w Świętochłowicach. Od początku swojej przygody z piłką związany był z chorzowskim Ruchem – początkowo z UKS-em, a następnie z Akademią – z którego trafił na Reymonta. Występujący w centralnej części boiska zawodnik był regularnie powoływany do kadry województwa Śląskiego, a w 2020 roku także na konsultacje młodzieżowej reprezentacji Polski.

Wielki zaszczyt „Podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu w tak utytułowanym klubie jak Wisła Kraków jest dla mnie spełnieniem marzeń oraz wielkim zaszczytem. Umowa motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy” – rozpoczął zapytany o uczucie podpisanie pierwszego kontraktu.

Wsparcie zespołu „Szatnia przyjęła mnie bardzo dobrze, od pierwszych dni poczułem wsparcie kolegów, trenerów i całego sztabu. Mam nadzieję, że dużo razem osiągniemy i będziemy walczyć na boisku jeden za drugiego” – powiedział zapytany o pierwsze dni w klubie.


Zaangażowanie „Jestem zawodnikiem przede wszystkim walczącym o każdy metr boiska, cechuję się zaangażowaniem i przeglądem pola. Gram na pozycji numer „8” i staram się pomagać zespołowi w każdej fazie gry” – odpowiedział zapytany o swoje mocne strony.

Naśladując mistrza świata „Moim piłkarskim idolem jest Paul Pogba – występujący na mojej pozycji w moim ulubionym zagranicznym klubie – Manchesterze United. Szczególnie podoba mi się jego wszechstronność oraz lekkość dogrywania świetnych piłek prostopadłych” – zakończył.

Serdecznie witamy i życzymy sukcesów!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl


Radosław Skała na dłużej w Wiśle Kraków

1 dzień temu | 29.01.2024, 18:38

Kontrakt z drużyną Białej Gwiazdy przedłużył Radosław Skała. Kapitan zespołu CLJ U-19 parafował nową umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku. Porozumienie zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony 15 stycznia 2005 roku Radosław Skała jest wychowankiem chorzowskiego Ruchu, w którym występował przez kilka lat, grając w drużynach od kategorii orlika do juniora młodszego. Młody środkowy pomocnik, który może występować również na pozycji środkowego defensora, do drużyny z Reymonta trafił w 2021 roku, dołączając do ekipy CLJ U-17. Później występował jeszcze w kategorii CLJ U-18, a obecnie gra w zespole CLJ U-19, którego jest kapitanem. W tym sezonie Skała rozegrał wszystkie 16 spotkań rundy jesiennej, zdobywając w nich jednego gola.

Rola lidera

„Ogromnie cieszę się, że mogę zostać w Wiśle Kraków na kolejne lata. Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania nowej umowy z klubem. Zarówno ja, jak i cała drużyna skupiamy się teraz realizacji naszego planu, a więc utrzymania się w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Uważam, że solidnie przepracowujemy ten okres przygotowawczy. Cel jest w naszym zasięgu, a korzystając z rad i pomocy trenera myślę, że wszystko będzie na dobrej drodze” - powiedział młody pomocnik.

„Możliwość pełnienia roli kapitana drużyny to coś, z czego bardzo się cieszę. Myślę, że mam cechy, którymi powinien odznaczać się kapitan. Jestem komunikatywny i staram się w każdej sytuacji pomóc chłopakom na boisku. Moim celem jest nieustanne wspieranie drużyny” - zakończył Skała.

Radek, gratulujemy i życzymy powodzenia!Źródło: wislakrakow.com