Radosław Skała

Z Historia Wisły

RADOSŁAW SKAŁA ZAWODNIKIEM WISŁY KRAKÓW

12 sierpnia 2021

Szeregi Wisły Kraków zasilił 16-letni pomocnik – Radosław Skała, który dołączy do drużyny CLJ U-17. Młody zawodnik podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze i związał się z krakowskim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Radosław Skała urodził się 15 stycznia 2005 roku w Świętochłowicach. Od początku swojej przygody z piłką związany był z chorzowskim Ruchem – początkowo z UKS-em, a następnie z Akademią – z którego trafił na Reymonta. Występujący w centralnej części boiska zawodnik był regularnie powoływany do kadry województwa Śląskiego, a w 2020 roku także na konsultacje młodzieżowej reprezentacji Polski.

Wielki zaszczyt „Podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu w tak utytułowanym klubie jak Wisła Kraków jest dla mnie spełnieniem marzeń oraz wielkim zaszczytem. Umowa motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy” – rozpoczął zapytany o uczucie podpisanie pierwszego kontraktu.

Wsparcie zespołu „Szatnia przyjęła mnie bardzo dobrze, od pierwszych dni poczułem wsparcie kolegów, trenerów i całego sztabu. Mam nadzieję, że dużo razem osiągniemy i będziemy walczyć na boisku jeden za drugiego” – powiedział zapytany o pierwsze dni w klubie.


Zaangażowanie „Jestem zawodnikiem przede wszystkim walczącym o każdy metr boiska, cechuję się zaangażowaniem i przeglądem pola. Gram na pozycji numer „8” i staram się pomagać zespołowi w każdej fazie gry” – odpowiedział zapytany o swoje mocne strony.

Naśladując mistrza świata „Moim piłkarskim idolem jest Paul Pogba – występujący na mojej pozycji w moim ulubionym zagranicznym klubie – Manchesterze United. Szczególnie podoba mi się jego wszechstronność oraz lekkość dogrywania świetnych piłek prostopadłych” – zakończył.

Serdecznie witamy i życzymy sukcesów!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl