Relacje kibicowskie z meczów Wisły-Sezon 2009/2010

Z Historia Wisły

Źródło:http://www.tomykibice.pl/


Źródło:http://www.tomykibice.pl/


W piątkowy wieczór 300 kibiców Białej Gwiazdy znalazło się w sektorze gości na stadionie Arki. Jeszcze na chwilę przed rozpoczęciem rundy jesiennej myśleliśmy, że do Gdyni nie przyjdzie nam pojechać, jednakże okazało się, że Gdynianie będą wpuszczać na swój obiekt kibiców gości. Zainteresowanie wyjazdem do Gdyni było w Krakowie duże, pula przydzielonych biletów wynosiła 300 dlatego nie było otwartej sprzedaży wejściówek na ten mecz. Część biletów przekazaliśmy zgodowiczom, którym dziękujemy za wsparcie(na sektorze z nami Lechia, Śląsk oraz Unia). W sektorze wywieszono flagi : Jaworzno, Bronowice, Zabierzów, Wadowice - Urodzeni Wiślacy, Kleparz, Wola Duchacka, Qrdwanów, Bieżanów, WKS, Gdynia, Trzystu. Doping ograniczał się do kilku przyśpiewek.


Źródło:http://skwk.pl/


W piątkowy wieczór 775 kibiców Białej Gwiazdy znalazło się w sektorze gości na stadionie Korony. Z Kielc otrzymaliśmy dokładnie 770 biletów, jednak w sumie na sektorze znalazło się 775 osób, w tym 12 Śląsk Wrocław. Wszyscy kibice Białej Gwiazdy ubrani byli w jednakowe czerwone koszulki z napisem Towarzystwo Sportowe. Na wejście piłkarzy zaprezentowano transparent "A w czerwonym narożniku... towarzystwo sportowe". Napis towarzystwo sportowe widniało na nowej fladze która miała debiut na wczorajszym spotkaniu,a pojawiła się na sektorze wraz z rozwinięciem wycinanej sektorówki z postacią sportowca. Przez pierwszą połowę z wiślackiego sektora niósł się donośny doping,szczególnie podczas "Parmy". W drugiej połowie lecące w sektor gości petardy i świece dymne wpłynęły na zubożenie dopingu. Podczas meczu z Koroną debiutowała nie tylko flaga Towarzystwo Sportowe ale też Wisła Sharks, na płocie zawisły też płótna : Pińczów, Olkusz, T'06, Wola Duchacka, Olkusz, Bronowice, Bieżanów, Nieobliczalni.


Źródło:http://skwk.pl/


Na mecz z Legią do Sosnowca zawitało ok. 4 tys. fanów krakowskiej Wisły. Na wejście piłkarzy zaprezentowano transparent z hasłem Patriots, oraz sektorówkę z orłem oraz sreberka. W czasie meczu wywieszono także płótno z pozdrowieniami dla kilku osób. Mimo starań Gniazdowych doping odbiegał od tego czego można się było spodziewać po o wiele większej publice niż na poprzednich meczach w Sosnowcu. Z trybun kilkakrotnie dało się słyszeć w trakcie spotkania gromkie ITI sp...


Źródło:http://skwk.pl/


Źródło:http://www.tomykibice.pl/


Mecz z Odrą Wodzisław to jedno z 2 spotkań, na który kibice krakowskiej Wisły nie mogą zawitać z powodu zakazu wyjazdowego. Sektor gości w Wodzisławiu podczas dzisiejszego spotkania świecił pustkami. Jednakże na stadionie w sektorze H znalazła się ok. 250 osobowa grupa kibiców, która podczas spotkania śpiewała min. "Wy jesteście Gwiazdorami, przegrywacie z frajerami", "Wy jesteście Gwiazdorami czemu z Odrą nie z k***", "Każda Gwiazda niech pamięta wynik derbów to rzecz święta", "Powiedz mi czemu nie grałeś tak tydzień temu" , "Jedzcie sobie już na narty bo ten sezon ch*** warty"Na początku drugiej połowy dało się też słyszeć kilka wiślackich przyśpiewek. Po strzelonych bramkach zawodnicy Białej Gwiazdy podbiegali pod sektor H, jednakże na wielki aplauz nie mogli liczyć. Po zakończeniu spotkania piłkarze Wisły usłyszeli gromkie :"Każdy piłkarz niech pamięta wynik w derbach to rzecz święta".Kilku kibiców zostało obdarowanych koszulkami.


Źródło:http://skwk.pl/


Po długiej zimowej przerwie w końcu wyruszyliśmy na wyjazd wraz z Armią Białej Gwiazdy. W Bełchatowie zazwyczaj nie było nigdy większych problemów z wejściem i wszyscy którzy przybywali na miejsce bez problemu wchodzili. Od tego sezonu zaostrzone zostały przepisy i na sektory gości wchodzić będą tylko Ci którzy wpisani zostaną na listę wyjazdową, oraz zakupią bilet na sektor dla przyjezdnych. Kluby podporządkowujące się przepisom ograniczyły znacznie ilość wejściówek dla gości. Co nas czeka w rundzie wiosennej przekonaliśmy się w Bełchatowie. Listę wyjazdową sprawdzano bardzo szczegółowo, osoby nie zapisane na nią nie miały najmniejszych szans dostać się na sektor dla przyjezdnych. Również rewizja osobista była bardziej szczegółowa niż zwykle. Oficjalna liczba kibiców Białej Gwiazdy w Bełchatowie to 384 kibiców (tyle biletów nam przyznano). Za bramami pozostało ponad 100 kibiców Białej Gwiazdy, którzy nie mieli biletów na sektor przyjezdnych. W sektorze wywieszono płótna: Bronowice, Bieżanów, Qrdwanów, Bochnia, Przemyśl, Wisła Sharks, Nieobliczalni oraz jedna nowa flaga. Zawisł również transparent z hasłem : Prawda jest taka nie chcemy w Wiśle Łaciaka. Przyśpiewkę o tej samej treści zaintonowano kilkakrotnie po pierwszym gwizdku, dając jednoznacznie do zrozumienia jak odbierany jest trener bramkarzy. W pierwszej połowie kibice Białej Gwiazdy prowadzili donośny doping, w drugiej od czasu do czasu coś zaintonowano.Mimo niekorzystnego wyniku zapewne wszyscy wyjazdowiczów cieszą się, że runda rozpoczęta!


Źródło:http://skwk.pl/


181 Derby Krakowa rozegrane zostały na stadionie Hutnika Kraków. Mecz przyciągnął na stadion prawie komplet kibiców Pasów (wszystkie bilety nie zostały wyprzedane) oraz 300 kibiców Białej Gwiazdy. Tradycyjnie od lat na wiele więcej biletów nie możemy liczyć, jednak już niebawem na nowych stadionach obu krakowskich drużyn być może doczekamy się pojedynków derbowych z prawdziwego zdarzenia. Wiślacy zgromadzili się na zbiórce na R22 przed godziną 16 by na stadion w Hucie wyruszyć tuż po 16.40. Przejazd przez miasto 3 autobusów wypełnionych fanami Wisły wzbudzał w mieszkańcach wielkie zainteresowanie, na Suche Stawy dotarliśmy w około pół godziny. Dość skrupulatne i długie odszukiwanie danych na liście spowodowało, że ostatni kibice na sektor weszli dłuższą chwilę po rozpoczęciu spotkania. Wchodzenie na stadion zostało też na pewien czas zablokowane, gdyż nie chciano wyrazić zgody na wniesienie flag : Wisła Sharks i Wierność, jednak po pertraktacjach płótna ostatecznie zawisły. Już na długo przed rozpoczęciem spotkania kibice Cracovii umilali nam czas szczerze i od serca "pozdrawiając" swoimi ulubionymi pieśniami. Jeden z nich pokusił się nawet o pokazanie swojej tylnej części ciała czym wzbudził aplauz głównie swoich kolegów. O Cracovii wspomnieć jeszcze można, iż zaprezentowali oprawę z hasłem "Nasze ulice, nasze dzielnice, nasze bloki, nasze kamienice" z piosenki Łysy - Cracovia, sam pomysł skądś już znany, wykonanie nie powala na kolana, szczególnie bloki na transparentach ;) . Co do dopingu pewnie uważają, że był najlepszy od kilku spotkań, może i był w końcu na mecze derbowe mobilizują się ten raz do roku, w przeciągu całej rundy marazm dominował na ich meczach. W sektorze gości w pierwszej połowie skupiono się głównie na wyrażaniu opinii Wiślaków na temat sąsiadki zza Błoń. W drugiej wraz z wzrastającymi emocjami, wzrastała siła dopingu dla Wislaków. Szał i radość po bramce była niesamowita, to co się wydarzyło w końcówce meczu zostawmy bez komentarza, poczytać o tym możecie w dziale piłka nożna. Po końcowym gwizdku zawodnicy Białej Gwiazdy podeszli pod sektor i rzucili kibicom swoje koszulki. Atmosfera na trybunach jak i na murawie zrobiła się z kilku względów gorąca... Na koniec serdecznie pozdrawiamy spikera Cracovii, który najwidoczniej mało szczęśliwych chwil przeżywał ze swoją drużyną. Gwarantujemy, że Biała Gwiazda dostarcza nam takich chwil jakie Panu mogą się tylko marzyć.


Źródło:http://skwk.pl/

Źródło:http://www.tomykibice.pl/