Rezerwy 1981/1982 (piłka nożna)

Z Historia Wisły

poprzedni sezon Rozgrywki w tym sezonie następny sezon
Wszystkie mecze, I Liga, Puchar Polski, Herbowa Tarcza Krakowa Puchar UEFA
Interliga, Mecze towarzyskie międzynarodowe, Mecze towarzyskie i sparingi, Turnieje, Rezerwy,
Juniorzy i trampkarze
Kadra Statystyki Spis Sezonów

Spis treści

Klasa okręgowa

Rezerwy. Klasa okręgowa: 1. miejsce i awans do 3. ligi.


Puchar Polski:


Towarzysko

Kadra

Bramkarze:

Obrońcy:

Rozgrywający i napastnicy:

Trener:

Kierownik drużyny:

Działacz:

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1981, nr 161 (21/23 VIII) nr 10996

JUŻ w najbliższą niedzielę rozpoczną się rozgrywki piłki nożnej w. klasie okręgowej oraz w A-klasie, W klasie okręgowej wystartuję 13 zespołów. Będą to: Clepardia, Cracovia II, Dalia Myślenice, Gościbia, Sułkowice, Górnik Wieliczka, Hutnik II, Kabel, Prokocim, Skawinka, Tramwaj, Wanda, Wisła II, Zwierzyniecki.

Echo Krakowa. 1982, nr 86 (13 VII) nr 11162

SUPREMACJA rezerwy Wisły w rozgrywkach piłkarskich klasy okręgowej była bezsprzeczna. Wiślacy zakończyli sezon z przewagą aż 7 punktów nad drugim w tabeli Prokocimiem, odnieśli 18 zwycięstw, 4 mecze zremisowali, a tylko 2 przegrali.

Strzelili rywalom 64 bramki, tracąc zaledwie 19. W efekcie jako mistrz okręgu krakowskiego uzyskali prawo gry w III lidze.

„W przypadku takich zespołów jak ten, który prowadzę, awanse nie są celem samym w sobie. Podstawowym zadaniem pracy z rezerwą drużyny pierwszoligowej jest przygotowanie zawodników do występów w ekstraklasie — mówi trener Stanisław Chemicz, znany przed laty obrońca Cracovii — co nie znaczy, iż nie cieszę się z sukcesu, który sprawił również ogromną satysfakcję moim podopiecznym .

W spotkaniach „okręgówki” w sezonie 1981/82, Stanisław Chemicz wypróbował 23 graczy. Byli to: bramkarze — Robert Gaszyński i Jacek Krzeszowiak, obrońcy — Andrzej Wichrowski, Wiesław Kozłowski, Edward Gruca, Krzysztof Klauze, Wojciech Gorgoń, Jerzy Pietruszka, Janusz Kowalski, Janusz Jurek, Józef Marchewka, Robert Planeta, rozgrywający i napastnicy — Roman Plewniak, Jerzy Kowalik, Janusz Suwada, Ryszard Suder, Mirosław Świętek, Krzysztof Szopa, Marian Szulżycki, Damian Nurkowski, Bogdan Dzięgiel, Jan Michalik, Ireneusz Adamski. Najwięcej bramek zdobyli: Świętek 18, Kowalik 9, Suwada 8, Suder 6.

Kibice „Białej gwiazdy” znajdą w wymienionym gronie nazwiska zawodników, których oglądaliśmy już nawet na boiskach I ligi. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro rezerwa ma stanowić swego rodzaju poligon doświadczalny dla potrzeb pierwszej drużyny. Cechą charakteryzującą zespół prowadzony przez Stanisława Chemicza jest mała stabilizacja składu. Ciekawe jak trener poradzi sobie z tym problemem w czasie rozgrywek III ligi? Tym bardziej, iż nie można wykluczyć, że paru graczy zadomowi się na stałe w ekstraklasie. Czyż w tej sytuacji wystarczy do zajęcia lokaty w środku tabeli, takie są plany, wzmocnienie drużyny przez grupę juniorów, wychowanków Andrzeja Turczyńskiego?

Jedno jest pewne, działacze sekcji nie mogą jak dotychczas koncentrować swojej uwagi wyłącznie na pierwszoligowcach. Dziwi bowiem bardzo, że w tak dużym klubie jak Wisła trenerowi Stanisławowi Chemiczowi pomagają w załatwianiu spraw organizacyjnych tylko kierownik drużyny Marek Handwerker i Tadeusz Kapusta