Rezerwy 2006/2007 (piłka nożna)

Z Historia Wisły

poprzedni sezon Rozgrywki w tym sezonie następny sezon
Wszystkie mecze I liga Puchar Polski Puchar Ligi Puchar UEFA
Mecze towarzyskie międzynarodowe Mecze towarzyskie Rezerwy Juniorzy starsi Juniorzy młodsi
Trampkarze
Kadra Statystyki Spis Sezonów

Spis treści

Wisła II Kraków przed startem sezonu 2006/2007

Bramkarze:
Kamil Talaga ur. 21.07.88 -185/81 - wychowanek
Dariusz Trela ur. 05.12.89 - 183/80 - Wisła
Krystian Iwanowicz ur. 03.03.90 - 180.76 - Prokocim Kraków

Obrońcy:
Maciej Bielecki ur. 14.02.87 - 177/70 - wychowanek
Marcin Grochowski ur. 28.08.85 - 179/80 - AKS Busko-Zdrój
Bartłomiej Łapuszek ur. 24.03.88 - 190/80 - wychowanek
Konrad Tyrpuła ur. 26.12.86 - 177/87 - Dalin Myślenice
Paweł Zalewski ur. 13.08.88 - 179/85 - wychowanek
Jan Barczyk ur. 14.10.89 - 177/75 - wychowanek
Daniel Krasnodębski ur. 28.01.88 - 182/79 - Górnik Wałbrzych

Pomocnicy:
Kamil Jeleń ur. 08.10.89 - 173/65 - wychowanek
Maciej Pławiak ur. 25.01.86 - 177/73 - wychowanek
Dawid Kwiek ur. 22.01.88 - 177/76 - wychowanek
Łukasz Burliga ur. 15.05.88 - 184/78 - wychowanek
Sebastian Janik ur. 18.04.89 - 171/68 - wychowanek
Mateusz Broź ur. 02.07.88 - 182/78 - Mamry Giżycko
Michał Gamla ur. 08.02.89 - 176.80 - Koziołek Lublin
Dawid Kubowicz ur. 04.03.88 - 185/78 - Górnik Wałbrzych
Maciej Trzmielewski ur. 16.01.88 - 180/79 - Wawel Kraków
Artur Rado ur. 26.03.86 - 174/72 - Stal Mielec
Rafał Darda ur. 09.05.88 - 181.79 - Mamry Giżycko

Napastnicy:
Paweł Smółka ur. 23.10.86 - 190/85 - Mikołaj Chrzanów
Przemysław Szabat ur. 19.12.85 - 183/84 - MKS Trzebinia-Siersza

Przybyli:
Konrad Tyrpuła (Dalin Myślenice).

Odeszli:
Marcin Szałęga (Lechia Gdańsk)
Dominik Husejko (Kotowica Kołobrzeg)
Michał Wróbel (kontuzja)
Patryk Małecki (pierwsza drużyna)
Kamil Myśków (szuka klubu)
Mateusz Kaźmierczak (Trzebiatów)
Wojciech Wojcieszyński (Górnik Wieliczka)

Sztab szkoleniowy
Trener - Tomasz Kulawik
II trener - Paweł Palusiński
Trener bramkarzy - Janusz Adamczyk
Kierownik drużyny - Dariusz Łapuszek
Masażysta - Zbigniew Szczotka

III liga

Puchar Polski

Sparingi

Duże szanse na powrót Wisły II do III ligi!

11. lipca 2006

W dniu dzisiejszym zarząd klubu Kania Gostyń podjął decyzję o niezgłaszaniu zespołu do rozgrywek II ligi. Informacja ta ma istotne znaczenie dla losów rezerw Wisły Kraków.

Z powodów finansowych gostynianie nie otrzymają licencji na grę i prawdopodobnie wrócą do III ligi, grupy 2. Według regulaminu PZPN w przypadku gdy któryś z zespołów nie otrzyma licencji na grę w danej klasie rozgrywkowej, na jego miejsce wchodzi najwyżej sklasyfikowana drużyna spośród spadkowiczów.

Tą drużyną jest Heko Czermno z III ligi grupy 4 - małopolskiej. Gdyby Heko powróciło do II ligi, wówczas pojawiłoby się wolne miejsce w III lidze grupie 4, które zająłby najwyżej sklasyfikowany spadkowicz - Wisła II Kraków.

Wkrótce powinno się wyjaśnić, jak sprawę rozwiąże PZPN.

wislakrakow.com
(rav)

Rezerwy Wisły nie wrócą do trzeciej ligi

13. lipca 2006

Rezerwy Wisły nie wrócą do trzeciej ligi. Stało się tak za sprawą decyzji Prezydium Zarządu PZPN, które w związku z wycofaniem się w drugoligowych rozgrywek Kani Gostyń, zdecydował o uzupełnieniu tej klasy rozgrywkowej zespołem, który zajął drugie miejsce w grupie II trzeciej ligi, Unią Janikowo.

Tym samym w najbliższym sezonie w grupie IV trzeciej ligi będzie występowała drużyna HEKO Czermno, która po barażach spadła z drugiej ligi. W związku z tym rezerwy Wisły będą musiały grać w czwartej lidze.

(maaarcin)

Wisła II zagra na Wawelu lub w Skawinie

15. lipca 2006

W przyszłym sezonie Wisła II swoje mecze rozgrywać będzie na szczeblu IV ligi. Zawodnicy znajdujący się w kadrze tego zespołu uczestniczą obecnie w zgrupowaniu na Słowacji. Podczas pobytu piłkarze mają rozegrać trzy mecze kontrolne. O obliczu drużyny mówi trener rezerw, Andrzej Bahr.

- W swojej drużynie mam przede wszystkim bardzo młodych zawodników. Dlatego sparingpartnerów dobieraliśmy także pod tym kątem. Owszem, w trakcie sezonu być może skorzystam także z zawodników z kadry pierwszego zespołu, ale generalnie muszę liczyć przede wszystkim na tych, którzy teraz są w naszej ekipie- informuje Andrzej Bahr.

Nadal nie wiadomo gdzie swoich rywali będzie podejmowała Wisła II. Pod uwagę brane są dwa miejsca - stadiony Wawelu oraz Skawinki. Wydaje się jednak, że największe szanse ma pierwszy z wymienionych obiektów. Kandydatura Skawiny odpada ze względu na to, że na tym boisku oprócz rezerw mają grać jeszcze drużyny miejscowej Skawinki oraz zespoły juniorskie Wisły. Byłoby to zbyt duże obciążenie dla murawy stadionu.

Gazeta Krakowska / wislakrakow.com
(Vinci)

Rezerwy Wisły w III lidze!

28. lipca 2006

Rezerwy Wisły w najbliższym sezonie nadal będą występować w szeregach trzecioligowców. Druga drużyna "Białej Gwiazdy" zastąpi HEKO Czermno, które wycofało się z trzecioligowych rozgrywek.

Decyzję Małopolskiego Związku Piłki Nożnej musi potwierdzić jeszcze PZPN.

(maaarcin)

Mecz z Sandecją przy Reymonta

15. września 2006

Już w sobotę rezerwy Wisły czeka mecz z Sandecją Nowy Sącz w ramach 8 kolejki III ligi. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ulicy Reymonta. Początek meczu- godzina 16.00

Drużynę rezerw wzmocnią zawodnicy z pierwszego składu: powracający po kontuzji Paweł Kryszałowicz, Adam Kokoszka, Patryk Małecki i Marcin Juszczyk.

Wisła II Kraków już grała na boisku głównym w tym sezonie i co najważniejsze- było to spotkanie wygrane. Wtedy w piątej kolejce Wiślacy podejmowali u siebie Avię Świdnik, którą pokonali 3:1. Nic więc dziwnego, że młodzi piłkarze juz wtedy cieszyli się na możliwość gry na stadionie Białej Gwiazdy w następnych meczach.

Wygrana w sobotnim spotkaniu jest jak najbardziej w zasięgu Wislaków. Ich przeciwnik- Sandecja- zajmuje po siedmiu kolejkach 11 miejsce w tabeli, jest więc o oczko niżej, niż rezerwy Białej Gwiazdy. Oba zespoły mają taki sam bilans meczów- dwie wygrane, jeden remis i cztery porażki.

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA
(Vinci)


Wisła II Kraków - podsumowanie rundy jesiennej

14. grudnia 2006, 17:28

Przygotowywanie utalentowanej młodzieży do gry w pierwszym składzie - to główne zadanie drugiego zespołu Wisły. Mają w nim również do pełni formy wracać pierwszoligowcy. Z ich pomocą wypełniono normę punktową - drużyna spędzi zimę na bezpiecznym miejscu w tabeli.

Szlifiernia talentów

Andrzej Bahr, trener Wisły II, pod którego okiem szlifowały się wiślackie talenty, wspomina:

- Wyniki się liczą, ale dla mnie najważniejsze były korzyści szkoleniowe. W naszym zespole grało piętnastu juniorów. Większość z nich debiutowało w trzeciej lidze. Inni grali w niej w poprzednim sezonie incydentalnie. Trzecioligowy poziom okazał się dla niektórych bardzo wymagający. Było to jednak znakomite przetarcie dla tych młodych chłopców. Oni za rok, dwa mogą kandydować na zawodników pierwszoligowych.

Cierpliwość i praca

Minioną rundę rezerwy Wisły rozpoczęły od zwycięstwa u siebie 2-1 ze Stalą Sanok. Później zaczęły się jednak schody. Wysokie porażki po 0-4 na wyjazdach ze Stalą Rzeszów i AKS Busko Zdrój oraz 0-2 u siebie z Wierną Małogoszcz były bolesną nauczką.

Drużyna się jednak nie załamała, a trener Bahr konsekwentnie uczył młodych zawodników nawyków niezbędnych w dorosłej piłce.

- Trzeba mieć cierpliwość do tych chłopców. Oni muszą się jeszcze wiele uczyć. Niektórzy już palą się do gry w ekstraklasie. Trzeba studzić takie nastroje. W młodym wieku najważniejsza jest praca nad sobą i cierpliwość, czekanie na swoją szansę. Taki strzał jak z Jakubem Błaszczykowskim, który z niższej ligi w młodym wieku awansował do pierwszego zespołu, zdarza się bardzo rzadko.

Wspierani przez pierwszoligowców

Ze względu na specyfikę drużyny w minionej rundzie w rezerwach Wisły wystąpiło aż 33 zawodników. To nie sprzyjało zgraniu zespołu. Często dopiero tuż przed meczem wiadomo było, którzy z grających w pierwszej lidze zawodników dołączą do drużyny. Jesienią rezerwę wzmacniali zawodnicy pierwszej drużyny. Zdaniem trenera Bahra dla wiślackiej młodzieży gra u boku pierwszoligowców przynosiła korzyści:

- Dla chłopców patrzących przez pryzmat swoich szans w zespole pierwszoligowym nie ma nic lepszego jak skonfrontowanie na boisku swoich umiejętności we wspólnej grze z takimi zawodnikami. To są bezcenne spostrzeżenia, których trener nie podpowie.

Między słupkami najczęściej stawał trenujący z pierwszą drużyną Marcin Juszczyk. W pierwszych meczach zdarzały mu się kiksy, ale później ustabilizował swoją formę. W obronie najwięcej występów zaliczyli perspektywiczni: stoper Radosław Jacek oraz boczni obrońcy: Marcin Grochowski i Maciej Bielecki. W środku pola trzon zespołu stanowili utalentowani: Dawid Kubowicz i Mateusz Broź. Duża rotacja widoczna była w ataku. Spośród zawodników tej formacji najskuteczniejszy był Patryk Małecki.

Wiosna z nowym trenerem?

W przerwie zimowej nie zapowiadają się wielkie zmiany w wiślackiej kadrze. Być może dołączą zawodnicy, którzy przyjdą w kontekście wzmocnienia pierwszego zespołu. Szanse gry mają też dostać najlepsi juniorzy. Nie można również wykluczyć odejść zawodników. Ostatnio z podpisania profesjonalnego kontraktu z Wisłą zrezygnował Mateusz Broź. Na razie do czerwca jest związany umową stypendialną z Wisłą.

Ligowym celem zespołu w przyszłej rundzie jest zdobycie większej liczby punktów niż jesienią. Prawdopodobnie to zadanie będzie realizowane pod wodzą nowego trenera. Ostatnio trener Bahr pomaga Dragomirowi Okuce w prowadzeniu pierwszego zespołu. W połowie grudnia władze klubu podejmą decyzję co do dalszej strategii szkoleniowej. Wszystko wskazuje na to, że trener Bahr również wiosną będzie pracował z pierwszoligowcami.


Piłkarz rundy - Patryk Małecki

Patryk Małecki ma obecnie największe szansę na przebicie się z rezerw do kadry pierwszego zespołu Wisły. 18-letni piłkarz minionej jesieni zaliczył już debiut w ekstraklasie, regularnie występuje też w reprezentacji U-19 prowadzonej przez Andrzeja Zamilskiego.

Utalentowany napastnik w rezerwach Wisły bramki strzelał już pod koniec poprzedniego sezonu. Latem uwagę zwrócił na niego trener Dan Petrescu i zabrał na zgrupowania do Niemiec i Turcji. Małeckim interesowały się też takie kluby, jak Lazio Rzym i Energie Cottbus. W lipcu miał także propozycję z Korony Kielce.

Patryk zdecydował się jednak pozostać w Wiśle i w listopadzie podpisał z "Białą Gwiazdą" profesjonalny, pięcioletni kontrakt.

Dziennik Polski / wislakrakow.com (dorotja)

Rezerwy Wisły przed rundą rewanżową

22. marca 2007

Utrzymanie się w III lidze oraz przygotowanie młodych zawodników pod kątem ich ewentualnego przejścia do pierwszego składu - to główne zadania rezerw Wisły na nadchodzącą rundę.

- W naszej kadrze jest wielu zawodników w wieku juniorskim. Gra w trzeciej lidze jest dla nich poligonem, stwarza możliwość przetarcia w dorosłej piłce. To zupełnie inne doświadczenie niż w meczach juniorów. Wśród naszej młodzieży nie brak talentów, które mogą iść śladem takich zawodników, jak Adam Kokoszka czy też Patryk Małecki, mających za sobą etap gry w trzecioligowej rezerwie. Na pewno będziemy także korzystać z kolejnych młodych piłkarzy wyróżniających się w juniorskich rozgrywkach - mówi Tomasz Kulawik, trener Wisły II.

Odpowiednia współpraca z pierwszym zespołem to kolejne zadanie rezerw, w których mają występować zawodnicy niemieszczący się w pierwszoligowym składzie. Zgodnie z przepisami w rezerwach mogą grać piłkarze, którzy nie występowali w ostatnim meczu I ligi lub grali w nim nie dłużej niż 45 minut. Nie ma natomiast ograniczeń, co do dopuszczalnej liczby zawodników z pierwszego składu, mogących występować w rezerwie. Inny przepis mówi, że drugiej drużyny nie mogą wzmacniać gracze, którzy w ekstraklasie rozegrali 2/3 spotkań.

- W trzecioligowych meczach może nas wspierać nawet 4-5 zawodników z pierwszej drużyny. Z trenerem Adamem Nawałką ustaliliśmy, że w czwartki będzie mnie informował, kto nie jest w pierwszoligowej kadrze na najbliższy mecz i może nas wzmocnić. - mówi trener Kulawik.

W kadrze Wisły II jest kilku nowych zawodników grających do tej pory w juniorach. Trwają też rozmowy z grającymi w sparingach: Mateuszem Bikiem z Częstochowy i Irlandczykiem Chrisem Ascherlem.

Wiosenną rundę wiślacy rozpoczną w najbliższą sobotę wyjazdowym meczem ze Stalą Sanok, a pierwsze spotkanie w Krakowie zagrają 1 kwietnia przeciwko Stali Rzeszów.

Kadra Wisły II

Bramkarze: Kamil Talaga (urodzony 1988), Dariusz Trela (1989).

Obrońcy: Rafał Darda (1988), Radosław Jacek (1986), Daniel Krasnodębski (1988), Bartłomiej Łapuszek (1988), Bartosz Rosłoń (1987), Przemysław Rygielski (1983), Przemysław Senderski (1989), Konrad Tyrpuła (1986), Paweł Zalewski (1988).

Pomocnicy: Daniel Brud (1989), Łukasz Burliga (1988), Tymoteusz Chodźko (1989), Michał Gamla (1989), Marcin Grochowski (1985), Kamil Jeleń (1989), Dawid Kwiek (1988), Krzysztof Mączyński (1987), Kamil Mitka (1989), Maciej Pławiak (1986), Artur Rado (1986), Maciej Trzmielewski (1988).

Napastnicy: Maciej Batko (1989), Radosław Pindiur (1988), Paweł Smółka (1986), Przemysław Szabat (1985).


Trener - Tomasz Kulawik.
II trener - Paweł Palusiński.
Trener bramkarzy - Janusz Adamczyk.
Kierownik drużyny - Dariusz Łapuszek.
Masażysta - Zbigniew Szczotka.


Więcej w "Dzienniku Polskim"

wislakrakow.com
(dorotja)