Ricardinho

Z Historia Wisły

Ricardo da Silva Faria
Informacje o zawodniku
kraj Brazylia
pseudonim Ricardinho
urodzony 9 lutego 1992, Rio de Janeiro
wzost/waga 175 cm
pozycja pomocnik
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
2001–2011 Flamengo
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
2012 FK Nevėžis
2012/2013 GKS Bogdanka
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Ricardo da Silva Faria (ur. 9 lutego 1992 roku w Rio de Janeiro) – brazylijski piłkarz testowany przez Wisłę w maju 2012 roku.

Ricardinho jest wychowankiem Clube de Regatas do Flamengo, gdzie grał od dziewiątego roku życia. Na początku stycznia 2009 roku podpisał z Flamengo profesjonalny kontrakt, nie zagrał jednak żadnego meczu w pierwszej drużynie Flamengo, występował tylko w zespołach juniorskich. Pod koniec 2011 roku wygasł jego kontrakt z klubem.

Następnie zawodnik trafił do Europy, gdzie w kwietniu 2012 roku trenował z litewskim klubem FK Nevėžis z 1 Lygi, drugiego poziomu rozgrywek na Litwie. 21 maja Ricardinho przyjechał na testy do Wisły i zagrał w jednym towarzyskim meczu "Białej Gwiazdy", 22 maja z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dwa dni później Jacek Bednarz poinformował, że Ricardinho nie wypadł dobrze na tle innych zawodników i klub rezygnuje z jego dalszego testowania. Następnego dnia klub FK Nevėžis poinformował, że Ricardinho zostanie zawodnikiem litewskiego zespołu. Nie pograł tam jednak długo, bo już pod koniec sierpnia przeniósł się do GKS-u Bogdanka z polskiej pierwszej ligi.