Sławomir Chmiel

Z Historia Wisły

Sławomir Chmiel
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 05.01.2002
przebieg kariery Orlik Myślenice
Orzeł Myślenice
AP Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Sławomir Chmiel 2016.Źródło: wisla.krakow.pl
Sławomir Chmiel 2016.
Źródło: wisla.krakow.pl
Sławomir Chmiel.Źródło: akademiawisly.pl
Sławomir Chmiel.
Źródło: akademiawisly.pl
Adrian Filipek, Sławomir Chmiel, Kiko Ramirez.Źródło: akademiawisly.pl
Adrian Filipek, Sławomir Chmiel, Kiko Ramirez.
Źródło: akademiawisly.pl

Sławomir Chmiel (ur. 5 stycznia 2002 r.) - zawodnik drużyny rocznika 2002 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków od kwietnia 2016 roku. Wcześniej reprezentował barwy Orlika Myślenice oraz Orła Myślenice, gdzie występował jako środkowy pomocnik. W Wiśle został przesunięty na lewe skrzydło.

Spis treści

Kronika sportowa

Sezon 2015/2016

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

Sezon 2016/2017

- zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze)
- Reprezentant Małopolski w Pucharze PZPN im. Kazimierza Górskiego
- powołanie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 15, w dniach 23-25 lutego w Woli Chorzelowskiej.
- NAJLEPSZY ZAWODNIK AKADEMII W MARCU 2017
- występ w Reprezentacji Polski w turnieju w Uzbekistanie (trzy mecze, trzy asysty), maj/czerwiec 2017

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-16 (Juniorzy Młodsi)

Wybrane publikacje

Sławomir Chmiel zawodnikiem Wisły Kraków

27.04.2016

Wychowanek szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice oraz Orła Myślenice Sławomir Chmiel został zawodnikiem Wisły Kraków. 14-letni pomocnik trenował w Orlikach od początku istnienia szkółki, trafiając pod skrzydła trenera Kamila Ostrowskiego jako pięciolatek w 2007 roku. Przez dziewięć lat Chmiel sięgnął z Orłem Myślenice po wiele sukcesów na arenie lokalnej, międzywojewódzkiej czy nawet międzynarodowej, będąc często wybieranym najlepszym zawodnikiem lub królem strzelców licznych turniejów.

Urodzony w 2002 zawodnik jest już drugim graczem, który po wyjściu z szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice został zauważony przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków. Pół roku temu do trampkarzy Białej Gwiazdy trafił bowiem bramkarz Bartosz Matoga i dziś jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny, podobnie jak Sławomir Chmiel, który ma już za sobą oficjalny debiut w Małopolskich Ligach Trampkarzy. (...)

Źródło: orzelmyslenice.futbolowo.pl

KURO Piłkarz Marca: Sławomir Chmiel

29/03/2017

Sławomir Chmiel został KURO Piłkarzem Marca! Skrzydłowy Wisły Kraków 2002 odebrał nagrodę z rąk trenera pierwszego zespołu Wisły Kraków, Kiko Ramireza. Towarzyszyli mu Jordi Jódar Comas i Goncalo Feio, którzy przyjrzeli się treningowi wiślaków.

– Sławek przyszedł do nas kilkanaście miesięcy temu z Myślenic, jako wyróżniający się środkowy pomocnik. Uznaliśmy jednak, że jego potencjał motoryczny oraz umiejętności techniczne najlepiej wykorzysta jako skrzydłowy. I widać, że czuje się tam jak ryba w wodzie, może wygrywać pojedynki biegowe, i tak jak mówi: lubi strzelać gole. Ciężko pracuje, a w ostatnich miesiącach jest czołową osobą w drużynie. Pracuje z psychologiem, chodzi na spotkania z edukatorem żywieniowym – efekty widać w meczach – mówi o swoim podopiecznym trener Adrian Filipek.

Chmiel wyróżnił się w marcu w sparingach przeciwko Zagłębiu Lubin, MUKP Dąbrowa Górnicza i MOSiR Opole. Dwoma golami i asystą zapewnił też Wiśle w pierwszej kolejce wiosennej zwycięstwo nad Progresem Kraków. Wcześniej był też powoływany do reprezentacji Polski w swoim roczniku.

Źródło: akademiawisly.pl

2002: Matoga, Chmiel i Masny z kolejnymi występami w reprezentacji

6/06/2017

Masny, Chmiel, Matoga.
Masny, Chmiel, Matoga.

Zakończyło się tournee reprezentacji Polski do lat 15 po Uzbekistanie. Po zwycięstwie nad Białorusią podopieczni selekcjonera Roberta Wójcika pokonali gospodarzy oraz ulegli triumfatorom turnieju – Japończykom. W każdym z meczów grali wiślacy.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Polacy wygrali 6:0, a po raz pierwszy w międzynarodowym meczu państwowym zagrali Sławomir Chmiel i Kacper Masny. W następnym pokonali Uzbekistan 3:1, a cała trójka zawodników Białej Gwiazdy rozpoczęła mecz w pierwszym składzie – Bartosz Matoga (debiut) i Masny grali pełne 90 minut, natomiast Chmiel po przerwie już się na boisku nie pojawił. Nie przeszkodziło mu to jednak w zanotowaniu drugiej asysty. Przeciwko Japonii w pierwszym składzie ponownie znalazł się Masny (kolejny występ w pełnym wymiarze), a w 65. minucie na boisku pojawił się Chmiel i ponownie brał udział w akcji bramkowej – asystując przy honorowej bramce Gabora Grabowskiego. Ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce w czterozespołowej stawce.

Polska – Białoruś 6:0 (2:0)

Kacper Masny i Sławomir Chmiel – 45 minut

Polska – Uzbekistan 3:1 (2:0)

Kacper Masny i Bartosz Matoga – 90 minut, Sławomir Chmiel – 45 minut

Polska – Japonia 1:2 (0:1)

Kacper Masny – 90 minut, Sławomir Chmiel – 25 minut

Źródło: akademiawisly.pl

Sławomir Chmiel z powołaniem do reprezentacji Polski do lat 16

17/10/2017

Sławomir Chmiel
Sławomir Chmiel

Miło nam poinformować, że Sławomir Chmiel został powołany przez selekcjonera Przemysława Małeckiego do reprezentacji Polski do lat 16 na dwumecz z Holandią.

Zgrupowanie rozpocznie się 21 października w Pruszkowie i potrwa tydzień. W jego trakcie Polacy udadzą się do Sassenheim (Holandia), gdzie rozegrają dwumecz – 25 i 27 października – z rówieśnikami z Holandii. Chmiel urodził się 5 stycznia 2002, do Wisły trafił w połowie sezonu 2015/16, wcześniej reprezentował barwy Orła Myślenice. W Krakowie początkowo występował w roli środkowego pomocnika, ale ostatecznie został przesunięty na lewe skrzydło, gdzie świetnie wykorzystuje swoje możliwości. Od sierpnia trenuje i występuje w roczniku 2001, w którym jest wiodącą postacią.

Dla Chmiela jest to kolejne powołanie do reprezentacji Polski. Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku zdążył już wystąpić w turnieju w Uzbekistanie, gdzie zagrał przeciwko gospodarzom, Białorusi i Japonii. W trzech meczach odnotował wtedy trzy asysty.

Źródło: akademiawisly.pl

Występy Sławomira Chmiela w reprezentacji Polski do lat 16

02/11/18

Poprzedni tydzień Sławomir Chmiel spędził na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 16, która rozegrała dwa sparingi z Holandią. Dwukrotnie uległa, a Wiślak zagrał łącznie przez 40 minut.

Mecze w Oegstgeest nie będą mile wspominane przez Polaków. W pierwszym, rozegranym 25 października, ulegli aż 0:7. Chmiel pojawił się na boisku w drugiej połowie, zagrał 15 minut. Dwa dni później podopieczni trenera Przemysława Majeckiego mieli okazję się odegrać, ale ponownie musieli uznać wyższość pomarańczowych, którzy wygrali 3:0. Tym razem skrzydłowy Wisły 2001 zagrał 25 minut.

Źródło: akademiawisly.pl