Sekcja brydżowa 1970

Z Historia Wisły

Adam Zimnielski (1. od lewej),  Łukasz Lebioda (3. od lewej), Wit Klapper (7. od lewej) i Andrzej Wilkosz (8. od lewej), zostali odznaczeni przez W.Reczka srebrnymi medalami "Za wybitne osiągnięcia sportowe".
Adam Zimnielski (1. od lewej), Łukasz Lebioda (3. od lewej), Wit Klapper (7. od lewej) i Andrzej Wilkosz (8. od lewej), zostali odznaczeni przez W.Reczka srebrnymi medalami "Za wybitne osiągnięcia sportowe".

Spis treści

Zarząd sekcji

Kadra zawodnicza

W sekcji trenowało 19 zawodników.

Reprezentanci Polski

Kronika sportowa

Brydżyści Wisły uczestniczyli w 24 zawodach, w tym 22 mistrzowskich, 2 międzynarodowych.

Drużyna Wisły zajęła VII miejsce w I lidze.

Inne

Andrzej Wilkosz, Wit Klapper, Adam Zimnielski i Łukasz Lebioda zostali odznaczeni srebrnymi medalami "Za wybitne osiągnięcia sportowe".


Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1970, nr 11 (14 I) nr 7581

TURNIEJ brydża sportowego o Puchar Krakowa zakończył się sukcesem zespołu Korony, który zdobył 56 pkt. Wyprzedzając Komandosa 47 pkt., Relaks 46 pkt i Hutnika Nowa Huta 44 pkt. Niespodzianką zawodów było dalekie miejsce drużynowego mistrza Polski — Wisły. Był to już trzeci turniej o Puchar Krakowa. W poprzednich latach trofeum zdobyły zespoły Wisły i Garbarni.


Gazeta Krakowska. 1970, nr 11 (14 I) nr 6806

Siedemnaście zespołów wzięło udział w turnieju brydżowym zorganizowanym przez Polski Związek Brydża Sportowego o Puchar Krakowa. W zawodach tych doszło do niespodzianek. Trofeum zdobył zespół Korony 50 pkt., przed Komandosem 47 pkt., Relaksem 46 pkt. i Hutnikiem N. Huta 44 pkt. Pierwszoligowy zespół Wisły zajął dalekie miejsce.


Echo Krakowa. 1970, nr 23 (28 I) nr 7593

O Puchar Polski w brydżu sportowym

W NIEDZIELĘ (1 lutego): rozegrany zostanie w hali krakowskiej Wisły finałowy turniej w brydżu sportowym o Puchar Polski. Na starcie zobaczymy drużyny: Handlowca z Warszawy, Startu z Olsztyna, Związkowca, z Wrocławia i aktualnych mistrzów Polski — zespół Wisły. Początek zawodów o godz. 10.


Echo Krakowa. 1970, nr 27 (2 II) nr 7597

Puchar Polski w brydżu sportowym

W KRAKOWIE odbył się finałowy turniej o Puchar Polski1 w brydżu sportowym, W meczach półfinałowych Związkowiec Wrocław wygrał z krakowską Wisłą, a Start Olsztyn z Łącznością W-wa. W spotkaniu finałowym Związkowiec pokonał Start.

A oto kolejność turnieju: Związkowiec Wrocław, 2. Start Olsztyn, 3. Łączność W-wa, 4. Wisła. Najlepszą parą turnieju byli: Hartman i Weredyn (Związkowiec).

Gazeta Krakowska. 1970, nr 28 (3 II) nr 6823

Wczoraj odbyły się w Krakom wie finałowe spotkania w brydżu sportowym o „Puchar Polski”. Najlepszą formę zaprezentowali zawodnicy Związkowca Wrocław, którzy wygrali turniej. Dalsze miejsca zajęli: Start Olsztyn, Łączność Warszawa i Wisła Kraków. W meczu półfinałowym Wisła przegrała ze Związkowcem

Echo Krakowa. 1970, nr 41 (18 II) nr 7611

W CZWARTEK rozpoczynają się W Krakowie brydżowe mistrzostwa Polski parami, których organizatorem jest SKS Cracovia

TURNIEJ mistrzów wygrał duet Wilusz i Zajączkowski z Korony, przed Lebiodą i Wilkoszem z Wisły.


Gazeta Krakowska. 1970, nr 47 (25 II) nr 6842

DOBRE WYNIKI BRYDŻYSTÓW WISŁY

W Anglii bawili polscy brydżyści, którzy wzięli udział w międzynarodowym turnieju. W głównym konkursie turnieju teamów w którym wzięły udział 64 zespoły, pierwsze miejsce zajął team krakowsko-warszawski. Zespół polski wystąpił w składzie Lebioda — Kuklewicz, Simon i Wilkosz (Wisła Kraków) oraz Jaworski i Jędrzejewski (Warszawianka).

Gazeta Krakowska. 1970, nr 113 (14 V) nr 6908

O Para krakowskiej Wisły Lebioda — Wilkosz zdobyła tytuł wicemistrza Polski w brydżu sportowym.

Echo Krakowa. 1970, nr 145 (23 VI) nr 7715

W HOLANDII bawiła ostatnio reprezentacja Polski w brydżu sportowym. W spotkaniu I reprezentacji, gdzie przeciwnikami Polaków: Furdzika i Wali (Wisła) oraz Nowaka i Pietruka (Warszawa) byli m. In. mistrzowie świata Krejns i Slavenburg uzyskano wynik nierozstrzygnięty 4:4. Natomiast w spotkaniu II reprezentacji, Polacy wygrali 6:2. W naszej drużynie grała druga para krakowskiej Wisły — Klaper, Zimnielski.

W ELIMINACJACH przed ustaleniem reprezentacji na mistrzostwa Europy w Portugalii prowadzi para krakowska Furdzik — Wala. Na czwartym miejscu są Klaper — Zimnielski, na szóstym Lebioda — Wilkosz i na ósmym Jezioro — Simon.

Gazeta Krakowska. 1970, nr 245 (15 X) nr 7040

Sporo sukcesów odnieśli w tym sezonie brydżyści Wisły. W tym tygodniu udają się na mistrzostwa Europy w Portugalii dwie pary: Lebioda — Wilkosz i Klapper — Zimnielskl. Sędzią głównym mistrzostw będzie działacz Wisły, A. Simon.

Na półmetku I ligi brydża sportowego Wisła zajmuje drugie miejsce, parą Lebioda — Wilkosz zdobyła wicemistrzostwo Polski.

W turnieju bałtyckim z udziałem ponad 350 zawodników z 11 państw, zwyciężył Wilkosz przed Lebiodą. Warto zaznaczyć, że w turnieju tym b. mistrz świata Kreyar (Holandia) uplasował się na czwartym miejscu.

Barw Polski w spotkaniach międzypaństwowych z Austrią, Węgrami, Holandią i Włochami broniły m. In. dwie pary Wisły Furdzik — Wala i Klapper — Zimnielskl.

Echo Krakowa. 1970, nr 257 (2 XI) nr 2827

W ESTORIL w Portugalii zakończyły się mistrzostwa Europy w brydżu, sportowym. Polacy osiągnęli piękny sukces zajmując drugie miejsce za Francją a przed Włochami. Jest to największy sukces naszych brydżystów a dla nas i tym przyjemniejszy że z trzech reprezentujących nas par, dwie to krakowianie: Lebioda i Wilkosz oraz Klapper i Zimnielski.


Gazeta Krakowska. 1970, nr 282 (27 XI) nr 7077

Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym zdobyła Warszawianka. Obrońca tytułu Wisła zajęła dopiero siódme miejsce


Gazeta Krakowska. 1970, nr 286 (2 XII) nr 7081

W dniu 28. XI odbył się w Krakowie turniej brydża sportowego o puchar Polski południowej. Startowało w nim osiem drużyn. Sensacją turnieju było zwycięstwo brydżystów Hutnika Nowa Huta w składzie Urszula Stanikowska, Maria Wilkosz, Jerzy Molik i Jan Król. Zespół ten zwyciężył zeszłorocznego mistrza Polski Wisłę w jej najsilniejszym składzie oraz pokonał wicemistrza Polski Górnika-Bytom.


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon