Sekcja pływacka 1949

Z Historia Wisły


Relacje prasowe

Sport. 1949, nr 30

1949.04.11

łódź. (tel. wł.) Meldunki donoszą, że szeregi młodych pływaków powiększają się z każdym dniem.

Tu i tam pojawiają się młode talenty, wszędzie kruszą się stare rekordy.

Częściowo cel więc został osiągnięty. Pływanie ogarnia masy W tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów przez basen łódzkiej YMCA przewinęło się ponad i 50 zawodniczek i zawodników.

Skromna ta stosunkowo liczba nie wskazuje absolutnie na brak zainteresowania mistrzostwami ze strony pływaków. Odwrotnie, na starcie i w basenie zabrakłoby miejsca. gdyby organizatorzy, kierując się obawą generalnego najazdu młodzieży polskiej na Łódź, nie zaostrzyli wymaganego minimum.

Na mistrzostwa przyjechali więc najlepsi z Krakowa, Warszawy, Poznania, Szczecina, Bytomia, ba nawet z Krotoszyna i Zabrza. Zabrakło tylko reprezentantów z Katowic. Dwudniowe zmagania wykazały, że juniorzy długo pracowali nad poprawą stylu i dziś jedynie wskutek braku odpowiedniej siły fizycznej, nie są jeszcze zdolni do uzyskania dobrych wyników w Swych konkurencjach.

Zresztą nie stawiajmy zbyt surowych wymagań młodziutkim, 14-letnim chłopcom lub dziewczę tom. Mniej ważny w danym wypadku jest czas na stoperze. Bardziej wartościowe są zapał młodzieży i nienaganny styl. A pod tym względem uczestnicy mistrzostw Polski złożyli egzamin.

FINAŁOWE WYNIKI 100 m wznak panów: po niezwykle zaciętej walce, na ostatnich metrach wysunął się Kękuś (Wisła Kraków) uzyskując czas 1,21,2, 2 m. zajął Karolkiewicz (YMCA Warszawa) 1,23. 3 m Sierocki (YMCA Łódź).

400 m dow. panów: 1 m. Boniecki (Zryw Łódź) 5.26,2, 2 m. Kęski (Wisła Kraków) 5.43.8. 3 m. Sobczak (Zryw Łódź).

Treningi

‎‎‎

Echo Krakowskie. 1949, nr 316 (19 XI) nr 1321KS Gwardia — sekcja pływacka — zawiadamia, że treningi odbywają sio na pływalni krytej Stów. „Ognisko", ul. Krowoderska 8 w następujących dniach: poniedziałki godz. 17.45; wtorki godz. 17; środy i soboty godz. 13.30; niedziele godz. 12.



Poprzedni sezon Powrót Następny sezon