Sezon 1964/1965 (siatkówka kobiet)

Z Historia Wisły

poprzedni sezon Rozgrywki w tym sezonie następny sezon
Wszystkie mecze I liga Puchar Polski Mecze Towarzyskie Turniej o srebrną siatkę
Mistrzostwa okręgowe
Kadra Statystyki Spis Sezonów

Spis treści

Najważniejsze wydarzenia sezonu 1964/1965

  • I liga Siatkarki Wisły zajmują trzecie miejsce.
  • Turniej o srebrną siatkę Siatkarki Wisły zajmują ? miejsce w turnieju.
  • Juniorki Juniorska drużyna Wisły zdobywa wicemistrzostwo Krakowa.

Galeria

Relacje prasowe

Siatkarki Wisły Wielką niewiadomą. I 1965

Echo Krakowa. 1965, nr 10 (13 I) nr 6053


W MINIONYM sezonie siatkarki "Wisły nie nawiązały do tradycji i nie znalazły się w pierwszej trójce zespołów ekstraklasy.

Było to m. in. wynikiem nie tylko odejścia z drużyny dwóch czołowych zawodniczek (Szpytowa i Kotula), lecz także słabszej postawy pozostałych siatkarek.

Czy obecny sezon będzie bardziej pomyślny dla krakowianek? Na pytanie to trudno odr posiedzieć twierdząco, chociażby dlatego, że ostatnia próba w międzynarodowym turnieju, który w grudniu odbył się w Krakowie wypadła bardzo słabo.

Niemniej należy wziąć pod uwagę, iż w grudniu zespół nie był jeszcze należycie przygotowany i że nie występowała na boisku najlepsza zawodniczka — Ledwig (leczyła kontuzję). Ostatnio forma zawodniczek wyraźnie zwyżkuje. Uwidoczniło się to podczas sparringów, które siatkarki Wisły rozgrywały z juniorami Wawelu i z męskim zespołem Wandy. Rozgrywki ekstraklasy siatkarek rozpoczynają się już w nadchodzącą sobotę i niedzielę.

Pierwsze turnieje odbędą się w Warszawie (Legia, Drukarz, AZS AWF i Start Łódź), we Wrocławiu i Katowicach (Gwardia i Odra Wrocław oraz Kolejarz Kat. i Polonia Świdnica) oraz Gdańsku (AZS Gd., Start Gdynia, Częstochowianka i Wisła). | W pierwszym dniu krakowianki grać będą z AZS Gdańsk a w drugim ze Startem Gdynia.


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon